Galaxy S9 حالت slow-motion (صحنه آهسته) جدیدی خواهد داشت

فیلمبرداری

سامسونگ از زمان انتشار گوشی پرچمدار Galaxy S9 تا به امروز، چند آپدیت برای آن منتشر کرده است. قابل توجه ترین آن ها، اضافه کردن پشتیبانی رادیو FM برای نسخه های قفل گشایی شده (Unlocked) بود که در ماه ژوئن منتشر شد. به نظر می رسد این ماه، کمپانی سامسونگ قصد دارد تغییراتی در دوربین گوشی ایجاد کند. این تغییر، اضافه کردن یک حالت slow-motion جدید برای فیلمبرداری است.

آپدیت جولای، قابلیت فیلم‌برداری Slow-motion با رزولوشن 720p و 480fps در 0.4 ثانیه را به گوشی اضافه می‌کند. فیلمبرداری با این مشخصات، کلیپی 12 ثانیه ای در اختیار کاربر خواهد گذاشت. Galaxy S9 اولین گوشی کمپانی سامسونگ بود که قابلیت فیلمبرداری با 960fps برای 0.2 ثانیه را داشت، و حالا این حالت جدید فیلمبرداری، اختیارات بیشتری در اختیار کاربر می گذارد.

البته قبل از اعمال آپدیت، نکته ای هست که باید بدانید. در حالت دستی، کاربران قادر نخواهند بود با سرعت فریم برداری 960fps فیلمبرداری کنند، چراکه حالت جدید جایگزین این قابلیت شده است. برای فیلمبرداری با بالاترین سرعت فریم برداری، باید از حالت خودکار (automatic) استفاده کرد. حالت خودکار، به طور خودکار در محدوده های مشخصی از فریم که حرکتی در آن ها تشخیص داده می‌شود، شروع به فیلمبرداری slow-motion می‌کند.

این آپدیت برای گوشی های Galaxy S9 در حال انتشار است، و احتمالا با نسخه های unlocked آغاز شده است. ممکن است کمپانی این قابلیت را در موعد انتشار آپدیت مورد انتظار گوشی Galaxy Note9 – که تاریخ انتشار آن نهم آگوست پیش بینی می‌شود – از انحصار Galaxy S9 خارج کند.

دیدگاهتان را بنویسید