10 مشکل رایج آیفون 6 و راه حل تعمیر آنها

اپل بسیاری از مشکلات آیفون 6 و 6 Plus را تعمیر کرده است ولی هنوز مشکلاتی باقیمانده‌اند. با در نظر گرفتن چنین موضوعی، می‌خواهیم با نحوه تعمیر مشکلات رایج آیفون 6 در عرض چند دقیقه بپردازیم.

چند سالی از انتشار آیفون 6 و 6 Plus می‌گذرد و در سالهای پس از انتشار اپل همواره برای بهبود نرم افزاری آنها تلاش کرده است.

این دو دستگاه بروزرسانی‌های نرم افزاری مهمی شامل iOS 8، iOS 9 و iOS 10 را دریافت کرده‌اند و اخیرا وارد سیستم عامل iOS 11 اپل نیز شده‌اند. در حال حاضر قادر به اجرای iOS 11.4.1 هستند و در آینده نیز به iOS 12 بروز خواهند شد.

برای آشنایی با 5 ویژگی جالب و جدید iOS 11.4 آیفون در این لینک همراه ما باشید.

در حالی که iOS 11 در آیفون 6 برای ما پایدار بوده است ولی دیگران با این نرم افزار هم در دستگاه خود دچار مشکل شده‌اند. البته برخی افراد هنوز از iOS 10،iOS 9 و در برخی موارد نادر حتی از iOS 8 نیز استفاده می‌کنند.

در این مطلب قصد داریم تا شایع ترین مشکلات آیفون 6 را بررسی کرده و راه حل آنها را برای کسانی که نیاز دارند ارائه دهیم. اگر به هر دلیلی از نسخه های قدیمی استفاده می‌کنید این روشها برای iOS 8،iOS 9 و iOS 10 کار می‌کنند. قبل از تحویل دستگاه برای تعمیر، این روشها را امتحان کنید.

حل مشکلات عمر باتری آیفون 6

به طور کلی عمر باتری این دستگاه‌ها خوب و مناسب است ولی افرادی هم وجود دارند که در iOS 11 یا نسخه های پایین‌تر با مشکل مواجه شده‌اند.

در حالی که یک بروزرسانی نرم افزاری ممکن است مشکل را حل کند ولی این احتمال هم وجود دارد که برنامه ای خاص یا عادت‌های بد در استفاده، موجب ایجاد مشکل شده‌ باشند.

حل مشکلات Wi-Fi آیفون 6

مسائل مربوط به Wi-Fi هنوز مشکلاتی را برای کاربران آیفون 6 ایجاد کرده‌ می‌کنند. برخی از کاربران درباره توقف ناگهانی و برخی دیگر نیز راجب سرعت نامطمئن آن شکایت کرده‌اند.

به عنوان اولین کار باید تنظیمات شبکه دستگاهتان را تنظیم مجدد کنید. برای انجام اینکار، دستگاه را روشن کرده و مراحل زیر را از چپ به راست دنبال کنید:

Settings > General > Reset > Reset Network Settings

در این فرآیند علاوه بر گذرواژه شبکه Wi-Fi به رمز عبور خود نیز نیاز دارید.

در صورتی که مشکل حل نشد، سعی کنید شبکه Wi-Fi را خاموش کنید. برای انجام اینکار مراحل زیر را از چپ به راست انجام دهید:

Settings > Privacy > Location Services > System Services

از اینجا اتصال شبکه را خاموش کرده و دستگاه را راه اندازی مجدد کنید.

اگر هنوز هم مشکل برطرف نشده، شبکه Wi-Fi را فراموش کرده و دوباره به آن متصل شوید. تنظیمات را باز کنید و به بخش Wi-Fi بروید. اتصال خود را انتخاب کرده و روی “Forget this Network” در بالای صفحه ضربه بزنید. سپس دوباره به شبکه متصل شوید.

همچنین توصیه می‌شود مودم را به مدت 30 ثانیه الی 1 دقیق از برق جدا کنید تا شاید کمک کند. بروزرسانی فریمور مودم نیز ممکن است باعث حل مشکل شود.

حل مشکلات بلوتوث آیفون 6

در صورت مواجهه با مشکلات بلوتوث، ابتدا تمام تنظیمات شبکه آیفون 6 خود را تنظیم مجدد کنید. اینکار تنها چند لحظه زمان خواهد برد. روند زیر را از چپ به راست دنبال کنید:

Settings > General > Reset > Reset Network Settings

در صورت حل نشدن مشکل، تنظیم مجدد را برای همه تنظیمات دستگاه خود انجام دهید. قبل از انجام اینکار مطمئن شوید رمزعبور خود و شبکه Wi-Fi را به یاد دارید. به تنظیمات بروید و وارد بخش General شوید. سپس Reset را انتخاب کرده و روی Reset All Settings ضربه بزنید.

اگر در ادامه نیز با مشکل مواجه شدید سعی کنید شبکه هاب بلوتوث را فراموش کنید. برای فراموش کردن آنها به تنظیمات بروید و وارد Bluetooth شوید. اتصال موردنظر را در این قسمت انتخاب کنید و روی “Forget this Device” ضربه بزنید و دوباره امتحان کنید.

حل مشکلات برنامه‌ای آیفون 6

در صورت وجود چنین مشکلاتی راه‌های اندکی وجود دارد. ابتدا مطمئن شوید برنامه‌ها بروزرسانی شده‌اند. مشکل بروزرسانی از زمان راه اندازی iOS 11 و با پشتیبانی آن نیز رفع شده است.

برای کاربران فراموشکاری که بروزرسانی برنامه ها را فراموش می‌کنند، گزینه بروزرسانی خودکار در اپ استور می‌تواند بهترین راه حل باشد. زیرا برنامه‌ها را همیشه با آخرین بروزرسانی‌ها که البته مشکلات آنها رفع شده است بروز نگه می‌دارد.

اگر در دانلود برنامه‌ها در اپ استور مشکل دارید، دستگاه یک بار ریست کنید. این روش در بسیاری از موارد کمک می‌کند.

بهبود عملکرد آیفون 6

مدل های آیفون 6 در دسترس ما به وسیله iOS 11 عملکرد فوق العاده خوبی دارند، البته برخی افراد با نسخه فعلی موجود در آیفون 6 خود هنوز با کندی و سرعت کم نیز مواجه می‌شوند.

اگر بخواهیم در بدترین راهی برای آن در نطر بگیریم باید دستگاه را ریست فکتوری کنیم در این صورت البته تمام مشکلات نیز برطرف خواهند شد. به یاد داشته باشید قبل از انجام چنین کاری حتما نسخه پشتیبان (بک آپ) تهیه کنید.

حل مشکلات تصویر افقی آیفون 6

اگر گوشی در حالت افقی گیر کرده باشد، چندین راه ساده وجود دارد. مثلا می‌توانید گوشی را بچرخانید تا شاید نمایشگر از حالت افقی خارج شود. اگر کار نکند، روش بعد را امتحان کنید.

دکمه هوم و پاور را همزمان فشار دهید تا گوشی مجددا راه اندازی شود. پس از راه اندازی مجدد، مشکل حل خواهد شد.

حل مشکلات iMessage آیفون 6

مسائل imessage بسیار رایج هستند و کابران آیفون 6 همچنان نسبت به بروز آنها شکایت می کنند.

اگر با چنین مسائلی روبرو شدید، اولین کار خاموش و روشن کردن iMessage در تنظیمات است. اگر این مورد کار نکرد، راه اندازی مجدد (ریست) گوشی را امتحان کنید. و به عنوان آخرین راهکار باید تنظیمات شبکه دستگاه را دوباره تنظیم کنید.

برای انجام این کار، به تنظیمات گوشی بروید، وارد بخش General شوید و سپس Reset را انتخاب کنید. از آنجا وارد بخش Reset Network Settings شوید. تلفن راه اندازی مجدد خواهد شد. فقط به یاد داشته باشید، باید گذرواژهای شبکه Wi-Fi خود را وارد کنید پس آنها را فراموش نکنید.

حل مشکل ریست تصادفی آیفون 6

ریست های تصادفی برخی کاربران آیفون 6 را آزار می‌دهند. هیچ راه تضمینی برای آن وجود ندارد ولی می‌توانید کارهایی انجام دهید.

ابتدا آیفون 6 را ریست کنید. اگر کار نکرد باید تمام تنظیمات گوشی خود را بازنشانی کنید. برای انجام اینکار مراحل زیر را از چپ به راست انجام دهید:

Settings > General > Reset > Reset All Settings

اگر مشکلات ادامه‌دار باشند ارزش آن را دارد تا برنامه‌های اخیر را حذف کنید. شما همچنین می‌توانید برنامه را بروزرسانی کنید، آخرین بروزرسانی‌ها کمترین اشکالات ممکن را دارند.

حل تاخیر کیبورد آیفون 6

هنگام ارسال پیام به وسیله ایمیل یا iMessage متوجه شدیم که کیبورد در حالت خود باقیمانده و با تاخیر بسته می‌شود. گرچه علاج خاصی برای آن وجود ندارد، اما می‌توانید روشهایی را امتحان کنید.

در ابتدا یک ریست ساده را امتحان کنید. اگر کار نکرد، همه تنظیمات گوشی را مجددا تنظیم کنید. برای انجام این کار به تنظیمات بروید، Reset را انتخاب کرده و روی Reset All Settings ضربه بزنید.

حل مشکلات داده تلفن همراه آیفون 6

شکایاتی درمورد مشکلات اتصال داده تلفن همراه آیفون در دسترس است. مثلا اتصال ضعیف، در دسترس نبودن اتصال یا دیگر مشکلات تصادفی مشاهده شده است.

برای رفع این مسائل در ابتدا آیفون 6 خود را ریست کنید زیرا می‌تواند روشی موثر باشد. اگر این روش کار نکرد، سعی کنید داده های تلفن همراه را خاموش و روشن کنید. اینکار تاثیر مثبتی در دستگاه ما داشت. برای انجام اینکار وارد بخش Cellular شوید و Cellular Data را انتخاب کنید و آن را خاموش و روشن کنید.

در نهایت، اگر کار نکرد، سعی کنید حالت هواپیما را روشن کرده، 30 ثانیه منتظر بمانید و مجددا آن را خاموش کنید. این مورد نیز در دستگاه‌هایی که استفاده کردیم برای ما جواب داد.

همچنین توصیه می‌شود با ارائه دهنده خدمات محل زندگی خود تماس بگیرید و اتصالات منطقه خود را بررسی کنید. می‌توانید از سایت‌هایی مانند DownDetector برای قطع دسترسی چک کنید.

آخرین راه برای حل مشکلات آیفون 6

اگر هیچکدام از روشهای گفته شده به شما در حل مشکلتان کمک نکند، چند توصیه برای شما داریم.

اول با حساب پشتیبانی اپل در توئیتر ارتباط برقرار کنید. اگر آنها نتوانستند به شما کمک کنند آیفون 6 خود را به یک فروشگاه تعمیر ببرید. احتمالا آنها می‌توانند به شما کمک کنند.

اگر می‌خواهید مشکل خود را در خانه حل کنید می‌توانید گوشی خود را ریست فکتوری کنید. اینکار تمام اطلاعات را پاک می‌کند و گوشی را به همان حالت کارخانه باز می‌گرداند.

برای انجام این کار مراحل زیر را از چپ به راست انجام دهید:

Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings

بازهم لازم به ذکر است که اینکار همه موارد موجود در آیفون 6 شما را پاک می‌کند پس اطمینان حاصل کنید که نسخه پشتیبان از اطلاعات خود دارید.

دیدگاهتان را بنویسید