چگونه Tab Categories را در جیمیل حذف کنیم؟

Gmail یک ویژگی خاص به نام Tab Categories را ارائه می دهد که ایمیل شما را در برگه هایی مانند Primary ، Promotions و Updates دسته بندی می کند. اگر به اشتباه آن را فعال کرده اید یا ترجیح می دهید همه نامه های الکترونیکی خود را با هم مشاهده کنید ، در اینجا نحوه حذف Tab Categories در Gmail آمده است.

در حالی که Gmail سفارشی سازی ها (مانند برچسب ها) و تنظیمات را بین همه دستگاه های شما همگام سازی می کند ، Tab Categories یکی از آن ها نیست. اگر از Gmail در چندین دستگاه استفاده می کنید ، باید وارد شوید و Tab Categories را در هر دستگاه (و هر حساب) به صورت جداگانه غیرفعال کنید. نگران نباشید زیرا انجام این کار بسیار آسان است.

هم دنين بخوانيد: معرفی ۵ ابزار Gmail ‌برای لپ تاپ و دسکتاپ برای افزایش کارایی Inbox ایمیل

چگونه Tab Categories را در Gmail برای وب حذف کنیم

اگر به نحوه کار صندوق ورودی در Outlook یا برنامه نامه Apple’s Mail عادت کرده اید ، ممکن است عادت داشته باشید که ایمیل خود را در یک نمای inbox مشاهده کنید. Gmail به شما امکان می دهد Tab Categories را در تنظیمات غیرفعال کنید (می توانید یکی یا همه آن ها را غیرفعال کنید.).

ابتدا وب سایت Gmail را در مرورگر مورد علاقه خود باز کنید. روی نماد settings در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید (به نظر می رسد چرخ دنده باشد.) و گزینه “See All Settings” را انتخاب کنید.

در تنظیمات ، به برگه “Inbox” بروید. در بخش Categories  ، علامت دسته ای را که می خواهید حذف کنید بردارید. می توانید دسته های “Social,” “Promotions,” “Updates,” و “Forum” را غیرفعال کنید.

پس از برداشتن برگه هایی که می خواهید حذف کنید ، به پایین پیمایش کنید و روی دکمه “Save Changes” کلیک کنید.

اکنون Gmail دانلود مجدد می شود و خواهید دید که  tab categories براساس انتخاب شما به روز شده اند. اگر علامت همه دسته ها را بردارید ، صندوق ورودی شما همه ایمیل ها را در یک مشاهده و بدون هیچ  tab categories نشان می دهد (همانطور که در تصویر زیر می بینید)

چگونه Tab Categories را در Gmail برای iPhone و Android حذف کنیم

در برنامه Gmail تلفن همراه برای iPhone و Android ، گزینه Tab Categories در منوی نوار کناری نشان داده می شوند. اگرچه رابط کاربری بین برنامه Gmail در آیفون و آندروید کمی متفاوت است ، روند حذف Tab Categories یکسان است.

Tab Categories را می توان در بخش صندوق ورودی در تنظیمات برنامه Gmail بر اساس هر حساب غیرفعال کرد. اگر از چندین حساب استفاده می کنید ، باید این روند را برای هر حساب تکرار کنید.

برنامه Gmail را روی تلفن هوشمند Android خود باز کنید و روی دکمه Menu (سه خط موازی) در گوشه بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

به پایین بروید و گزینه “Settings” را انتخاب کنید.

بعد ، روی حساب ایمیل جایی که می خواهید tab categories را غیرفعال کنید ضربه بزنید.

در بخش Inbox ، گزینه “Inbox Categories” را انتخاب کنید.

tab categories را که می خواهید پنهان کنید (مانند “Updates,” “Promotions,” “Social,” و “Forums”) را بردارید. اگر از iPhone استفاده می کنید ، به جای آن  toggle switches را مشاهده خواهید کرد. سپس ، از دکمه “Back” در گوشه بالا سمت چپ استفاده کنید تا کاملاً به صفحه اصلی Gmail برگردید.

وقتی به آنجا رسیدید ، نمای صندوق ورودی به روز شده را با دسته های انتخاب شده مشاهده خواهید کرد. اگر علامت همه دسته ها را بردارید ، می بینید که همه دسته های موجود در نوار کناری از بین رفته اند و صندوق ورودی شما اکنون به طور مستقیم همه ایمیل های موجود را نشان می دهد.

چگونه می توان همه ایمیل ها را بدون حذف

Tab Categories مشاهده کرد

نمی خواهید همه Tab Categories را حذف کنید ، اما هنوز راهی برای دیدن همه ایمیل های خود در یک لیست می خواهید؟ ما یک نکته برای شما داریم

می توانید این کار را با استفاده از برچسب یا نامه All Mail در Gmail انجام دهید. هم در سرویس گیرنده وب و هم در برنامه های تلفن همراه پیدا خواهید کرد.

در وب ، گزینه “All Mail” را در نوار کناری پیدا خواهید کرد. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید ، ممکن است مجبور شوید برچسب را در تنظیمات Gmail فعال کنید.

در iPhone یا iPad خود ، به راحتی روی دکمه منو (سه خط موازی) در برنامه Gmail ضربه بزنید تا همه برچسب ها را ببینید.

سپس گزینه All Mail را انتخاب کنید.

پس از آن ، همه ایمیل های خود را در یک لیست مشاهده خواهید کرد.