10 میانبر ساده آیفون برای خودکارسازی فعالیت های روزانه

احتمالا شما هم هر روز یک سری فعالیت های مشابه را با گوشی هوشمند خود انجام می دهید. هنگامی که سوار ماشین می شوید، می خواهید  آهنگ های پلی لیست رانندگی خود را گوش کنید، هنگام قدم زدن یا پیاده روی، به گوش کردن به پادکست های مورد علاقه خود می پردازید. در راه بازگشت به منزل،  نکات مهم و خاص خود را یادداشت می کنید و بسیاری کارهای دیگر. فعالیت های تکراری بسیاری وجود دارند که همه ما با گوشی های آیفون خود انجام می دهیم. خودکارسازی و اتوماتیک کردن آن ها یک امر فوق العاده است. به دلیل وجود میان بر های سیری، این کار به سادگی امکان پذیر است.

شما باید هرکاری را که چندین بار در روز انجام می دهید و بیشتر از چند ضربه زمان می برد را اتوماتیک و خودکار کنید. این کار باعث می شود که زمان کمتری را با گوشی صرف کنید و زمان بیشتری را به انجام سایر کارها تخصیص دهید. با ثبت کارها آغاز کنید و ببینید که می توانید آن ها را با میان برها خودکار کنید یا نه. Shortcuts، اپلیکیشن اتوماسیون و خودکارسازی اپلیکیشن های اپل است که به شنا اجازه می دهد جریان های کاری پیچیده بسازید (به این معنا که با اجرای shortcut، رویدادها به صورت خودکار یکی پس از دیگری اتفاق بیفتند ).

Shortcut به سه شکل می تواند اجرا شود: از میانبرهای روی صفحه قفل گوشی، از صفحه اشتراک گذاری و با استفاده از یک عبارت سیری معمول.

بیایید فرض کنیم که شما میانبری ساخته اید که لیست آهنگ های مورد علاقه شما را پخش می کند و آیفون شما را در حالت Do Not Disturb قرار می دهد. هنگامی که سوار ماشین می شوید، تنها کاری که باید انجام بدهید این است که به سیری بگویید “Let’s drive”. هردوی این فعالیت ها پس از آن خیلی سریع پشتسر هم اجرا می شوند. اگر از سیری استفاده نمی کنید، می توانید فرایند را با ضربه زدن روی میانبر Let’s drive از ویجت Shortcuts روی صفحه قفل آغاز کنید.

برای دانلود اپلیکیشن shortcuts  از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: Shortcuts

۱. تنظیم چندین زنگ هشدار به صورت یکجا

اگر به سه یا تعداد بیشتری زنگ هشدار برای بیدار شدن هر روز صبح نیاز دارید، به نظر می رسد که باید چندین زنگ هشدار را به صورت یکجا تنظیم کنید. استفاده از میانبر Toggle Alarm می توانید زنگ هشداری که ساخته اید را فعال کنید. رویداد Create Alarm همان کاری را انجام می دهد که از نامش پیدا است. پس از دانلو این اپلیکیشن می توانید زمان زنگ هشدارها را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید:  Multiple Alarms

 ۲. آغاز یک Timer

تایمرها همه روزه برای کارهایی مانند خشکشویی، رفتن به کافه و موارد دیگر استفاده می شوند. یک میانبر برای تایمرهای پراستفاده بسازید و از طریق ویجت اپلیکیشن Shortcuts یا سیری به آن دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال یک تامر قهوه چهار دقیقه ای دارید که به سادگی با گفتن “French Press” به سیری می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: French Press Timer

۳. پخش یک پلی لیست

میانبر Play Playlist مستقیما از کتابخانه Shortcuts می آید و بسیار ساده است. فقط کافی است یکی از پلی لیست های در دسترس را انتخاب کنید و یکی از گزینه های Repeat یا Shuffle را انتخاب کنید. در صورت نیاز می توانید یک عبارت سیری هم برای آن اضافه کنید.

۴. آغاز یک پادکست با تایمر خواب

برخی افراد عادت دارند که زمان رفتن به تختخواب به پادکست گوش دهند. اگر شما هم همین طور هستید، یک میانبر بسیار کاربردی وجود دارد که از اپلیکیشن Overcast استفاده می کند. هنگام فراخوانی و آغاز مجدد این برنامه ، میانبر به صورت خودکار آخرین قسمتی که پخش شده است را ادامه می دهد و به آخرین تایمر خوابی که استفاده کرده اید، می رود.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: Overcast Timer

۵. خاموش کردن وای فای

هنگامی که از Control Center، وای فای را خاموش می کنید، ه صورت کامل خاموش نمی شود. صبح روز بعد ساعت ۵ به صورت خودکار مجددا فعال می شود. این میانبر به صورت کامل وای فای را از تنظیمات خاموش می کند.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: Turn off Wi-Fi

۶. ارسال سریع یک iMessage از پیش تعریف شده

با استفاده از رویداد  Send Message در اپلیکیشن Shortcuts، می توانید یک پیام از پیش تعریف شده را به یک یا تعداد بیشتری از مخاطبین خود با استفاده از اپلیکیشن Messages ارسال کنید. پس از افزودن رویداد Send Message، متن و گیرندگان را اضافه کنید. با غیر فعال کردن Show When Run این رویداد را به یک فرایند پشت زمینه تبدیل کنید. اگر به صورت روتین همان پیام را بارها و بارها به اعضای خانواده ارسال کنید، این رویداد می تواند یک صرفه جویی اساسی در زمان باشد. با افزودن یک عبارت سیری، بدون حتی لمس کردن آیفون خود این کار را انجام دهید.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: Predetermined Text

۷. افزودن یک آهنگ به پلی لیست خود

هنگامی که در حال جستجو و گردش در  Apple Music هستید و به یک آهنگ عالی برمی خورید، معمولا مجبور هستید که روی آن ضربه بزنید تا به یکی از پلی لیست های مورد علاقه خود اضافه کنید. اما راه ساده تری برای این کار وجود دارد. کافی است که میانبر آن را هنگام پخش آهنگ بازکنید، پلی لیست را انتخاب کنید و آهنگ را به انتهای پلی لیست خود اضافه کنید.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: Add to a Playlist

۸. محاسبه

Calculate Tip یک میانبر پیچیده است که به شما نشان می دهد که اپلیکیشن Shortcuts چقدر قدرتمند است. شما می توانید از این میانبر برای جایگزینی یک اپلیکیشن ماشین حساب یا محسابات پیچیده استفاده کنید.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید: Calculate Tip

۹. تنظیم یک حالت Do Not Disturb

iOS 12 به شما اجازه می دهد که حالت Do Not Disturb را به صورت ساعتی یا نامحدود تنظیم کنید. اما اگر شما بخواهید آن را به صورت ۱۵ دقیقه ای یا نیم ساعتی تنظیم کنید با استفاده از این میانبر به سادگی می توانید این کار را انجام دهید. فقط کافی است میانبر را باز کنید، دقایق یا ساعت ها را بنویسید و Do Not Disturb برای همان زمانی که تعیین کرده اید، فعال می شود.

برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک مقابل اقدام نمایید:  Do Not Disturb Timer

۱۰. میانبر Get Ready for Bed

این میانبر را خود شما باید بر اساس زمان روتین و معمول خواب شبانه خود بسازید. ممکن است شما یک و یا همه این فعالیت ها را هنگام رفتن به تختخواب انجام دهید:

  • روشن کردن حالت Do Not Disturb
  • خاموش کردن داده های سلولی و وای فای
  • پخش کردن پادکست
  • خاموش کردن چراغ های هوشمند
  • گوش دادن به آهنگ های آرامبخش

شما می توانید همه کارهای بالا را با استفاده از یک میانبر انجام دهید. کافی است یک میانبر جدید بسازید و به دنبال رویدادهای بالا مانند خاموش کردن وای فای یا حالت Do Not Disturb و موارد دیگر باشید. سپس با عباراتی مانند Good Night آن ها را به سیری بدهید. بار دیگری که به رختخواب بروید کافی است فقط به سیری عبارت “Good Night” را بگویید و مشاهده کنید که همه موارد موجود در میانبر را تک به تک انجام می دهد.

ویژگی های پنهان دیگر در iOS 12

میانبرهای سیری و قابلیت خودکارسازی در iOS 12 کاملا پنهان هستند و وژگی های پنهان بسیار دیگری هم مانند این موارد وجود دارند از جمله این موارد پشتیبان مدیریت پسورد  third-party، مدیریت پیشرفته اعلان ها و … هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید