اندروید P می تواند حجم صدای چندین دستگاه صوتی بلوتوثی را به خاطر بسپارد

به نظر می رسد گوگل در حال ایجاد تغییراتی در اندروید P است که در تمام جهات می تواند کاربر را اغوا کند. اما کاربردی ترین آن ها می تواند به خاطر سپردن حجم صدای دستگاه بلوتوث تان باشد. این قابلیت توسط توسعه دهنده ی XDA-Developer در قالب AOS (Android Open Source Project) پروژه های متن باز اندروید با نام “پیاده سازی حافظه ی صدای دستگاه های بلوتوث” (Implement Bluetooth device volume memory) معرفی شد.

ویژگی ذخیره ی اطلاعات چندین دستگاه بی سیم در اندروید P

حافظه ی حجم صدای بلوتوث در هر دستگاه به صورت جداگانه کنترل می شود. حجم صدا به صورت اشتراکی در دستگاه ها ذخیره می شوند و هر گاه که دستگاه فعال شود، این داده ها بارگزاری می شوند. حجم صدا در دستگاه هایی که  هم از حجم مطلق (absolute volume) پشتیبانی می کنند و هم پشتیبانی نمی کنند وجود دارد. این ویژگی هنوز اجرایی نشده است، اما برای کسانی که تلفن شان را با دستگاه های مختلفی جفت (pair) می کنند می توانند همانند فرستاده ای از آسمان باشد. در حال حاضر تلفن ها تنها یک سطح صدا برای دستگاه های بلوتوث دارند، که کاربران را وادار می کند تا بسته به لوازم جانبی متصل شده حجم صدا را تنظیم کنند. پس اگر می خواهید در ماشین با صدای بلند موسیقی گوشی کنید اما نمی خواهید از گوشی سرخورده شوید ، به زودی می توانید برای هر موقعیتی سطح صدای جداگانه ای مشخص کنید.

اهمیت دستگاه های بی سیم

این وِیژگی همچنین یکی از نشانه های اهیمت روزافزون دستگاه های بلوتوث را نشان می دهد، جایی که کمپانی ها به خاطر اتصالات  بی سیم و USB Type-C در حال حذف کردن جک هدفون 3.5 میلی متری هستند.  برای استفاده کردن از این ویژگی نیازی نیست که منتظر اندروید P بمانید، چرا که برخی نرم افزار های کنترل کننده ی ولوم بلوتوث به عنوان جایگزین به صورت رایگان در فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی در دسترس است. این مطلب را مطالعه کنید: آموزش نحوه پیدا کردن مدل گوشی در سیستم عامل اندروید

دیدگاهتان را بنویسید