5 برنامه و قابلیت واتساپ که اطلاعی از آنها ندارید

واتساپ یک پیام رسان بسیار کاربردی و فوق العاده است اما این بدین معنا نیست که توانایی بهتر شدن را ندارد. معدود برنامه ها و قابلیت هایی برای واتساپ وجود دارند که هر کاری را از قبیل پنهان کردن رسانه ها از دید دیگران بر روی WhatsApp Web یا استفاده از دو اکانت واتساپ بر روی یک تلفن همراه را امکان پذیر می کنند.

برای استفاده از هرکدام از این قابلیت ها باید وارد مرورگرهایی مانند گوگل کروم یا یک کرومیوم بر پایه مرورگری مانند اوپرا شوید و البته باید بر روی کامپیوتر از WhatsApp Web استفاده کنید. در ضمن برنامه هایی که در این مطلب معرفی شده اند متکی به اندروید هستند اما از خود پیام رسان واتساپ بر روی هر نوع گوشی می توان استفاده کرد.

برای آشنایی با ۲۰ ترفند ضروری واتس‌اپ در این لینک همراه ما باشید.

WhatsApp Business استفاده همزمان از دو اکانت

اگر یک گوشی دو سیم کارته دارید احتمالا می خواهید برای هر کدام از شماره های خود یک اکانت واتساپ داشته باشید. برنامه های نسخه برداری برای استفاده از چندین اکانت وجود دارند اما واتساپ دیگر بر روی بیشتر آن ها کارایی ندارد. گزینه راحت تر استفاده از WhatsApp Business است.

WhatsApp Business  یکی از برنامه های رسمی واتساپ است که در اصل نسخه دیگری از آن می باشد. WhatsApp Business از چند قابلیت اضافی برای کارهای تجاری برخوردار است مانند پاسخ های سریع، علامت هایی برای تشخیص چت های مختلف و …

اما از همه مهمتر WhatsApp Business می تواند با دو شماره مختلف کار کند. فهرست مخاطبان بر روی هردو برنامه یکسان خواهد ماند اما شما باید تصمیم بگیرید که با فعال کردن واتساپ یا WhatsApp Business از کدام سیم کارت برای پاسخ دادن می خواهید استفاده کنید.

در حال حاضر WhatsApp Business فقط برای اندروید در دسترس می باشد. واتساپ اعلام کرده است که به زودی نسخه iOS این برنامه برای گوشی های آیفون جدیدی مانند iPhone XS، XS Max و XR که این امکان را برای شما فراهم می کنند تا از هر دو سیم کارت استفاده کنید عرضه می‌شود.

WhatsAuto برای ارسال پاسخ های خودکار

گاهی اوقات به دلیل این که مشغول رانندگی، مطالعه یا هرکاری هستید نمی توانید به پیام های که برایتان ارسال می شوند پاسخ دهید با این وجود نمی خواهید با جواب ندادن طرف مقابل خود را ناراحت کنید. WhatsAuto این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا برای هر پیامی که دریافت می کنید پاسخ های خودکاری را تنظیم کنید.

شخصی سازی این برنامه بسیار آسان است. می توانید از بین پاسخ های خودکاری که برنامه ارائه داده است انتخاب کرده یا به دلخواه خود پاسخ های خودکار ایجاد کنید بدین طریق می توانید هر متنی را درشت، برجسته یا ایتالیک کنید. همچنین قادر هستید از لیست مخاطبین خود افرادی را که می خواهید برای آن ها پاسخ خودکار ارسال کنید مشخص کنید. در بالای قسمت پاسخ به صورت پیش فرض عنوان Auto Reply (پاسخ خودکار) دیده می‌شود اما می توانید در صورت دلخواه آن را حذف کنید.

WhatsAuto شما را قادر می سازد تا هر چند وقت یکبار پیام ارسال کنید. می توانید در جواب هر پیامی که برایتان ارسال می‌شود یک پاسخ خودکار بفرستید یا برای این که کمتر اذیت شوید قبل از ارسال مجدد پاسخ خودکار به مخاطب ارسال پاسخ های خودکار را به گونه ای تنظیم کنید که هر پنج دقیقه یک بار برای مخاطب فرستاده شوند.

WikiBot مشاهده توضیحات ویکی پدیا در واتساپ

واتساپ تنها یک برنامه چت نیست. در واتساپ سرویس های قدرتمندی وجود دارند که می توانید از آن ها بهره ببرید مانند دریافت اطلاعاتی درمورد مشاغل، اخبار آپدیت ها و… که می توانید از آنها استفاده کنید. یکی از خدمات دیگری که احتمالا از آن آگاهی ندارید ویکی پدیا است. یک کلمه به WikiBot ارسال کنید تا تعریف ویکی پدیایی آن را دریافت کنید. برای انجام این کار ابتدا باید شماره تلفن همراه  WikiBot خود را به لیست مخاطبین اضافه و ترجیحا آن را تحت عنوان WikiBot ذخیره کنید سپس پیغامی را به شماره ای که اعلام می‌کند Join ultra marinetapir ارسال کنید پس از آن پاسخی مبنی بر این که سرویس را فعال کرده اید برای شما ارسال شده و روشی در جهت غیر فعال کردن سرویس نیز به شما معرفی می‌شود.

اکنون می توانید یک کلمه یا عبارت را به WikiBot فرستاده تا درمورد آن توضیحاتی برای شما ارسال شود. این کار روش خوبی برای پیدا کردن معنی برخی عبارات یا شناخت افراد بدون نیاز به جستجوی نام آن ها می باشد.

Hide Media برای مخفی کردن تصاویر و ویدیوها

WhatsApp Web به طور خودکار تمامی تصاویر و ویدیوهایی که برای شما ارسال می‌شود را دانلود می‌کند و از آن جایی که نمایشگر کامپیوتر بزرگ است هرکسی می تواند ببیند که چه چیزی برای شما فرستاده شده است.

Hide Media روشی است که از طریق آن تصاویر بر روی WhatsApp Web به طور خودکار و به صورت پیش فرض مخفی می شوند. تصویر برای شما دانلود می‌شود اما از آن جایی که محو شده است نمی توانید آن را ببینید. برای مشاهده تصویر یا ویدیو مکان نمای موس خود را روی آن حرکت دهید تا ظاهر شود. برای مشاهده ویدیو می توانید دکمه پلی را نیز فشار دهید.

برنامه Hide Media یک برنامه کاربردی برای حفظ حریم شخصی افراد در حین استفاده از WhatsApp Web می باشد. البته برای حفظ حریم خصوصی خود در حین استفاده از واتساپ سایر توصیه ها را نیز باید در نظر بگیرید.

WAToolkit برای خواندن پیش نمایش پیام و تغییر سایز متن

WAToolkit یکی از ضمائم کروم است که برای هر شخصی که از WhatsApp Web استفاده می‌کند ضروری می باشد. WAToolkit ترفندها و قابلیت هایی را برای بهتر شدن WhatsApp Web ارائه داده است. WAToolkit عرض کادرهای چت را تغییر می دهد. واتساپ کادرهای چت را در تمامی صفحه بسط نمی دهد و از پهنای مانیتور استفاده نمی‌کند. WAToolkit برای بهینه سازی فضای نمایشگر کادرهای چت را به بهترین پهنای ممکن می رساند.

در نوار ابزار کروم یک آیکون WAToolkit دریافت می کنید. هنگامی که پیام جدیدی برای شما ارسال می‌شود این آیکون پیام های خوانده نشده را علامت گذاری می‌کند. با حرکت دادن آیکون می توانید تمامی پیام ها را بدون رفتن به پنجره WhatsApp Web بخوانید. این کار نه تنها باعث صرفه جویی در زمان می‌شود بلکه یکی از ترفندهای WhatsApp Web نیز می باشد یعنی شما می توانید پیام ها را بدون این که مخاطب متوجه شود آن ها را باز کرده اید بخوانید (مخاطب دو تیک آبی را که به معنای دیدن پیام از طرف شما است را مشاهده نمی‌کند).

در صورتی که گوشی شما با مشکل اتصال مواجه شود، آیکون مذکور به رنگ نارنجی در می آید (مشکل اتصال معمولا با WhatsApp Web به وجود می آید).

WAToolkit از قابلیت فعال کردن دائمی اعلان ها نیز برخوردار است یعنی هنگامی که کروم را می بندید باز هم اعلان های WhatsApp Web را دریافت می کنید.

کاربردهای زیاد واتساپ بدون نیاز به افزونه‌ها

این برنامه ها به شما کمک می کنند از واتساپ بهتره بیشتری ببرید. در حال حاضر این قبیل برنامه ها برای iOS در دسترس نیستند اما به مرور زمان خواهند شد. با این وجود بدون نیاز به این برنامه ها نیز می توان از واتساپ بهره کافی برد. در واقع واتساپ همواره ویژگی های جدیدی را معرفی می‌کند برای مثال می توانید بررسی کنید که کدام چت ها از فضای ذخیره زیادی استفاده می کنند یا در حالی که همچنان داده های واتساپ خود را حفظ کرده اید شماره تان را عوض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید