راهنمای مخفی کردن پس زمینه شفاف Dock در آیفون

ایده  نوار داک (Dock) در تلفن های هوشمند، چه اندرویدی باشد، چه آیفون، ابتکار بسیار جالبی است. این داک به شما اجازه می دهد تا دسته ای از برنامه هایی را که به صورت مرتب استفاده می کنید را همیشه در دسترس داشته باشید. هر چند گاهی این داک همانند مانعی برای خوش چهره کردن ظاهر گوشی شما نیز عمل می کند. اما ترفندی وجود دارد که به وسیله  آن می توانید بدون جیلبریک کردن، این شفافیت پشت برنامه های ضروری در پایین صفحه آیفون را، مخفی کنید.

برای این کار از تعدادی پس زمینه های مخصوص استفاده خواهیم کرد تا به طور کامل این داک را بپوشاند.

رنگ این خط بسته به رنگ پس زمینه ها متفاوت است، به خصوص در پایین، یعنی جایی که داک قرار دارد. بنابراین بسیار مشکل است تا با پس زمینه ی خاص خودتان بتوانید تفکیک بین برنامه های صفحه ی اصلی و برنامه های داک را حذف کنید. به این دلیل استفاده از پس زمنیه های خاص Nakatani ساده تر است.

به خاطر داشته باشید که باید پس زمینه ی مناسب با آیفون خود را پیدا کنید. برای مثال، نمی توانید از پس زمینه ی آیفون x برای آیفون 7  استفاده کنید، اما وب سایت Nakatani گزینه هایی برای تمام آیفون های موجود، را فراهم کرده است. به علاوه، نسخه ی iOS شما باید iOS 11 باشد، اما سایت Nakatani پس زمینه هایی قدیمی برای نسخه های پیشین iOS را نیز در دسترس عموم قرار داده است که می توانید دانلود و استفاده کنید.

پس زمنیه ی مورد نظرتان را پیدا کنید.

نخست، به وب سایت Nakatani  به نام  Mysterious iPhone Wallpaper بروید و  رنگ پس زمینه ی دلخواهتان را در آن جا پیدا کنید. در این سایت پس زمینه های تمام سفید، پس زمینه های رنگارنگ، پاستل (گچ رنگ) و بسیاری دیگر از انواع مختلف موجود است. بعضی از آن ها پس زمینه ی داک را ناپدید می کنند و بعضی دیگر نیز کاری می کنند تا پس زمینه ی داک به سختی قابل مشاهده باشد.

در پایین تعدادی از پس زمینه های بدون داک مورد پسند خودمان را برای دسترسی راحت تر برایتان قرار داده ایم.

در صورت استفاده از سایت Nakatani، مطمئن شوید که از پس زمینه های متناسب با مدل آیفون تان استفاده می کنید. برای مثال اگرآیفون 8 پلاس دارید باید بر روی دکمه ی [8P/7P/6P]  ضربه بزنید.

دانلود پس زمینه ها بر روی آیفون

زمانی که پس زمینه ی دلخواهتان را پیدا کردید، چه در سایت و چه در گالری بالا، فقط بر روی عکس ضربه بزنید و نگه دارید ( ضربه محکم تنها 3D تاچ را فعال خواهد کرد)، سپس گزینه ی Save Image را انتخاب کنید. می توانید با ضربه زدن بر روی عکس، مستقیما آن را در مرورگر خود مشاهده کنید. سپس بر روی آیکون share پس از Save Image ضربه بزنید.

آیفون

 

تنظیم عکس به عنوان پس زمینه

بعد از ذخیره ی عکس انتخابی تان بر روی آیفون، عکس راباید به عنوان تصویر پس زمینه ی صفحه ی خانگی تان (Home Screen) تنظیم کنید. چه از طریق برنامه photo و چه در settings.  برای گزینه ی اول، تنها برنامه Photos را اجرا کنید، پس زمینه ای را که دانلود کرده اید را پیدا و باز کنید. بر روی share در منوی گزینه ها (option menu) ضربه بزنید سپس، گزینه ی Use as Wallpaper را انتخاب کنید.

در این جا، Still را انتخاب کنید و برای کوچک نمایی کردن (Zoom Out)عکس از تمام نقاط تصویر استفاده کنید. باید این نوار خاکستری رنگ در پایین را مشاهده کنید. بعد از آن بر روی set ضربه بزنید و Set home screen  را انتخاب کنید.

آیفون

به جای این کار می توانید در تنظیمات و در بخش wallpaper و بعد choose a new wallpaper و بعد Camera Roll album و انتخاب عکسی که دانلود کرده اید و سپس انتخاب still و زوم کردن بر روی عکس، این کار را انجام دهید درست همانند دستورالعمل بالا. بعد از آن Set و بعد Set Home Screen را انتخاب کنید.

آیفون

 

اگر قابلیت Reduce Motion را فعال کرده اید(به صورت پیش فرض غیر فعال است)، تنها می توانید عکس های ثابت (Still) را انتخاب کنید. تا اندازه ای، این کار آسان تر است چرا که عکس ها از قبل به طور کامل کوچک نمایی (zoom out) شده اند.  به علاوه، اگر گزینه ی Reduce Transparency را در Accessability تنظیمات فعال کرده باشید، داک شما مخفی نخواهد شد. هر چند این گزینه به صورت پیش فرض غیرفعال است. این مطلب را نیز مطالعه کنید : استفاده از حالت پاسخ گویی خودکار در گوشی های آیفون.

دیدگاهتان را بنویسید