استفاده از حالت عکسبرداری Long Exposure در سیستم عامل IOS 11

از زمانی که ویژگی سرگرم کننده ی تصاویر زنده در گوشی های iPhone 6S  و S6 Plus   اضافه شد تا به حال از تصاویر متحرک اپل استفاده کاربردی زیادی نشده است. اما به نظر می رسد همه چیز در iOS 11  جدید با ویژگی های پیشرفته ای همچون  حالت تصویر برداری long exposure که امروزه تاثیرات DSLR  را بسیار کاهش داده اند، بسیار تغییر کرده است.

به طور معمول یک دوربین با باز نگه داشته شدن شاتر در یک مدت معین تصاویر طولانی مدت خلق می کند و بسته به استفاده از دیافراگم درست، می تواند در روز و یا شب کاربرد داشته باشد. هرچند هنوز هم عکس ها ممکن است به طرز چشمگیری تغییر نکرده باشند، اما آن دسته از تصاویر که با جلوه های حرکتی همراهند مطمئنا بسیار زیبا خواهند بود. اگر تا به حال عکس تار، دنباله دار، با حرکات عجیب و غریب یا با پس زمینه و منظره تار مشاهده کردید، باید بدانید که این یک تصویرLong Exposure  است.

long exposure

 

برای دستیابی به این اثر، نیاز به یک سه پایه و برخی از تجهیزات مخصوص دوربین دارید، اما اپل در حال حاضر این ویژگی را به عنوان یک گزینه ی رایگان در برنامه ی عکاسی خود ارائه داده است. اگر از قبل نسخه iOS 11  را نصب کرده باشید، می توانیم طرز بهره مندی از این امکان را به شما آموزش دهیم.

 مرحله ی 1

 مطمئن شوید گزینه ی تصاویر زنده فعال است

از آنجا که این ویژگی به لحاظ فنی یک جلوه ی عکس زنده محسوب می شود، باید گزینه ی تصاویر زنده را فعال کنید تا بتوانید از ویژگی long exposure  استفاده کنید. برای فعال کردن تصاویر زنده در برنامه دوربین تنها به دکمه ی دایره ای در وسط ​ نوار منوی بالای صفحه ضربه بزنید. در صورت فعال بودن، آیکون زرد خواهد شد که با پیام هشدار زرد رنگ نیز همراه است.

long exposure

مرحله ی 2

عکس تان را بگیرید

برای به حداکثر رساندن ظاهر طولانی مدت، حتما می خواهید تصویری از سوژه ای که به طور پیوسته در حال حرکت است با یک پس زمینه ی نسبتا پایدار بگیرید. ترافیک خیابانی یک سوژه ی عکسبرداری عالی به شمار می رود، زیرا همیشه همه چیز در ترافیک خیابانی در حال حرکت است، جریان مداوم ترافیک قاب شما را خالی نمی گذارد و به شما یک جلوه ی کلاسیک برای عکس برداری طولانی مدت می دهد. در حالت ایده آل، باید گوشی آیفون  خود را حین گرفتن عکس زنده پایدار و بی حرکت نگه دارید.

مرحله ی 3

تنظیم جلوه های ویژه

عکس زنده خود را مشاهده کنید، یا در قسمت گالری و یا با کلیک روی نماد عکس در پایین سمت چپ برنامه ی دوربین می توانید آن را ببینید. سپس، به سادگی بر روی صفحه ی نمایش یا روی گزینه ی «جزئیات» ضربه بزنید تا گزینه ی انتخاب جلوه ها باز شود. در این بخش گزینه های متنوعی برای انتخاب وجود ندارند، اما برای هدف کنونی، تمام مسیر گزینه ها را تا انتها رفته و روی گزینه ی Long Exposure  ضربه بزنید.

long exposure

آیفون شما به صورت خودکار عکس را تنظیم می کند و حالا شما یک عکس با کیفیت عالی برای به اشتراک گذاشتن در صفحات شخصی خود در اینستاگرام، فیسبوک و یا هر فضای مجازی دیگری که دوست دارید استعداد عکسبرداری خود را در آن به نمایش بگذارید، در اختیار دارید. اگر می خواهید تصویر زنده خود را داشته باشید، فقط باید به منوی جلوه ها بروید و گزینه “Live Photo”  را برای اعمال تغییرات انتخاب کنید. اگر به دنبال ترفند های جدید مربوط به سیستم عامل ios هستید با دنبال کردن بخش ios  سایت مای ترفند همیشه به روز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید