11 ترفندی که باعث می شود اینستاگرام شما بهتر عمل کند

اینستاگرام‌یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار هیجان انگیز است که قوانین و ویژگی‌های بسیار زیادی دارد که مختص خود می باشند. به همین دلیل باید با فکر و ترفند با آن کار کرد تا نتیجه بهتری هم بدهد.

نکاتی برای بهتر پست کردن تصاویر و فیلم‌ها

برخی افراد، روزانه ده‌ها عکس و فیلم در اینستاگرام خود پست می کنند؛ درحالی که برخی دیگر چنین نیستند. بدون توجه به این که شما جزء کدام دسته هستید، ما به شما نکاتی را می گوییم که بر روی پست‌هایتان تاثیر خوبی دارد.

از تصاویر خوب و با کیفیت استفاده کنید

شاید این امر‌یک مسئله ظاهری باشد، اما اگر می خواهید برای فالوئرهایتان پست‌های بهتر، واضح تر و جالب تری تهیه کنید، باید ابتدا بتوانید عکس‌های خوبی بگیرید. نکات بسیار زیادی وجود دارند که شما بوسیله آن‌ها می‌توانید با دوربین گوشی تان تصاویر بهتری بگیرید.

فیلترهایتان را سازماندهی کنید

هنگامی که‌یک تصویر خوب و با کیفیت ثبت کردید، اکنون باید فیلتر‌های آن را تنظیم کنید. در حقیقت دیگر افرادی که تصاویر جذابی پست می کنند نیز فقط از همین فیلتر‌ها استفاده می کنند.

برای این که پست‌های سریع و مناسبی بگذارید، باید این فیلتر‌ها را بازسازی و تنظیم کنید. سپس بار بعدی که خواستید عکس‌یا ویدئویی را پست کنید، آپشن لیست فیلتر‌ها را به سمت پایین بیایید تا آپشن Manage را مشاهده کنید. در صفحه بعد، فیلتر‌هایی که اغلب مواقع از آن‌ها استفاده می کنید، به بالای صفحه آمده اند. همچنین اگر فیلتر‌هایی را مشاهده می کنید که دوست ندارید و‌یا از آن‌ها استفاده نمی کنید، می‌توانید تیک آن‌ها را بردارید.

فیلتر‌های بیشتر و‌یا ویرایش بیشتر تصاویر

فیلتر‌های اینستاگرام از جمله مهم ترین ویژگی‌های این برنامه محسوب می شوند. برای سازگار کردن این فیلتر‌ها، پس از انتخاب آن، برای بار دوم روی آن کلیک کنید. سپس آپشنی را دریافت می کنید که می‌توانید میزان فیلتر‌ها را از روی تصویر کم  و‌یا بیشتر کنید.

اگر می خواهید ویرایش‌های بیشتری بر روی تصویر تان انجام دهید، می‌توانید این کار را مستقیما از خود اینستاگرام انجام دهید. در صفحه فیلتر‌ها، روی گزینه Edit از پایین صفحه کلیک کنید. سپس تعداد زیادی از ابزار‌های ویرایش تصویر مانند تطبیق پذیر کردن رنگ‌ها، روشنایی تصویر، رنگ زمینه و چیز‌های دیگری را دریافت خواهید کرد. از همه بهتر این که شما می‌توانید پس از انجام فیلتر‌ها نیز این ویرایش‌ها را بر روی تصویرتان انجام دهید.

مخفی کردن استوری برای برخی از اشخاص

اگر شما‌یک استوری برای اینستاگرام خود در نظر گرفته اید که نمی خواهید برخی از فالوئر‌هایتان آن را ببینند، می‌توانید به راحتی آن را از دید آن افراد مخفی کنید. ابتدا به قسمت پروفایل صفحه  خود بروید، و Setting را باز کنید.

در صفحه setting، بر روی آپشن story setting کلیک کرده تا باز شود. در صفحه  story setting، از بالای صفحه گزینه hide story from (مخفی کردن استوری از…) را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید اشخاصی که می خواهید را انتخاب کرده تا نتوانند استوری شما را ببینند.

نکاتی برای پست‌های بهتر

چیزی که شما در اینستاگرام پست می کنید فقط نیمی از کار‌های اینستاگرام است؛ مسئله اصلی این است که از پست‌های دیگران نیز لذت ببرید. به این نکات دقت کنید:

هشدار پست فالوئر مورد علاقه تان را فعال کنید

اگر اکانت‌هایی را در نظر دارید که به هیچ عنوان نمی خواهید پست‌های جدید آن‌ها را از دست بدهید، باید هشدار پست‌های آن‌ها را فعال کنید. برای انجام این کار، وارد صفحه مورد نظرتان شوید و کلید سه نقطه منو از گوشه بالای صفحه را انتخاب کنید. اکنون باید گزینه turn on post notifications را بزنید تا فعال شود. در دسترس بودن مخاطب‌های شبکه‌های اجتماعی برای هر کاربری بسیار مهم است، و هر شبکه اجتماعی که این دسترسی را آسان تر کند قطعا محبوبیت بیشتری را کسب خواهد کرد. اخباری مبنی بر اینکه اینستاگرام امکان برقراری تماس را فراهم کرده مطرح شده است. اما آیا این واقعیت دارد؟ به لینک مورد نظر مراجعه کنید.

زمان تماشای استوری‌های اینستاگرام را طولانی تر کنید

استوری‌های اینستاگرام بسیار جالب هستند، و شما گاهی می خواهید استوری‌یک فرد را به مدت طولانی تر از حد نرمال آن تماشا کنید و اگر نتوانید این کار را انجام دهید عصبی خواهید شد.

اگر می خواهید استوری مورد نظر تان را به مدت طولانی تری مشاهده کنید، روی صفحه ضربه بزنید و نگه دارید. این کار باعث می‌شود که استوری حرکت نکند و به اسلاید بعدی نرود؛ اکنون می‌توانید آزادانه و با زمان بیشتری استوری را تماشا کنید.

پست‌های مورد نظر تان را ذخیره کرده تا بعدا مشاهده کنید

اگر در حالی که در پست‌های مختلف می چرخید، با فیلم‌ها و تصاویری مواجه می شوید که باید نگاه دقیق تری به آن‌ها بیاندازید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را ذخیره کرده و بعدا با دقت مشاهده کنید.

برای این کار کافی است روی آیکونی به شکل روبان از گوشه پایین سمت راست پست، کلیک کنید. برای پیدا کردن پست‌هایی که ذخیره کردید، می‌توانید به صفحه‌ی پروفایل خود برگردید و بر روی همان آیکون روبان کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید ده‌ها و صد‌ها پستی که ذخیره کرده اید را مشاهده کنید.

نکاتی برای حساب اینستاگرام خودتان

پست‌هایی که شما در اینستاگرام می گذارید شاید خیلی عالی و جذاب باشند، اما بد نیست گاهی نگاهی به اکانت تان نیز بیاندازید. در اینجا نکاتی به شما خواهیم گفت تا از اکانت تان محافظت کنید.

Two-Factor Authentication را فعال کنید

امنیت لازمه هر اکانتی است و شما باید از هر برنامه ای که استفاده می کنید، این آپشنش را فعال کنید. برای فعال کردن این آپشن به setting اینستاگرام تان بروید و آپشن Two-Factors Authentication را باز کنید. ضامن گزینه‌ی require security code را روشن کرده و‌یک کد وارد کنید.

پس از وارد کردن این کد، هر زمانی که بخواهید با‌یک دستگاه دیگر وارد اکانت اینستاگرام تان بشوید، باید ابتدا آن کد را وارد کنید. این کد باعث می‌شود که امنیت اکانت تان افزایش پیدا کرده و دست هر کسی به آن نرسد.

بر روی کامنت‌های پست‌هایتان کنترل داشته باشید

اگر فالوئر‌های زیادی دارید و‌یا معمولا تعداد کامنت‌های زیر پست‌هایتان زیاد است، بهتر است بر روی کامنت‌هایتان کنترل داشته باشید و آن‌ها را مدیریت کنید. برای این کار به setting>comments بروید؛ در صفحه comments، شما می‌توانید کامنت‌های “فالوئر‌ها، افرادی که شما آن‌ها را فالو کرده اید، هر دو و‌یا “هیچ کدام” را مدیریت کنید- حتی می‌توانید امکان کامنت گذاشتن آن‌ها را نیز غیر فعال کنید.

همچنین می‌توانید کامنت‌هایی که حاوی ناسرا هستند را نیز بطور خودکار مسدود کرده و‌یا حتی بر اساس کلمات خاصی که شما تعیین می کنید، کامنت‌یک فرد را مسدود کنید.

نمایش همه‌ی پست‌هایی که شما لایک کردید

اگر فکر می کنید که نظر تان با گذشت زمان در مورد پست‌هایی که لایک کرده اید تغییر می‌کند، می‌توانید برگردید و نگاهی به آن‌ها بیاندازید. برای این کار به صفحه پروفایل تان بروید، setting را باز کرده و آپشن posts you’ve liked را انتخاب کنید.

حذف تاریخچه جستجو

تاریخچه جستجوی اینستاگرام معمولا پس از مدتی نامرتب و بی نظم می‌شود ؛ شما می‌توانید این تاریخچه را حذف کنید. برای انجام این کار به صفحه پروفایل تان بروید، سپس setting را باز کرده و از آپشن‌های پایین صفحه، clear search history را انتخاب کنید. پس از اینکه مطمئن شدید که می خواهید همه تاریخچه را حذف کنید، ok را بزنید.

دانلود همه داده‌ها

یکی دیگر از ویژگی‌های اینستاگرام این است که می‌توانید همه داده‌های آن را دانلود کنید. این اطلاعات شامل پست‌ها، پیام‌های direct (فقط تصاویر)، کامنت‌ها، لایک‌ها و… می باشند. برای انجام این کار باید در مرورگر خود، instagram download request page را جستجو  و سپس این مراحل را دنبال کنید. اندکی زمان می برد تا اینستاگرام همه اطلاعاتی که شما خواسته اید را جمع آوری کند، سپس ایمیلی  برای شما ارسال می‌شود. تنها کافی است فایل زیپ را دانلود کرده و تمام اطلاعاتی که می خواستید را‌یکجا دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید