چگونه کنترلر بی سیم ایکس باکس را به پی سی وصل کنیم؟

کنترلر بی سیم Xbox که با کنسول های Xbox Series X | S عرضه می شود ، همچنین می تواند در رایانه های شخصی Windows 10 برای بازی استفاده شود. در اینجا نحوه اتصال کنترلر بی سیم Xbox به پی سی آورده شده است.

نحوه اتصال کنترلر بی سیم Xbox به کامپیوتر با استفاده از کابل USB

ساده ترین راه استفاده از کنترلر بی سیم Xbox با رایانه شما شامل اتصال آن با استفاده از کابل USB Type-C است. برای این کار فقط کافی است یک سر کابل را به کنترلر و انتهای دیگر را به پورت USB رایانه خود وصل کنید.

هنگامی که از طریق USB متصل شدید ، دکمه Xbox روی کنترلر شما روشن می ماند و این نشان می دهد که آماده استفاده است. حالا پیش بروید و هر بازی را با پشتیبانی از کنترلر در ویندوز 10 خاموش کنید و از آن لذت ببرید.

هم چنین بخوانید: چگونه کنترلر ایکس باکس وان را به پی سی وصل کنیم؟

نحوه اتصال کنترلر بی سیم Xbox به کامپیوتر از طریق بلوتوث

اگر ترجیح می دهید از شلوغی کابل جلوگیری کنید و مطمئن شوید کنترلر بی سیم Xbox مطابق با نام خود است ، می توانید با استفاده از بلوتوث آن را به رایانه Windows 10 خود متصل کنید.

برای این کار ابتدا منوی استارت را در رایانه خود باز کرده و روی نماد چرخ دنده کلیک کنید تا تنظیمات باز شود.

در Settings روی Devices کلیک کنید.

در Devices ، مطمئن شوید که در صفحه “Bluetooth & Other Devices” هستید و سپس روی “Add Bluetooth or other device” کلیک کنید.

در پنجره Add a Device ، گزینه Bluetooth را انتخاب کنید.

در مرحله بعد ، کنترلر بی سیم Xbox خود را در حالت  pairing قرار دهید. ابتدا با فشار دادن و نگه داشتن دکمه Xbox کنترلر را روشن کنید.

پس از روشن شدن دکمه ، دکمه جفت شدن را برای چند ثانیه نگه دارید تا آرم Xbox به سرعت چشمک بزند. (دکمه جفت سازی در بالا است – بین دکمه های LB و RB.)

هنگامی که در لیست Add a Device ظاهر می شود ، در رایانه خود ، روی “Xbox Wireless Controller” کلیک کنید.

تبریک می گویم! کنترلر بی سیم Xbox اکنون به رایانه شما متصل است.

برای اتمام مراحل “Done” را انتخاب کنید.

اگر بخواهید کنترلر Xbox خود را خاموش کنید ، باید مراحل بیشتری انجام دهید.

نحوه اتصال کنترلر بی سیم Xbox با آداپتور بی سیم Xbox

روش سوم برای اتصال کنترلر بی سیم Xbox به کامپیوتر شما وجود دارد ، اما این امر شامل خرید لوازم جانبی آداپتور بی سیم Xbox به طور جداگانه است. به شما امکان می دهد تا حداکثر هشت کنترلر Xbox را به طور همزمان به رایانه خود متصل کنید.

برای استفاده از آن ، آداپتور بی سیم Xbox را به رایانه متصل کنید و دکمه جفت شدن آداپتور را فشار داده و نگه دارید تا چراغ شروع به چشمک زدن سریع کند. اکنون ، کنترلر خود را در حالت جفت قرار دهید تا به طور خودکار از طریق آداپتور بی سیم Xbox به رایانه شما متصل شود.

با اتصال کنترلر Xbox به رایانه ، زمان شروع بازی است.