5 دلیل برای ریست فکتوری PS4

ریست فکتوری PS4 می تواند زمان بر باشد و اگر این کار را اشتباه انجام دهید ممکن است اطلاعات ذخیره شده ارزشمند خود را از دست بدهید.

بنابراین، باید دلیل خوبی برای ریست فکتوری PS4 خود داشته باشید. خوشبختانه، ما پنج مورد از آن ها را داریم. در اینجا دلیلی است که باید به بازنشانی کارخانه PS4 فکر کنید…

هم چنین بخوانید: هر آنچه باید درباره PS5 بدانید

1. شما می خواهید PS4 خود را بفروشید یا معامله کنید

اگر می خواهید PS4 خود را بفروشید یا معامله کنید، بازنشانی به تنظیمات کارخانه ضروری است.

چه PS4 خود را به دوستی بدهید، چه آن را در eBay پست کنید یا آن را در یک فروشگاه بفروشید/معامله کنید، دقیقاً نمی‌دانید چه کسی قرار است از کنسول قبلی شما استفاده کند. به همین دلیل، شما باید تمام اطلاعات شخصی که PS4 شما در طول سال ها ذخیره کرده است را پاک کنید.

این تضمین می کند که هیچ کس نمی تواند به اطلاعاتی مانند جزئیات حساب PSN شما – از جمله شماره کارت شما، اگر آن را ذخیره کرده اید – بازی های خریداری شده شما یا اشتراک های شما، چه در PS Plus یا PS Now، دسترسی داشته باشد.

دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید PS4 خود را بفروشید یا معامله کنید.

2. هنگامی که PS4 شما دائماً از کار می افتد، اشکال دارد یا فریز می شود

یک دلیل خوب برای ریست فکتوری PS4 زمانی است که دائماً فعال می شود و مرتباً گیم پلی شما را مختل می کند.

ممکن است دلیل خوبی برای این وجود داشته باشد که شما را مجبور به ریست فکتوری PS4 نکنید، پس ابتدا آن را بررسی کنید. یک مثال کلیدی می تواند این باشد که اگر به دنبال افزایش عملکرد PS4 خود هستید، که نیازی به بازنشانی کارخانه ای آن ندارید.

با این حال، اگر PS4 شما بدون در نظر گرفتن اینکه در چه بازی هستید خراب می شود، به طور منظم کند می شود یا حتی زمانی که در صفحه اصلی هستید ثابت می شود، یا اشکالات غیر قابل توضیحی را نشان می دهد، آنگاه تنظیم مجدد کارخانه بهترین گزینه شما خواهد بود.

3. می خواهید هارد داخلی PS4 خود را ارتقا دهید

بیایید با آن روبرو شویم—اگر به دنبال یک کتابخانه بزرگ و متنوع بازی های دیجیتالی هستید، هارد دیسک داخلی پیش فرض PS4 کاملاً قابل قبول نیست.

اگر به ارتقای هارد دیسک داخلی PS4 خود فکر می کنید، به شدت در نظر بگیرید که PS4 خود را با درایو داخلی فعلی خود به حالت کارخانه بازنشانی کنید. به این ترتیب، در صورت تمایل، یک هارد دیسک داخلی یدکی برای فروش دارید، یا یک هارد دیسک پشتیبان بدون مشکل در صورتی که هارد دیسک جدید شما ایراد داشته باشد، دارید.

ناگفته نماند که اگر قصد دارید هارد دیسک داخلی PS4 خود را ارتقا دهید، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین، یک هارد اکسترنال برای PS4 خود در نظر بگیرید و نه هارد داخلی ارتقا یافته.

4. شما در حال خرید یک PS4 دست دوم هستید

وقتی یک PS4 دست دوم می‌خرید، نمی‌دانید چه چیزی روی آن است.

صرف نظر از توضیحات کاربر در لیست محصول یا هر آنچه که فروشگاه به شما می گوید، ارزش وقت گذاشتن را برای انجام بازنشانی کارخانه ای در PS4 تازه خریداری شده خود دارد. به این ترتیب، می‌توانید کاملاً تضمین کنید که تنظیمات خارج از جعبه آن و اینکه اطلاعات حساب شخص دیگری را نخواهد داشت.

اگرچه در حال خریدن یک PS4 کارکرده هستید، بازنشانی کارخانه ای آن به آن احساس «جدید» می دهد و در عین حال اطمینان می دهد که کنسول شما هیچ داده باقیمانده ای ندارد.

5. شما مشکوک هستید که PS4 شما بدافزار دارد

اگر نگران این هستید که PS4 شما دارای نرم افزارهای مخربی است، بهتر است آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

اگرچه غیر معمول است، اما ممکن است هکرها وارد PS4 شما شوند. و اگرچه بعید است که شخصی فقط برای هک کردن PS4 شما وارد خانه شما شود، یک هکر ممکن است از طریق یک پیام PlayStation که برای مثال از شما می خواهد یک پیوند را باز کنید، وارد کنسول شما شود.

اگر گمان می‌کنید اتفاقی افتاده است – مثلاً PS4 شما اکنون به طرز عجیبی عمل می‌کند – پس تنظیم مجدد کارخانه ممکن است هر بدافزاری را روی PS4 شما پاک کند.

احتمال دیگر، احتمال بیشتر این است که افرادی سعی کنند به حساب PSN شما هک کنند. برای این کار با پشتیبانی پلی استیشن تماس بگیرید. و اگر قبلاً این کار را نکرده اید، تأیید صحت دو مرحله ای را در حساب PSN خود کاملاً فعال کنید.

PS4 خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید، اما این کار را هوشمندانه انجام دهید
بازنشانی کارخانه ای PS4 ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما در این سناریوها ارزش وقت گذاشتن را دارد. انجام این کار باید در دراز مدت برای شما مفید باشد.

اگر به دنبال بازنشانی کارخانه ای PS4 خود هستید، مطمئن شوید که مراحل صحیح را طی کرده اید. مهمتر از همه: از اطلاعات PS4 خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.