آموزش حل مشکل ۱۰۰٪ شدن مصرف CPU با برنامه Service Host: Local System

در برخی از کامپیوتر های ویندوز 10، فرآیند گروهی سرویس میزبان به نام Service Host: Local System Restricted، مقدار زیادی از منابع CPU، دیسک و حافظه را در Task Manager مصرف می کنند. در ادامه مطلب، به نحوه حل این مشکل می پردازیم.

سرویس Superfetch

سرویس Superfetch، تنها بر روی کامپیوتر هایی فعال است که هارد قدیمی دارند. این سرویس، برنامه هایی که اغلب استفاده می کنید (Service Host) را از Task Manager پیدا کرده و فایل های آن ها را جهت افزایش سرعت، وارد رم می‌کند. در ویندوز 10، این سرویس دارای باگی است که بیش از حد از منابع سیستم استفاده می‌کند.

برای حل این مشکل، پیشنهاد می کنیم این سرویس را غیر فعال کنید. با اینکه سرویس Superfetch سرعت اجرا و عملکرد برنامه ها را افزایش می دهد، اما اگر به دلیل مصرف زیاد منابع از آن ناراضی هستید، می توانید به راحتی این سرویس را غیر فعال کنید. با اینکه سرویس Superfetch، سرعت یک برنامه را افزایش می دهد، اما به دلیل مصرف زیاد منابع سیستم، ممکن است سرعت دیگر برنامه ها را کاهش دهد.

نحوه غیرفعال کردن سرویس Superfetch

برای غیرفعال کردن Superfetch، باید به سرویس ها بروید. برای این کار، Start را باز کرده و عبارت Services را در جستجو بنویسید. سپس روی آیکون Services کلیک کنید. همچنین می توانید برای رفتن به تنظیمات سرویس ها، Run را از طریق کلید های Windows +R اجرا کرده و در آن، عبارت Services.msc را بنویسید و سپس enter کنید.

CPU

در لیست سرویس ها، کمی پایین بروید تا این سرویس را پیدا کنید. سپس روی آن دوبار کلیک کرده تا پنجره Properties باز شود.

CPU

برای جلوگیری از فعال شدن این سرویس در هنگام بالا آمدن ویندوز، منوی Startup Type را انتخاب کرده و حالت آن را روی Disabled قرار دهید.

سپس بر روی گزینه Stop کلیک کنید. پس از این کار، OK را بزنید.

پیشنهاد می کنیم برای اعمال بهتر تنظیمات، سیستم خود را ریستارت کنید. پس از غیر فعال کردن سرویس، میزان استفاده از منابع سیستم کاهش می یابد.

CPU

در بعضی مواقع، غیر فعال کردن این سیستم توصیه نمی‌شود. زیرا ممکن است سرعت یک برنامه خاص را بیش از حد کاهش دهد.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش حل مشکل ۱۰۰٪ شدن مصرف CPU با برنامه Service Host: Local System;

دیدگاهتان را بنویسید