هنگام فراموش کردن رمز عبور، PIN یا الگوی گوشی اندروید چه کار کنیم؟

اگر شما هم با این مساله مواجه شده اید که رمز عبور، الگو یا PIN گوشی اندروید خود را فراموش کرده باشید، بازکردن قفل گوشی کار بسار سختی است اما در ادامه با ما همراه باشید تا یک روش برای حل این مشکل ارائه دهیم.

استفاده از  Google FIND MY DEVICE

اگر گوشی تلفن شما سیستم عامل اندروید ۵٫۰ Lollipop یا نسخه های جدیدتر اندروید را اجرا می کند، بهترین راهکار برای شما استفاده از Google Find My Device است. شما باید آدرس ایمیل و رمز عبور حساب کاربری گوگل خود را بدانید و دستگاه شما هم باید روشن باشد و برای انجام این کار لازم است که به اینترنت هم متصل باشد. تا سال ها قبل گوگل به شما اجازه می داد با Find My Device، رمز PIN خود را تغییر دهید، اما متاسفانه در حال حاضر امکان چنین کاری وجود ندارد. شما می توانید Erase device را انتخاب کنید که به شما اجازه می دهد یک رمز PIN جدید تنظیم کنید، اما این کار همه چیز را از گوشی شما پاک می کند از جمله: تصاویر، پیام ها و فایل های دیگر. اگر شما نسخه پشتیبان تهیه نکرده باشید، این آخرین پناهگاه است. در ادامه چگونگی انجام این کار را توضیح می دهیم:

  1. وبسایت Find My Device را روی کامپیوتر، لپ تاپ یا هر دستگاه دیگر خود باز کنید و با حساب کاربری گوگل خود لاگین کنید.
  2. احتمالا به صورت پیش فرض گوشی فعلی شما را در نظر می گیرد، اما اگر چند دستگاه را ثبت کرده باشید، می توانید دستگاه فعلی را با کلیک روی آیکون و نام آن در گوشه سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید.
  3. روی گزینه Erase device در سمت چپ کلیک کنید.
  4. احتمالا مجددا شما باید جزئیات حساب گوگل خود را وارد کنید.
  5. زمانیکه گوشی تلفن پاکسازی شد، می توانید یک رمز PIN جدید برای آن تنظیم کنید.

۲. استفاده از SAMSUNG FIND MY MOBILE

اگر گوشی تلفن همراه شما سامسونگ است، یک حساب کاربری سامسونگ ایجاد کرده اید، Find My Mobile را از طریق فرایند فرایند تنظیم فعال کرده باشید، هم چنین شما می توانید از این قابلیت برای باز کردن قفل گوشی خود از راه دور استفاده کنید.شما هم چنین باید ایمیل و رمز عبور حساب کاربری سامسونگ خود را بدانید و دستگاه شما باید روشن باشد و به اینترنت هم متصل باشد. در ادامه چگونگی انجام این کار را شرح خواهیم داد:

  1. وبسایت Find My Device را روی کامپیوتر، لپ تاپ یا هر دستگاه دیگر خود باز کنید و با حساب کاربری سامسونگ خود لاگین کنید.
  2. دستگاه فعلی و شماره تلفن شما باید در گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش داده شوند، گزینه های سمت راست صفحه را بخوانید و روی Unlock my device کلیک کنید.
  3. سپس شما می توانید از راه دور گوشی خود را با وارد کردن رمز عبور حساب کاربری سامسونگ خود، باز کنید.

باز کردن قفل اندروید ۴٫۴ KITKAT یا دستگاه های قدیمی تر

فرایند بازگشایی قفل در دستگاه های قدیمی تر اندروید هنگام فراموش کردن رمز عبور، الگو یا PIN، بسیار ساده تر است. پس از اینکه پنج بار PIN را اشتباه وارد کنید، یک هشدار پنجره لاگین ظاهر می شود که می گوید Forgot patternForgot PIN یا  Forgot password. روی آن ضربه بزنید  و نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری گوگل خود را برای تغییر رمز عبور، PIN یا الگو وارد کنید. ای مورد به شما دسترسی سریع می دهد.

حساب کاربری گوگل خود را فراموش کرده اید؟

اگر با به خاطر آوردن جزئیات حساب کاربری گوگل خود مشکل دارید، به وبسایت Google Account Recovery مراجعه کنید.

FACTORY DATA RESET

راهکار پایانی شما اجرای بازگردانی به حالت کارخانه از منو حالت ریکاوری است اما این روش ممکن است همه چیزهایی که روی گوشی شما وجود دارد را پاک کند. هم چنین به خاطر داشته باشید که گوشی شما ممکن است حالت محافظت از بازگردانی به حالت کارخانه داشته باشد. این حالت به صورت پیش فرض در هر دستگاهی که سیستم عاملش اندروید ۵.۱ باشد، برای محافظت از گوشی شما هنگام دزدی برای شناسایی سارق وجود دارد. اگر این حالت روشن باشد، حتی بعد از بازگردانی حالت کارخانه هم از شما جزئیات حساب کاربری گوگل را می خواهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید