6 روش خشک کردن درگاه USB گوشی هوشمند

خیس شدن درگاه شارژ تلفن هوشمند به سادگی ممکن است اتفاق بیفتد و چند روش برای خشک کردن درگاه USB گوشی هوشمند وجود دارد. ممکن است مشغول آشپزی ، دویدن یا حتی دوش گرفتن باشید و اگر تلفن شما نزدیک باشد ، همیشه این خطر وجود دارد. بنابراین ، وقتی متوجه شدید در پورت USB گوشی شما آب رفته است ، چه کاری انجام می دهید؟ برای اطمینان از بازیابی ایمن تلفن ، این موارد و نبایدها را در زیر بررسی کنید.

هم چنین بخوانید: آموزش بوت کردن کامپیوتر با فلش USB جهت نصب ویندوز

3 روش خشک کردن درگاه USB گوشی

اگر می خواهید پورت USB تلفن هوشمند خود را خشک کنید حتماً این نکات را دنبال کنید.

1. تلفن خود را مقابل فن قرار دهید یا بگذارید تا به طور طبیعی خشک شود
اگر می خواهید روند خشک کردن درگاه USB تلفن خود را تسریع کنید ، توصیه می کنیم آن را جلوی پنکه یا حتی نزدیک یک پنجره باز قرار دهید (اگر مطمئن هستید باران نمی بارد!). با این حال ، باید از لامپ های حرارتی و به طور کلی بخاری ها اجتناب کنید ، زیرا این امر می تواند درجه حرارت تلفن شما را به یک سطح ناامن افزایش دهد ، قسمت خارجی آن را ذوب کند یا سایر مسائل مربوط به گرما را ایجاد کند.

با این حال ، اگر پنکه ندارید و قرار دادن آن در کنار پنجره راحت نیستید ، می توانید تلفن خود را برای چند ساعت خشک بگذارید ، ترجیحاً در یک محیط خشک و گرم مانند یک کمد دارای جریان هوا.

2. به پیام های هشدار یا توصیه تلفن خود گوش دهید
اگر تلفن شما رطوبت را در پورت USB خود تشخیص دهد ، به احتمال زیاد از این بابت به شما هشدار می دهد. بنابراین ، اگر هشدار از این موضوع دریافت کردید ، آن را نادیده نگیرید!

پیام خطای USB که مشاهده می کنید بسته به مسئله و سازنده متفاوت است. با این حال ، آن ها معمولاً “Unplug charger یا “Liquid or debris detected” هستند و نباید آن ها را نادیده گرفت.

3. گوشی خود را یک شب در برنج قرار دهید
بله ، شایعه درست است. قرار دادن گوشی در آب می تواند به رفع هرگونه رطوبت و خشک کردن درگاه USB کمک کند. بهتر است این کار را یک شبه انجام دهید ، زیرا ممکن است مدتی طول بکشد ، اما مطمئناً روشی امتحان شده و درست است.

با این حال ، پورت USB مرطوب اغلب مسئله جدی نیست و اغلب می توان آن را با گذاشتن تلفن خشک و یا قرار دادن آن در جلوی فن ، برطرف کرد. اما اگر مدتی طول می کشد تا پیام هشدار رطوبت تلفن شما از بین برود ، روش برنج با توجه به اطلاع کوتاه ، همیشه یک انتخاب مطمئن است.

3 موردی که باید در زمان خیس بودن پورت USB از آن ها اجتناب کنید
اکنون که نکات مهم دیگری در این زمینه وجود ندارد ، در اینجا مهم ترین مواردی وجود دارد که باید از آنها در هنگام داشتن رطوبت در پورت USB تلفن خود جلوگیری کنید.

1. گوشی خود را شارژ نکنید
مهم ترین نکته ای که همیشه باید هنگام خیس بودن پورت USB از آن اجتناب کنید ، شارژ کردن گوشی است. بیشتر پیام های هشدار دهنده گوشی های هوشمند به شما می گویند وقتی رطوبت در پورت USB است ، تلفن خود را شارژ نکنید و توجه به آن بسیار مهم است.

اتصال تلفن به منبع تغذیه برق در صورت وجود رطوبت در درگاه اتصال بسیار خطرناک است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هشدار رطوبت گوشی شما قبل از اتصال تلفن به منبع تغذیه متوقف شده است.

2. در درگاه USB تلفن هوشمند خود فوت نکنید
هنگامی که در پورت USB شما آب وجود دارد ، ممکن است یکی از اولین غریزه هایی که آن را انجام دهید ، دمیدن در آن است تا خشک شود. اما این کار توصیه نمی شود زیرا موثر نیست و ممکن است آب را بیشتر به پورت USB وارد کند. بنابراین ، مطمئن شوید که به جای آن از یکی از روش های پیشنهادی بالا استفاده کرده اید.

3. گوشی خود را تکان ندهید
ما می توانیم یک چیز را برای شما تضمین کنیم: با تکان دادن گوشی از شر رطوبت خلاص نمی شوید! همانطور که در بالا پیشنهاد شد ، بهترین روش برای خشک کردن موثر پورت USB مرطوب ، استفاده از جریان ثابت هوای خنک است. بنابراین تکان دادن تلفن به احتمال زیاد اصلاً کمک چندانی نخواهد کرد.

با این مراحل آسان مشکل پورت USB مرطوب را برطرف کنید

ورود رطوبت در پورت USB بسیار آسان است ، اما اگر این نکات سریع و آسان را رعایت کنید نیازی به نگرانی نیست.

منبع: MAKEUSEOF