آموزش غیر فعال کردن دستیار Bixby در گلکسی نوت 9

در این مطلب راهنما به شما نشان خواهیم داد چگونه دکمه Bixby گلکسی نوت ۹ را غیر فعال کنید. در ابتدا سامسونگ به مالکین این گوشی اجازه نداد هیچ چیزی را تغییر دهند اما بعد چند آپشن مختلف در اختیار کاربران قرار داد. Bixby دستیار مجازی سامسونگ است، چیزی مشابه Siri یا Alexa و Google Assistant. با وجود اینکه این دستیار بسیار مفید است، اما ممکن است بعضی بخواهند آن را خاموش کنند.

هرچند دستیار ‌Bixby چیزهای زیادی برای ارائه کردن دارد منتهی دکمه مخصوص آن که در بغل گوشی قرار دارد، سر راه است. دکمه ‌Bixby خیلی راحت می‌تواند با دکمه‌های صدای گوشی اشتباه گرفته شود یا اصلا به صورت اتفاقی فشرده شود. مشکل دیگر این است که امکان پیکربندی آن دکمه برای انجام یک عملکرد دیگر – مانند باز کردن دوربین – وجود ندارد. دستورالعمل ما را دنبال کنید تا از لمس اتفاقی این دکمه خودداری کرده و خلاصه از شر ‌Bixby راحت شوید.

نحوه غیر فعال کردن دکمه ‌Bixby

برای این که جلوی خودکار ظاهر شدن دستیار ‌Bixby پس از لمس اشتباهی دکمه‌اش را بگیرید، مراحل زیر را دنبال کنید. دستورالعمل پیش رو روی ‌Bixby 2.0 که بعد از سپتامبر ۲۰۱۸ روی نوت ۹ عرضه شد عملی خواهد بود.

  • دکمه ‌Bixby را که در وسط ضلع سمت چپ گوشی واقع است، بفشارید.
  • در گوشه سمت راست بالا، روی دکمه منوی سه‌نقطه‌ای (یا آیکون تنظیمات) کلیک کنید.
  • از منو گزینه‌ی Settings را برگزینید.
  • صفحه را پایین بکشید و گزینه ‌Bixby Key را انتخاب کنید.
  • این گزینه را به «Press Twice to open Bixby» (دو بار کلیک برای باز کردن Bixby) تغییر دهید.

باعث ناراحتی است که نمی‌توانیم دمکه Bixby گوشی گلکسی نوت ۹ را کاملاً غیر فعال کنیم. البته خب، نه بدون دانلود کردن یک سری برنامه‌های شخص ثالث یا هک کردن گوشی. منتهی این کار آن لمس‌های اتفاقی را بی‌تأثیر می‌کند و باز کردن اشتباهی برنامه را تقریبا غیر ممکن می‌کند.

اگر نظر سامسونگ عوض شد و تصمیم گرفت امکان غیر فعال کردن کامل Bixby‌ را – مانند دستگاه‌های قدیمی‌ترش – به کاربران بدهد، این مطلب را بروزرسانی خواهیم کرد. منتهی فعلا، تنها گزینه‌تان همین است.

نحوه غیر فعال کردن Bixby Voice

وقتی در منوی تنظیمات ‌Bixby هستید، یک بار به عقب برگشته و صفحه را تقریبا تا ابتدا بالا بکشید. به دنبال گزینه ‌Bixby Voice بگردید و آن را هم خاموش کنید.

  • دکمه ‌Bixby را که در وسط ضلع سمت چپ گوشی واقع است، بفشارید.
  • در گوشه سمت راست بالا، روی دکمه منوی سه‌نقطه‌ای (یا آیکون تنظیمات) کلیک کنید.
  • از منو، گزینه‌ی Settings را برگزینید.
  • کلید گزینه ‌Bixby Voice Wake Up را به حالت OFF یا خاموش بکشید.

به محض اینکه هم Bixby Voice و هم دکمه Bixby واقع در بغل گوشی را با دستورالعمل‌های بالا غیر فعال کنید، کار تقریبا تمام می‌شود. فقط می‌ماند حذف کردن Bixby از صفحه اصلی گوشی.

نحوه غیر فعال کردن Bixby Home + یک سری اطلاعات تکمیلی

متاسفانه Bixby هنوز هم همه جای صفحه اصلی گوشیتان قرار دارد. وقتی صفحه را کامل به سمت چپ بکشید، با یک صفحه ثابت Bixby که پر از اطلاعات است مورد استقبال قرار می‌گیرید. منتهی از شر آن هم می‌توان خلاص شد. اگر می‌خواهید گلکسی نوت ۹ خود را کاملاً از شر Bixby خلاص کنید، این آخرین قدم است.

یک قسمت خالی از صفحه اصلی گوشی را فشرده و نگه دارید. در ادامه، صفحه‌نمایش طی یک عمل دورنمایی وارد یک حالت ویراستاری خواهد شد، جایی که معمولاً برای عوض کردن والپیپر گوشی یا اضافه کردن ویجت‌ها به آنجا می‌روید. صفحه را آنقدر به سمت چپ بکشید تا به صفحه B‌ixby برسید. حالا کافیست لغزنده بالای صفحه‌نمایش را غیر فعال کنید تا ‌Bixby غیر فعال شود. این کار به طور خاص کل صفحه اصلی Bi‌x‌by را از میان فهرست صفحات اصلی گوشیتان حذف می‌کند.

حالا روی دکمه خانه کلیک کنید تا کار تمام شود. شما به طور موفقیت‌آمیز محدوده عملکردهای دستیار Bixby را در گوشی گلکسی نوت ۹ کاهش داده‌اید.

اگر روزی خواستید دستیار Bixby را برگردانید کافیست مراحل بالا را دوباره، منتهی این بار برعکس، اجرا کنید: انگشتتان را روی صفحه‌نمایش نگه دارید و Bix‌by Home را فعال کنید، سپس برنامه را باز کرده و دکمه اختصاصی‌اش را دوباره روشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید