آموزش نحوه ایجاد میموجی (Memoji) شخصی در آیفون X

انیموجی (Animoji) اپل موفقیتی بزرگ بود، ولی اکنون این موفقیت حتی بهتر و بزرگتر شده هم است. در کنار چهار انیموجی  (Animoji) جدید، حالا iOS12 قابلیتی جدید به نام میموجی (Memoji) ارائه می دهد. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا با استفاده از قابلیت تشخیص چهره، کاریکاتور مربوط به چهره خود را بسازید و از آن در  iMessages و FaceTime استفاده کنید.

تصور کنید که میموجی (Memoji) به عنوان یک بیت موجی (Bitmoji) شخصی سازی شده مانند فیلتر اسنپ چت (Snapchat) کار می‌کند. در کارکرد، آن ها دقیقا مانند انیموجی (Animoji) عمل می کنند، با این تفاوت که در میموجی (Memoji) می توانید چهره را به دلخواه خودتان بسازید. بنابراین می توانید میموجی (Memoji) خود را به شکل چهره ای کارتونی، از صورت خودتان بسازید.

سپس می توانید با استفاده  از قابلیت های واقعیت افزوده (AR) آیفون X برای آوردن میموجی (Memoji) خود به دنیای واقعی دست به کار شوید.

ساختن میموجی (Memoji)

در ابتدا، باید توجه داشته باشید برای استفاده از این قابلیت نیاز به نصب iOS12 دارید. بتای توسعه دهنده (developer beta) در حال حاضر در دسترس است و نسخه عمومی هم در هفته های آینده منتشر خواهد شد.

پس از نصب iOS12، به هر پیامرسانی که می روید، آیکون “App store” در سمت چپ زمینه چت را انتخاب کنید، سپس روی آیکون انیموجی (Animoji) که در نوار منوی زیر زمینه چت ظاهر می‌شود ضربه بزنید. پس از آن به سمت چپ لیست رفته و برای شروع ساخت میموجی (Memoji) روی آیکون + فشار دهید.

از این جا به بعد، مسائل کاملا روشن هستند و شما می توانید به راحتی آن ها را انجام دهید ولی ما به شما کمک می کنیم تا این کار را امن و مطمئن انجام دهید. شروع کار با انتخاب رنگ پوست صورت می گیرد، فراموش نکنید، میموجی (Memoji) برای ساختن چهره خود شما است. هنگامی که رنگ پوست پایه را انتخاب کردید، می توانید از از نوار کشویی برای تنظیم دقیق تر رنگ آن برای چهره خود استفاده کنید. سپس صفحه را به پایین بکشید، در این صورت اگر در چهره خود لکه ای دارید، می توانید آن را به چهره خود اضافه کنید.

هنگامی که کارتان با صفحه اول تمام شد، صفحه را به سمت چپ بکشید تا به قسمت بعد بروید، یا به راحتی روی علامت)مدل مو(“hairstyle” ضربه بزنید تا به صورت دستی انتخاب کنید. دقیقا مانند زبانه رنگ پوست (skin tone)، می توانید یک رنگ را انتخاب کرده و برای بهتر کردن آن، از نوار کشویی استفاده کنید. در اینجا، یک دکمه انتخاب رنگ مو وجود دارد که گزینه های بیشتری را در اختیار شما می گذارد. پس از انتخاب رنگ مو، برای انتخاب مدل مو صفحه را به پایین بکشید.

 

سپس برای تغییر شکل سر صفحه را با انگشت به چپ بکشید. این روند را برای چشم ها، ابروها، لب ها، گوش ها، دماغ، موهای صورت و لوازم تزئینی تکرار کنید. هر منو در طول مسیر با دو تصویر بالا یکسان خواهد بود، به استثنای انتخاب های متفاوت.

 

وقتی از چهره میموجی (Memoji) خود راضی شدید، روی دکمه “Done” در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید، تا ثبت شود. از حالا به بعد می توانید از میموجی (Memoji) خود در پیامرسان های مختلف به وسیله انتخاب آیکون “Animoji” استفاده کنید. اگر می خواهید به عقب برگردید و تغییراتی در آن ایجاد کنید، روی نماد بیضی شکل کنار آن در منو ضربه بزنید و “Edit را انتخاب کنید.

در صورت تمایل می توانید بیش از یک میموجی (Memoji) داشته باشد. کافی است پیامرسان را باز کرده و به هر موضوعی از iMessage سر بزنید، سپس روی آیکون انیموجی (Animoji) در نوار منو که در بالای کیبورد قرار دارد کلیک کنید. به سمت چپ میموجی (Memoji)  اول خود رفته و دوباره روی آیکون + کلیک کنید و از ابتدا شروع به ساختن کنید. من تا کنون 6 مورد از آن ها ساخته ام، پس به نظر نمی رسد در تعداد آن ها محدودیتی وجود داشته باشد. مانند انیموجی (Animoji)، می توانید در iOS12  میموجی (Memoji) خود را در تماس های ویدئویی   FaceTimeنیز قرار بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید