سالم ماندن 48 ساعته آیفون 7 در اقیانوس

در شرح یکی از پر ابهت ترین موارد دوام آوردن گوشی های هوشمند در برابر عوامل طبیعت: یک گوشی آیفون 7 در کف اقیانوس در حالی پیدا شده است که کاملا در حال کار بوده و بیشتر باطری خود را حفظ کرده است. علاوه بر این، آیفون 7 افسانه ای به طرز معجزه آسایی در حال دریافت شبکه پیام رسانی در کف دریا نیز بوده است. در واقع علت پیدا شدن گوشی این است که آیفون 7 پیامی دریافت کرده و صفحه آن روشن شده است، در نتیجه غواصی که در آن حوالی در حال گشت و گذار بوده، متوجه وجود گوشی می‌شود.

این غواص مجهز، در جنوب انگلستان، هنگام جستجوی غواصی منطقه Dardle Door شهر Dorset، متوجه نوری عجیب زیر اقیانوس می‌شود. این خانم غواص کنجکاو می‌شود که موضوع از چه قرار است، در نتیجه به طرف نور می رود و متوجه می‌شود نوری که مشاهده کرده، صفحه یک آیفون 7 بوده که به خاطر دریافت پیامک، روشن شده است. این گوشی نه تنها پس از دو روز زیر آب ماندن، هنوز به خوبی کار می کرده است، بلکه به طرز معجزه آسایی network دریافت می کرده و 84% از شارژ باطری اش نیز محفوظ مانده بوده.

گوشی متعلق به مسافری کانادایی می باشد که هنگام قایق رانی گوشی خود را گم کرده است. به محض اینکه گوشی درون آب افتاده است، دارنده گوشی، آن را از دست رفته به حساب آورده و دیگر درباره آن فکر نکرده است. هرچند، خانم غواص، با یکی از آشنایان مالک گوشی که در همان منطقه زندگی می کرده ارتباط برقرار کرده و گوشی را به کانادا پست کرده است. این آیفون 7 قابی محافظ داشته که توانسته گوشی را از شرایط تند و خشن کف دریا، برای دو روز، محفوظ نگه دارد. با وجود این که آیفون 7، تکنولوژی ضد آب IP67 دارد، اما در این مورد به خصوص، این قاب گوشی بوده که توانسته آن را از آسیب حفظ کند.

با این که امروزه بسیاری از گوشی ها با تکنولوژی ضد آب عرضه می شوند، اما ارزیابی ها نشان می دهد که این تکنولوژی، نهایتا 30 دقیقه و آن هم در اعماق کم می تواند گوشی را از آسیب محفوظ بدارد. دقیقا به همین خاطر است که می گوییم دو روز زیر آب ماندن، آن هم در عمق 9 متری، و سپس سالم بیرون آمدن، معجزه ای عجیب به شمار می رود. به هر صورت، این گوشیِ به خصوص شرکت اپل ثابت کرده که از سایر خانواده خود سرسخت تر است، و مالک آن نیز بسیار خوش شانس است که گوشی اش سالم مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید