راهنمای غیر فعال کردن حالت Pop-up پیام های متنی در گوشی گلکسی s9

در این راهنما ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه پیش نمایش پیام های متنی را در گوشی های گلکسی S9 غیر فعال کنید. این پیش نمایش ها شامل پیام های متنی pop-up و پیش نمایشی است که بر روی صفحه ی نمایش گوشی شما نقش می بندند. امروزه امنیت مقوله ای بسیار مهم است و غیر فعال کردن پیش نمایش پیام ها، راهی است تا اطلاعات سری و حساس تان را از قابل مشاهده بودن، حفظ کنید.

گوشی های هوشمند سامسونگ دارای قابلیت ها و آپشن های بسیار عالی و دقیقی می باشند. آپشن پیش نمایش (Preview) برای راحتی بیشتر فراهم شده است تا نمایشی از پیام دریافت شده و یا حتی یک جمله ی کامل از آن را در هر قسمت از موبایل تان مشاهده کنید.

اگرچه هیچکس بدون استفاده از سنسور اثر انگشت، پین کد، رمز عبور و یا اسکن تشخیص چهره نمی تواند آن را باز کند، اما شاید همان بخشی که نمایش داده می شود نیز شامل اطلاعات سری شما باشد. بنابراین با این که اکثر کاربران گوشی های گلکسی S9 از این پیش نمایش ها و pop-up گوشی شان راضی هستند، اما اگر شما جزء این کاربران نیستید ما به شما طریقه ی غیر فعال کردن این آپشن را آموزش خواهیم داد. این غیر فعال سازی – بخصوص اگر گوشی گلکسی S9 شما مربوط به کار یا تجارت تان باشد، از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

هنگامی که برای اولین مرتبه از گوشی گلکسی S9 تان استفاده می کنید، Samsung’s Messages App (برنامه ی پیام رسانی سامسونگ) روی گوشی تان نصب شده است. با اینکه برنامه های پیام رسانی بسیار زیادی وجود دارند، اما اکثر افراد از همان برنامه ی اولیه استفاده می کنند. در نتیجه غیر فعال کردن پیش نمایش پیام ها بسیار ساده تر می باشد. در ابتدا چند مرحله وجود دارد که ما باید آن ها را انجام دهیم و در این قسمت به شما خواهیم گفت که از کجا باید شروع کنید.

غیر فعال کردن پیش نمایش pop-up

یکی از ویژگی های گوشی گلکسی S9 که من به آن علاقه ی بسیاری دارم، اعلان pop-up و پنجره ی پیام دریافت شده ی آن است. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا بدون اینکه از برنامه ای که در حال استفاده از آن هستید، پیام تان را به سرعت ببینید و به آن پاسخ (reply) بدهید. پنجره ی pop-up به شما این امکان را می دهد تا بدانید که پیام از طرف چه کسی آمده و قسمتی –و یا تمام یک جمله ی کامل را به شما نشان خواهد داد. با این که آپشن جالبی است اما اگر مسئله ای کاری در میان باشد شاید شما را دچار مشکل کند و اطلاعات شخصی و سری شما را به نمایش بگذارد.

چنین اعلان مشابهی در نوار اعلان های گوشی بالای صفحه نیز نمایش داده می شود. اگر شما نوار اعلان تان را به سمت پایین بکشید، نمونه یا قسمتی و حتی شاید چند خط از پیام تان را مشاهده خواهید کرد. حالا ما می خواهیم این قسمت را غیرفعال کنیم.

  1. برنامه ی پیام رسانی (Messages) را در گوشی گلکسی S9 تان باز کنید.
  2. از بالای سمت راست صفحه، روی دکمه ی Menu (3 نقطه) کلیک کنید. سپس setting را انتخاب کنید.
  3. روی Notifications (اعلان ها) و سپس “More setting in app” کلیک کنید.
  4. حالا، آپشن preview message را uncheck (یا غیر فعال) کنید.

هنگامی که این گزینه را غیر فعال کردید، گوشی شما دیگر پیش نمایشی از پیام دریافتی را بر روی صفحه ی قفل گوشی و یا pop-up نمایش نمی دهد. در عوض تنها اعلانی مبنی بر “پیام جدید” مشاهده خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که برخی مدل ها (مانند Verizon Galaxy S9) از برنامه های پیام رسانی دیگری استفاده می کنند.

تنها مشکلی که این پیام رسان ها دارند این است که ممکن است بطور همزمان، پیام های pop-up نیز غیر فعال شوند؛ البته این ویژگی ای است که شاید اکثر کاربران از آن راضی باشند. با این حال اگر می خواهید که فقط پیش نمایش صفحه ی قفل را غیر فعال کنید، این مراحل را دنبال کنید.

غیر فعال کردن پیش نمایش پیام های صفحه ی قفل

اگر می خواهید که پیش نمایشی از پیام دریافتی تان بر روی pop-up داشته باشید اما بر روی صفحه ی قفل گوشی تان غیر فعال شود، اکنون ما روش این کار را به شما یاد خواهیم داد. برای این کار، به جای غیر فعال کردن آپشن خاصی از برنامه ی پیام رسانی، باید صفحه ی قفل گوشی گلکسی S9 را سفارشی کنیم.

  1. از نوار اعلان گوشی تان، با کلیک کردن بر روی آیکون چرخ دنده، “setting” را باز کنید.
  2. گزینه ی Lock screen & security (قفل صفحه ی نمایش و امنیت) را باز کنید.
  3. به سمت پایین بیایید و notification (اعلان ها) را انتخاب کنید.
  4. سپس گزینه ی hide content (پنهان کردن محتوا) را انتخاب کنید.

همانطور که مشاهده می کنید، سامسونگ آپشن های مختلفی را برای سفارشی کردن قفل صفحه ی نمایش گوشی و اعلان هایتان فراهم کرده است. در این منوی تنظیمات، همه ی اعلان ها را مشاهده خواهید کرد. بدین ترتیب می توانید هر چیز را که بخوهید تغییر داده ، فعال و یا غیر فعال کنید. هنگامی که حالت پنهان کردن محتوا را انتخاب کردید، هنوز هم اعلانی مبنی بر داشتن یک پیام یا ایمیل جدید دریافت خواهید کرد. این آپشن فقط می تواند محتوای پیامی که پیش نمایش داده می شود را مخفی سازد؛ و بدین ترتیب باعث امنیت بیشتر افرادی که به آن نیاز دارند خواهد شد. برای تغییر رزولوشن صفحه ی نماش گوشی گلکسی s9 خود این لینک را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید