چگونه از اجرای خودکار اپلیکیشن ها هنگام روشن شدن مک جلوگیری کنیم؟

اپلیکیشن هایی وجود دارند که مممکن است با هربار روشن کردن مک یا لاگین کردن در آن به صورت خودکار اجرا شوند. به عنوان مثال، اگر از مک برای کار استفاده می کنید، ممکن است دوست داشته باشید که اپلیکیشن Slack برای ارتباطات سریع، دقیقا همزمان با روشن کردن مک، باز شود. اگرچه در صورتی که شما با باز شدن اپلیکیشن هایی که دوست ندارید، مواجه هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا دو روش برای تغییر آن ها ارائه دهیم.

آموزش زیر به شما چگونگی جلوگیری از بازشدن اپلیکیشن ها به صورت اتوماتیک و خودکار هنگام روشن شدن یا لاگین کردن در مک را یاد می دهد.

جلوگیری از بازشدن خودکار اپلیکیشن ها با استفاده از  System Preferences

شما هم چنین می توانید همه اپلیکیشن هایی که برای اجرای خودکار در هنگام روشن شدن یا لاگین مک تنظیم شده اند را با استفاده از System Preferences مشاهده کنید.

۱) روی  Apple icon > System Preferences از نوار منو خود کلیک کنید.

۲)  Users & Groups را انتخاب کنید.

۳) کاربر مورد نظر خود را از  user در  صورتی که می خواهید بیش از یک مورد را تنظیم کنید، انتخاب کنید.

۴) روی  Login Items در سمت راست کلیک کنید.

۵) در این قسمت شما هم مواردی که برای شروع خودکار تنظیم شده اند را مشاهده می کنید. برای حذف آن ها کافی است آن ها را انتخاب کنید و روی علامت منها کلیک کنید.

جلوگیری از بازشدن خودکار اپلیکیشن ها با استفاده از Dock

اگر اپلیکیشن خاصی وجود دارد که هم چنان به صورت خودکار باز می شود، به سرعت می توانید آن را از Dock خودتان با این فرض که آن اپلیکیشن به صورت دائمی آن جا است یا اپلیکیشنی است که به عنوان موردی که اخیرا مورد استفاده قرار گرفته است، تغییر دهید.

۱) روی آیکون اپلیکیشن کلیک راست کنید یا روی آیکون آن Control و  click را با هم نگه دارید.

۲) به قسمت Options در منو pop-out بروید.

۳) اگر Open at Login علامت دار بود، روی آن کلیک کنید تا علامت آن برداشته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید