6 راه برای بهبود تجربه بازی با دستگاه های مک (قسمت اول)

اگر شما از مک استفاده می کنید و یک gamer هستید، احتمالا با این صحنه مواجه شده اید که دوستتان برای شما یک عکس از بازی کانتر می فرستد در حالی که از مک به عنوان پد ماوس خود استفاده کرده است.

محصولات اپل سخت افزارهای قدرتمندی دارند و با کمی ترفند، مهرت و ارتقای سخت افزارها، شما قادر خواهید بود که روی آن ها بازی نصب کنید و پاسخی در جواب شوخی دوستانتان داشته باشید.

۱. یک کنترلگر داشته باشید

مک شما می تواند از هر نوع کنترلگری استفاده کند خواه بی سیم باشد یا با سیم. هم چنین می تواند از کنترلگر کنسول اصلی یا انتخاب های عمومی استفاده کند. البته برای برخی ژانرها، (مانند عکاسان و بازی های استراتژیک) یک ماوس و یک کیبورد مهم تر است و اولویت بالاتری دارد. اما یک کنترلگر برای پلتفرم ها یا بازی های مسابقه ای بسیار مناسب تر است.

اگر شما یک کنسول بازی دارید، شانس بسیار خوبی برای جفت کردن آن روی مک تان وجود دارد:

  • PlayStation 4: از بلوتوث برای جفت کردن DualShock با مک تان استفاده کنید یا فقط آن را به یک کابل USB متصل کنید.
  • Nintendo Switch: دسته Nintendo و کنترلگر Pro هم می توانند با بلوتوث کار کنند. ابتدا سوئیچ خود را خاموش کنید تا اتصال آن را از کنترلگر قطع کنید. سپس به سادگی دکمه دوتایی مشکی را روی هر دو طرف Joy-Con دسته فشار دهید و تازمانی که چراغ های سبز شروع به چشمک زدن کردند، نگه دارید. برای یک کنترلگر پیشرفته، دکمه های جفت را در بالای کنترلگر در کنار پورت شارژ پیدا خواهید کرد. روی مک، به  System Preferences > Bluetooth بروید، کنترلگر را پیدا کرده و روی Connect ضربه بزنید.
  • Xbox: متاسفانه برای کاربران xbox، به دلیل رابط کنترلگر مایکروسافت، شما نیاز به نرم افزار مخصوص برای اتصال به کنترلگر دارید. اتصال بی سیم آن به هیچ عنوان کار ساده ای نیست اما نصب اپلیکیشنی به نام ۳۶۰Controller به شما این امکان را می دهد که با کابل USB آن را متصل کنید.

اگر شما در حال حاضر کنترلگر ندارید و از اپلیکیشن واسط استفاده می کنید، Steam Controller از شرکت Valve یک انتخاب بسیار خوب است. تنظیم آن بسیار ساده و راحت است و ساده ترین راه زمانی است که از پلتفرم Steam  استفاده کنید.

۲. از یک  eGPU در مک استفاده کنید

اگر مک شما با استاندارد Thunderbolt 3 سازگار است، سرمایه گذاری روی eGPU یا واحدپردازش گرافیکی خارجی کار دستیس به نظر می رسد. این یک کارت گرافیکی دیگری علاوه بر پردازنده ویدیویی داخلی است که در چارچوب خارجی کامپیوتر قرار می گیرد و قدرت گرافیکی دستگاه را ازایش می دهد.

افزایش eGPU می تواند کارایی بازی های شما را به شدت افزایش دهد و به شما امکان استفاده قطعی از مانیتورهای خارجی با دستگاهتان را هم می دهد. هم چنین این واحد امکان استفاده از تجهیزات گرافیکی قدرتمند مانندهدست های واقعیت مجازی را هم فراهم می کند.

به منظور استفاده از eGPU، مک شما باید Thunderbolt 3 داشته باشد وmacOS High Sierra یا بالاتر را به عنوان سیستم عامل پشتیبانی کند.

مک

توجه داشته باشید که  Thunderbolt 3 از USB-C استفاده می کند و هر پورت USB-C ای با Thunderbolt سازگار نیست. علاوه بر این، برخی اپلیکیشن ها نیازمند این هستند که شما یک مانیتور خارجی داشته باشید که به صورت مستقیم به eGPU متصل شود تا کارایی eGPU  بیشتر شود . از آن استفاده بیشتری شود.
اگر سیستم عامل مک شما  Mojave 10.14 یا بالاتر است، به صورت مستقیم می توانید انتخاب کنید که کدام اپلیکیشن ها از قدرت eGPU  شما استفاده کنند. برای انجام این کار یک بار روی اپلیکیشن کلیک کنید و آن را انتخاب کنید سپس کلیدهای Cmd + I را برای نمایش پنجره اطلاعات فشار دهید.
اگر اپلیکیشن قابلیت مدیریت و انتخاب GPU را نداشت، یک پنجره مربعی را مشاهده می کنید که عنوانش Prefer External GPU است و شما می توانید قدرت eGPU   خود را در آن اولویت دهی کنید.

سایر ایده های سخت افزار

اگر مک شما با Thunderbolt 3 سازگار نبود، ممکن است هم چنان قادر باشید از روش های دیگر آن را ارتقا دهید. بهترین نقطه برای شروع این است که در صورت امکان حافظه رم خود را ارتقا دهید.

بیشتر مک بوک های جدید حافظه ای دارند که به برد منطقی متصل است و در نتیجه قابل ارتقا نیستند. اما در صورتی که کامپیوتر شما قدیمی است، این کار ارزشمند است.

۳. استفاده از کاربرهای بازی مختلف

شما می توانید تجهیزات بازی قدرتمندی در سمت E3 داشته باشید. مطمئن باشید که بهترین روش ها را خواهید داشت و بیشتر بازی خواهید کرد. ساده ترین راه در ابتدا گشتن در اپ استور مک است که با برچسب play یک سربرگ کناری کامل برای بازی ها دارد.

انتخاب های آن خیلی بد نیستند و به صورت مداوم به روز رسانی می شوند. اپل به تازگی روی توسعه و نمایش عناوین بیشتر کار می کند. علی رغم این موضوع، ممکن است شما بخواهید از خرید بازی ها در اپ استور مک به دلیل کمبود نسبی بازی ها در مقایسه با سایر پلتفرم ها پرهیز کنید .

بازی

همانطور که احمالا مطلع هستید، بزرگترین کتابخانه بازی های سازگار با مک در حال حاضر روی Steam می باشد که محل خرید بازی های Valve است. با ساخت یک حساب کاربری به صورت رایگان می توانید در این محل حضور پیدا کنید.

برخلاف اپ استور مک، Steam سال ها قبل شروع به فروش کرده است. دو مورد خاص در این زمینه وجود دارند که باید به دنبال آن ها باشید: یکی در زمان تعطیلات و دیگری در تابستان. رابط کاربری Steam هم چنین برای استفاده بسیار ساده است. یک لوگوی اپل روی همه بازی های سازگار با مک نمایش داده می شود و حتی شما می توانید برای فیلتر کردن توسط سیستم عامل قسمت macOs از Steam را هم باز کنید.

Humble Bundle سایت دیگری است که به شما این امکان را می دهد بازی ها را با تخفیف خریداری کنید و هم چنین بخشی از هزینه را هم به امور خیریه اختصاص می دهد.

علاوه بر این، پلتفرم Blizzard’s Battle.net با مک سازگار است که بازی هایی مانند World of Warcraft و Diablo III را اجرا می کند. پلتفرم EA در اصل برای مک هم در دسترس است، اما تعداد انتخاب های بازی های سازگار آن با مک محدود می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید