10 ویژگی مخفی برنامه‌های پیش فرض آیفون که از آنها استفاده نمی‌کنید

آیفون برای سادگی آن شناخته شده است. در ظاهر، iOS از همان روزی که منتشر شده به همان حالت باقی مانده است. یعنی صفحه اصلی هنوز تنها یک شبکه برای برنامه‌هاست.

اما در طول این سال ها، iOS تعداد بسیاری قابلیت جدید از جمله برنامه‌های پیش فرض را به دست آورده است.

ویژگی های iOS معمولا پشت آیکون یا حرکات نامعین پنهان شده‌اند. هنگامی که نحوه دسترسی به آنها را بیابید، به میزان زیادی بهره وری و ارزش آیفون در دستان شما بالا می رود.

گام شمار در Health

اگر تا کنون برنامه Health را در آیفون خود باز نکرده اید، چیز مهمی را از دست داده اید. Health از پردازشگر حرکتی موجود در آیفون استفاده می‌کند. این ویژگی می تواند گام‌های شما را پیگیری کرده و حتی تعداد پله‌هایی که هرروز بالا می روید را بشمارد.

علاوه بر این، برنامه Health می تواند به یک مخزن از تمام چیزهای مربوط به سلامت و تناسب اندام شما تبدیل شود. شما به راحتی می توانید وزن خود را با آن پیگیری کنید. اگر از برنامه شخص ثالث استفاده کنید، می توانید تمرینات و آنالیز خواب خود را در یک صفحه مشاهده کنید.

ابزار تراز در Compass

یک ابزار تراز پنهان در برنامه Compass وجود دارد. Compass را باز کرده و انگشت به سمت چپ صفحه بکشید. اکنون به ابزار تراز (Level tool) وارد شده اید. فقط لازم است آیفون خود را روی یک سطح قرار دهید سپس نمایشگر به شما خواهد گفت که آیا سطح کاملا تراز است یا خیر.

اسکن اسناد در Notes

شما برای اسکن و به اشتراک گذاری اسناد به برنامه شخص ثالث نیاز ندارید. شما می توانید این کار را در برنامه Notes موجود در iOS 11 یا بالاتر انجام دهید.

  1. برنامه Notes را باز کرده و یک یادداشت جدید ایجاد کنید.
  2. در نوار ابزار روی دکمه Plus ضربه بزنید و Scan Documents را انتخاب کنید.
  3. کاغذ یا برگه موجود را زیر دوربین قرار دهید، سپس دستگاه به صورت خودکار آن را تشخیص داده و از آن عکس می گیرد. شما می توانید اسناد متعددی را در این نمایه ضبط کنید.
  4. Keep Scan را انتخاب کرده و سپس دکمه Save را انتخاب کنید. تصویر اکنون در یادداشت نمایش داده خواهد شد. اکنون شما می توانید با استفاده از دکمه Share فایل به را به PDF اکسپورت (تبدیل) کنید.

حالت وقت خواب در Clock

دفعه بعد که برنامه Clock را برای تنظیم هشدار باز می کنید، در وسط صفحه روی Bedtime ضربه بزنید. این ویژگی کوچک می تواند به شما کمک کند در زمان مناسب و تعیین شده به رختخواب بروید.

به جادوگر Bedtime بگویید چه زمانی می خواهید از خواب بیدار شوید و اینکه چند ساعت می خواهید بخوابید، سپس این ابزار به طور خودکار به شما در زمان مناسب یادآوری می‌کند.

اشتراک موقعیت مکانی با دوستان در Messages

Find My Friends به اشتراک گذاری موقعیت مکانی با دوستان را بسیار آسان کرده است. اما شما می توانید به سرعت مکان کنونی خود یا حتی برای ساعت های پیاپی موقعیت مکانی خود را در Messages به اشتراک بگذارید.

برنامه Messages را باز کرده، یکی از گفتگو ها را انتخاب کنید و سپس وارد بخش Details شوید. در اینجا دو گزینه در اختیار دارید: Send my Current Location را برای ارسال یک موقعیت مکانی یا Share my Location را برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی برای چند دفعه انتخاب کنید.

کشیدن و رها کردن در Files

iOS 11 برنامه Files را معرفی کرد که یک جایگزین ارزشمند برای iCloud Drive می باشد. Files به غیر از مواردی که در iCloud ذخیره شده اند، فایلهای ذخیره شده در Dropbox و Google Drive را هم نمایش می دهد. همچنین این برنامه سازماندهی برنامه ها را با استفاده از کشیدن و رهاکردن آسان می‌کند.

کشیدن و رها کردن روی آیپد یکی از بزرگترین ویژگی های iOS 11 بود و Files یکی از بهترین پیاده سازی های این ویژگی است. اما آیا می دانستید که می توانید از کشیدن و رها کردن برای انتقال فایلها از یک مکان به مکانی دیگر در آیفون استفاده کنید؟

فقط روی یک فایل ضربه بزنید و نگه دارید و آن را با یک انگشت نگه دارید. برای انتخاب آن یک فایل دیگر را انتخاب کنید. سپس از یک انگشت دیگر برای حرکت پوشه استفاده کنید و انگشت خود را برای حرکت فایل ها رها کنید.

فیلترهای جذاب در دوربین آیفون

اگر می خواهید افکت های عالی برای تصاویر خود اضافه کنید، نیازی به برنامه اضافه ندارید. در حقیقت، شما  می توانید پیش نمایش آنها را به طور زنده همانطور که به تصویر چسبیده اند، ببینید. دفعه بعد که د,ربین را باز می کنید، در نمایاب انگشت خود را بالا بکشید یا نماد سه حلقه از نوار ابزار بالا لمس کنید.

شما افکت های عجیب و البته شگفت انگیزی را در آن خواهید دید. برای تغییر به آنها صفحه را بکشید. شخصا من طرفدار افکت Vivid و Vivid Cool هستم.

ویژگی‌های ویرایش سرگرم کننده تصویر در Photos

پس از عکس گرفتن، ویژگی های سرگرم کننده تمام نخواهند شد. تصویر را در برنامه Photos باز کنید و انگشتتان را به بالا بکشید. اگر Live Photos (عکسی‌های زنده) را فعال کرده اید، اکنون می توانید پیش نمایش را تغییر دهید.

به صفحه Edit بروید و قادر خواهید بود حالت پرتریت را فعال کنید. شما همچنین می توانید برخی ویرایش های اولیه را با رنگ‌ها، ساتوریشن و روشنایی انجام دهید.

برای بررسی ویژگی‌های برتر برنامه Photos در iOS 12  برای iPhone در این لینک همراه ما باشید.

Reader View خودکار در سافاری

شما احتمالا درباره Reading List (لیست خواندن) و Reader View (نمای خواننده) در سافاری اطلاعاتی دارید. Reader View به طور خودکار قالب بندی و ظاهر یک صفحه در وب را محدود می‌کند و فقط متن و تصاویر صفحه وب را در حالتی آسان برای خواندن نمایش می دهد.

روی دکمه Reader View ضربه بزنید و نگه دارید. در این صورت دو گزینه را برای فعال کردن نمای خواننده خودکار دریافت خواهید کرد. یکی برای سایت کنونی و دیگری برای همه وب سایت‌ها. دفعه بعد که لینک یک سایت را باز می کنید، به طور خودکار در حالت Reader View نمایش داده می‌شود، بدون نیاز به ضربه دوباره بر روی دکمه!

کشیدن صفحه برای حذف در ماشین حساب

این ترفند به شما امکان می دهد زمان بیشتری را ذخیره کنید.

شما احتمالا متوجه شده اید که دکمه حذف در برنامه Calculater (ماشین حساب) وجود ندارد. اگر روی دکمه Clear ضربه بزنید، کل فیلد پاک خواهد شد. ولی اگر بخواهید آخرین شماره اشتباه را حذف کنید چه؟

فقط لازم است روی شماره، صفحه را به راست یا چپ بکشید و همین!

ویژگی های بهره‌ وری بیشتر در iOS

اکنون که برخی از ویژگی های مخفی برنامه های آیفون را بررسی کرده اید، وقت توجه به خود سیستم عامل است. iOS از ویژگی ها و تنظیماتی که مفید هستند، پر شده است. برای مثال، آیا می دانستید که کیبورد هنگامی که آن را 3D تاچ می کنید، به یک ترک‌پد (حسگر لمسی) تبدیل می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید