20 برنامه برتر عکاسی آیفون (2018)

قبلا برای ساختن یک شاهکار عکاسی حتما نیاز به یک دوربین دیجیتال حرفه ای و مهارت کار با برنامه های Adobe Lightroom، فوتوشاپ و غیره داشتید. امروزه جای همه این ها را فقط یک آیفون گرفته است. آیفون فقط یک گوشی هوشمند پیشرفته نیست، بلکه دارای ابزار فوق العاده ای برای ساختن شاهکار های عکاسی نیز هست.

تمام چیزی که نیاز دارید یک آیفون با آخرین نسخه iOS و چندین برنامه عالی عکاسی است. این برنامه ها دارای قابلیت های زیادی از جمله، اضافه کردن فیلتر ها، برچسب ها، متن، ساختن کلاژ، روتوش کردن تصاویر و غیره هستند. در ادامه 20 برنامه برتر عکاسی را همراه با جزئیات به شما معرفی می کنیم.

بهترین برنامه‌های عکاسی برای اندروید را نیز بخوانید.

Enlight

برنامه Enlight یک ویرایشگر عکس همه کاره است. این برنامه دارای ابزاری است که به راحتی می توانید با استفاده از آن ها عکس های خود را ویرایش کنید. این برنامه دارای فیلترهای تکی و دوتایی، ابزار اصلاح چندگانه، افکت های متنوع هنرمندانه و ویژه، ابزار ترکیب عکس ها و دگیر ابزار معمولی مانند ابزار برش و قابلیت اشتراک گذاری است. همچنین می توانید عکس های ویرایش شده خود را ذخیره کنید.

Phonto

برنامه Phonto به شما این قابلیت را می دهد تا یک متن را به ویدیوها و تصاویر خود اضافه کنید. این برنامه دارای بیش از 400 فونت متنوع است که می توانید از آن ها در رنگ ها و اندازه های مختلف استفاده کنید. بعلاوه می توانید پس زمینه متن را با اضافه کردن اشکال عوض کنید.

همچنین می توانید از طرح های رنگی استفاده کنید و تصاویر نهایی را روی شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

Retrica

با برنامه Retrica می توانید به لطف فیلترهای متوع آن، عکس های محشری بگیرید. شما می توانید با کمک از این برنامه روی گیف ها و ویدیو های خود نیز از این فیلترها استفاده کنید. این برنامه همچنین دارای ابزاری برای ساختن کلاژ است.

البته نباید برچست های باحال آن را فراموش کرد. تقریبا صد ها برچسب در این برنامه وجود دارد که آن ها را به تصاویر خود اضافه کنید.

Facetune 2

برنامه Facetune 2، برنامه ای مخصوص برای گرفتن سلفی های بهتر است. این برنامه دارای قابلیت دوربین جادویی (Magic Camera) است که به شما اجازه می دهد تا از ابزار فیلترهای متحرک و زنده، اصلاح حالت چشم ها و لبخند ها، تغییر شکل دادن صورت، صاف کردن پوست، روی سلفی های خود استفاده کنید.

به غیر از این قابلیت، این برنامه دارای ابزار حرفه ای و هنری مانند افکت ها و فیلترهای زیبا است که با استفاده از آن ها می توانید سطح سلفی های خود را به عالی برسانید.

YouCam Perfect

برنامه YouCam یک ویرایشگر همه کاره است. این برنامه دارای ابزار ساخت کولاژ، قاپ و برچسب است. همچنین با این برنامه می توانید عکس و سلفی های زیبایی بگیرید. و می توانید عکس هایی که گرفته اید را با اضافه کردن افکت های متنوع و روتوش کردن آن ها، ویرایش کنید.

می توانید از قاب های عکس، کولاژها و دیگر قابلیت های این برنامه استفاده کنید و سپس آن ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

Polarr Photo Editor

این برنامه ویرایشگری قوی همراه با قابیلت های بی شمار از جمله فیلترهای عالی و افکت های واقعی (Photorealistic) است. این برنامه همچنین دارای قابلیت ترکیب حالت ها و حالت های آماده است. پس از ویرایش عکس ها، می توانید آن را ذخیره کنید.

نکته جالب این برنامه این است که می توانید از تنظیماتی مانند رنگ، لنز و افزودن ماسک استفاده کنید. این برنامه دو تم تاریک و روشن دارد که می توانید به دلخواه آن را شخصی سازی کنید.

VSCO

برنامه VSCO یک ویرایشگر برای کاربران خلاق است. این برنامه رابط کاربری ساده ای دارد. این برنامه دارای پالامترهایی است که با استفاده از آن ها می توانید رنگ تصاویر واندازه نور را تنظیم کنید. همچنین می توانید ویدیوهای خود را با استفاده از ابزار کنتراست(Contrast)، برش(Crop) و دیگر ابزارها ویرایش کنید.

مثل بقیه برنامه ها، با این برنامه هم می توانید عکس ها را ویرایش و ذخیره کنید. همچنین می توانید از ویرایش ها آماده استفاده کنید. همچنین دارای یک بخش به اسم Network Of Creators است که می توانید عکس های عکاس های حرفه ای را ببنید و ایده بگیرید.

PicsArt Photo Editor & Collage

این برنامه، برنامه دوربین و ویرایش همه کاره ای است که ابزارهایی زیادی از جمله، افکت های زنده، ساخت کلاژ، ویرایش تصاویر و غیره دارد. بعلاوه می توانید برچسب های خود را با سلیقه خود بسازید یا از برچسب های آماده استفاده کنید.

این برنامه قابلیتی به اسم Remix Chat دارد که با آن می توانید با دوستان خود یک عکس را با هم ویرایش کنید. همچنین برای یادگیری ترفندهای ویرایش مسابقه و چالش هایی را ارائه می دهد.

A Color Story

این برنامه مخصوص ساخت عکس های زنده است. این برنامه دارای ابزاری مانند، برش(Crop)، خم کردن(Curve) و غیره است. همچنین دارای صدها فیلتر متنوع و افکت های متحرک است.

نکته جالب این است که قابلیت های اینستگرام یعنی Grid Planning  و قابلیت های ویرایش آن را نیز دارد.

Warmlight

برنامه Warmlight، برنامه دوربین فوق العاده، با فیلترهای متحرک و تنظیمات کاربردی است. با این برنامه می توانید، به دوربین و حتی عکس های گالری خود فیلترهای هنری و لایه های زیبایی را اضافه کنید.

Warmlight همه قابلیت ها و ابزار ضروری یک ویرایشگر را دارد. وقتی عکس خود را ویرایش کردید می توانید آن را در اینستاگرام و فیسبوک به اشتراک بگذارید.

Darkroom

Darkroom دارای قابلیت ها و ابزار حرفه ای بی شماری است. شما با استفاده از این برنامه می توانید تصاویر ویدیوهای خود را ویرایش کنید و آن ها را در فرمت های مختلف ذخیره کنید.

قابلیت قابل توجه این برنامه، قابلیت ویرایش همزمان چندین عکس با همدیگر است. همچنین از عکس های بزرگ و با کیفیت پشتیبانی می‌کند.

PLOTAVERSE

این برنامه نیز یک ویرایشگر با قابلیت های فوق العاده است. این برنامه دارای ابزار مختلف مانند، ابزار انیمیشن، ابزار انتخاب، فیلتر ها و پوشش های مختلف است.

می توانید با استفاده از پارامترهای روشنایی، کنتراست و غیره عکس خود را ویرایش کنید. درآخر، می توانید ان ها را به عنوان گیف استخراج کنید و آن ها را به اشتراک بگذارید.

Snapseed

Snapseed یک برنامه ویرایش، ساخته شده توسط گوگل است. این برنامه دارای قابلیت ها و فیلترها و ابزار زیادی مانند Brush، Perspective، Structure است.

قابلیت بسیار کاربردی این برنامه این است که ویرایش های خود را می توانید ذخیره کنید و بعدا از آن ها روی دیگر عکس های استفاده کنید. بعلاوه ابزار فوکوس، صاف کردن و رنگبندی نیز برای ویرایش بهتر تصاویر وجود دارد.

LightX

LightX نیز یک برنامه ویرایش عکس است که قابلیت عکاسی نیز دارد. شما می توانید با این برنامه سلفی های خود را روتوش کنید و فیلترهای جالبی به آن اضافه کنید. همچنین می توانید با استفاده از ابزار ویرایش آن پس زمینه عکس را بردارید و عکس دیگری را با آن ترکیب کنید.

بعلاوه می توانید با آن برچسب بسازید و آنها را به عکس های خود اضافه کنید یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. همچنین دارای ابزار حرفه ای مانند  ویرایش انتخابی (Selective Editing) است.

TouchRetouch

TouchRetouch برنامه ویرایش منحصر به فردی است که با آن می توانید اجزای تصاویر را بردارید و حذف کنید. شما می توانید اجزای کوچکی مانند جوش های صورت یا اجزای بزرگی مانند نورافکن های خیابان و دیگر جزئیات پس زمینه را از عکس حذف کنید.

به جز این ها، قسمتی برای آموزش استفاده از ابزار وجود دارد. ابزارهای Blemish remover  و Single-flick line removal قابل توجه هستند.

Superimpose

Superimpose به شما کمک می‌کند تا عکس های خود را با استفاده از ابزار جایگذاری و روی هم قراردادن، به صورت حرفه ای ویرایش کنید. این به این معناست که می توانید فقط با این برنامه، تصاویر را باهم ترکیب کنید.

این برنامه ابزار معمولی مانند ترکیب و تنظیم روشنایی عکس را نیز دارد. پس از ویرایش عکس می توانید با استفاده از این برنامه آن ها رابه اشتراک بگذارید.

Pro HDR X

Pro HDR X برنامه عکاسی است که بر روی رزولوشن بالای عکاسی تمرکز دارد. امکانات زیادی مانند کنتراست(Contarst)، گرما(Warmth)، سایه رنگ(Tint) و غیره برای بالا بردین HDR عکس های شما دارد.

این برنامه برعکس برنامه های دیگر، ابزاری متمرکز بر HDR دارد. به همین دلیل بهترین گزینه برای گرفتن عکس های HDR است.

Lens Distortions

این برنامه دارای افکت های منحصر به فردی است که تصاویر شما را بسیار زیباتر می‌کند. برای مثال می توانید نورخورشید یا دیگر لنزهای نوری را به عکس های اضافه کنید. همچنین دارای افکت های زیادی است که به ویرایش بهتر عکس ها کمک می کنند.

ProCamera

ProCamera برنامه دوربین حرفه ای است که دارای ابزار ویرایش پیشرفته است. این بعلاوه تنظیمات خودکار، دارای تنظیمات دستی و نیمه خودکار نیز هست. برای مثال می توانید پارامترهای عکاسی را تنظیم کنید تا بهترین عکس را بگیرید.

قابلیت های قابل توجه این برنامه، حالت های عکاسی ضدلرزش و نورکم هستند. این حالت ها به شما کمک می‌کند تا در موقعیت های نامساعد نیز عکاسی خوبی داشته باشید.

PixLr

PixLr نیز برنامه ویرایش عکس فوق العاده ای است که تقریبا تمام ابزار لازم را دارد. با این برنامه می توانید کلاژ بسازید و عکس خود را با ابزار متنوع آن ویرایش کنید. ابزار Auto Fix قابل توجه است زیرا مشکلات رنگبندی را حل می‌کند.

همچنین دارای فیلترهای بی شمار و ابزار Borders و Overlays است. این ابزار با هر بروزرسانی بیشتر می شوند. در آخر نیز می توانید عکس خود را بدون زحمت به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید