چگونه از صفحه Tablet Surface Pro اسکرین شات بگیریم؟

اسکرین شات گرفتن از صفحه در هر دستگاهی یک مهارت ساده و در عین حال ضروری است. در Tablet Surface Pro می توانید با استفاده از میانبرهای صفحه کلید ، ابزار snipping یا حتی نوار بازی Xbox عکس صفحه بگیرید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از همه این روش ها برای گرفتن عکس از صفحه یا حتی ضبط صفحه در دستگاه Surface خود استفاده کنید.

گرفتن عکس از صفحه با استفاده از ترکیب دکمه ها در Tablet Surface Pro

در خط دستگاه های Surface Pro ، گرفتن عکس از صفحه با استفاده از ترکیب دکمه ها سریع و آسان است. برای گرفتن عکس از صفحه ، کلید Power و Volume Up خود را همزمان نگه دارید. صفحه باید فلش بزند و تصویر باید در پوشه عکس صفحه زیر تصاویر روی دستگاه شما ذخیره شود.

این روش برای جدیدترین سری دستگاه های Surface Pro (به عنوان مثال ، Surface Pro 7+ ، Pro X) ، Surface Go ، Surface Go 2 و خط Surface Book دستگاه های قابل استفاده است.

اگر سرفیس شما مدل قدیمی تری باشد (سرفیس 3 یا بالاتر) ، ترکیب دکمه ها کمی متفاوت است. شما باید همزمان دکمه Windows (و نه Windows Key روی صفحه کلید خود) و دکمه Volume Down را فشار دهید. دستگاه عکس صفحه را در پوشه Screenshots در عکس ها ذخیره می کند.

به همین ترتیب ، برای گرفتن عکس از Surface Duo ، دکمه روشن / خاموش و کلید کاهش صدا را نگه دارید. عکس صفحه باید در گالری دستگاه شما در زیر عکسهای صفحه ذخیره شود. متناوباً ، می توانید کلید Power را پایین نگه داشته و بر روی دکمه Screenshot در صفحه کلیک کنید.

 اسکرین شات گرفتن از صفحه Tablet Surface Pro با استفاده از میانبرهای صفحه کلید

میانبرهای صفحه کلید یکی دیگر از روش هایی است که می توانید آنچه را در صفحه خود دارید ضبط کنید.

این میانبرهای صفحه کلید در همه دستگاه های ویندوز کار می کنند ، بنابراین سایر روش های عکس برداری از صفحه را در Windows 10 بررسی کنید. میانبرهای صفحه کلید در دستگاه های Surface Laptop و Surface Book بهترین عملکرد را دارند ، البته اگر پیوست صفحه کلید Surface Pro یا Go خود را داشته باشید دستگاه ، این میانبرها نیز کار می کنند.

روش های print screen

برای گرفتن عکس با استفاده از روش Print Screen ، کافیست دکمه PrtScn را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار از کل دسک تاپ شما عکس گرفته می شود. توجه داشته باشید که این تصویر صفحه را در Surface شما ذخیره نمی کند بلکه آن را به Clipboard شما اضافه می کند. برای جایگذاری عکس صفحه باید از برنامه ای مانند Microsoft Paint استفاده کنید.

با فشار دادن Alt + PrtScn ، فقط از پنجره فعلی شما تصویر گرفته می شود و به همین ترتیب تصویر به کلیپ بورد شما اضافه می شود.

Snip and Sketch

این آسانترین روش برای گرفتن عکس از صفحه در دستگاه Surface است.

برای باز کردن Snip و Sketch ، Windows Key + Shift + S را فشار دهید ، و یک پوشش باید روی صفحه شما ظاهر شود. برای گرفتن عکس کامل از صفحه ، دکمه تمام صفحه را در بالای پوشش فشار دهید. برای گرفتن عکس از پنجره فعلی خود ، دکمه Window Snip را در کنار دکمه تمام صفحه فشار دهید.

همچنین می توانید از یک منطقه خاص از صفحه خود عکس بگیرید. به طور پیش فرض ، Snip and Sketch دارای Ripangular Snip است. به سادگی با استفاده از صفحه لمسی یا پد لمسی ، بخشی را که می خواهید عکس بگیرید ، بکشید.

Snip and Sketch در پنل اعلانات به شما اعلانی می دهد تا بگویید تصویر صفحه در کلیپ بورد شما کپی شده است. اگر روی آن کلیک کنید ، در صورت تمایل می توانید از تصویر صفحه ای ترسیم کرده و آن را ترسیم کنید.

برای ذخیره آن در پرونده های خود ، از Ctrl + S یا دکمه ذخیره در گوشه بالا سمت راست استفاده کنید تا تصویر صفحه خود را در یک پوشه خاص ذخیره کنید.

نوار بازی Xbox

برای گرفتن عکس با استفاده از Xbox Game Bar ، Windows Key + G را فشار دهید تا باز شود.

از آنجا می توانید روی برگه Captures کلیک کنید و روی دکمه Camera کلیک کنید. این روش همچنین به شما امکان می دهد از صفحه خود با صدا فیلمبرداری کنید. عکس های ذخیره شده شما در زیر پوشه Videos و زیر پوشه Captures ظاهر می شوند. در Xbox ، می توانید به همین ترتیب صفحه را ضبط کنید.

گرفتن عکس از صفحه نمایش Surface Pro با استفاده از Pen Surface

برای گرفتن عکس از صفحه قلم ، کافیست روی پاک کن دوبار کلیک کنید و دستگاه شما باید Snip و Sketch کل پنجره شما را نمایش دهد. از اینجا می توانید تصویر صفحه خود را ترسیم و صادر کنید.

با جستجوی Windows Ink Workspace در بارانداز خود می توانید به این مورد نیز دسترسی پیدا کنید. از اینجا ، گزینه Full-Screen Snip را انتخاب کنید. با جستجوی تنظیمات Windows Ink Workspace و پیمایش به سمت Windows Ink Works ، می توانید آنچه را که میانبرهای دکمه Surface Pen شما انجام می دهند تغییر دهید.

اکنون شما از همه روش های مختلف گرفتن عکس صفحه یا ضبط صفحه در دستگاه Surface خود آگاه هستید. اگر از Surface Pro یا Surface Go استفاده می کنید ، ترکیب دکمه ها بهترین روش لمسی برای گرفتن عکس از صفحه است ، اما میانبرهای صفحه کلید نیز آسان هستند.