6 روش موثر برای از بین بردن خط و خش گوشی

آیا شما هم فردی ایده آل گرا هستید؟ از اینکه اتفاقی برای گوشی با ارزشتان افتاده باشد، بیزارید؟ می دانم که خش های روی صفحه ی نمایش چقدر می توانند آزار دهنده باشند. خوشبختانه، ما لیستی از 6 راه عملی فراهم کرده ایم تا سریع و به راحتی خش های تلفن را بر طرف کند وگوشی شما به شکل روز اول در کارخانه برگردد. ( چگونه می توان روشنایی صفحه نمایش گوشی های اندروید را کم کرد؟ )

پیشگیری بهتر از درمان است

طبق مثل های قدیمی جلوگیری از بروز مشکل بهترین راه است. ساده ترین و موثرترین راه برای جلوگیری از خش افتادن روی تلفن، استفاده از محافظ صفحه نمایش با کیفیت خوب است. آن را به خوبی روی صفحه گوشی تان قرار دهید، از عدم وجود حباب هوا در زیر محافظ مطمئن شوید _ این گام ساده و مقرون به صرفه صفحه شما را از سقوط، خراشیدگی، خش و دیگر آسیب های احتمالی محافظت می کند.

خش

نکات عملی برای حذف خراش های صفحه نمایش تلفن:

توجه: قبل از تمیز کردن صفحه نمایش، مطمئن شوید که تلفن تان خاموش است. (اگر می توانید) باتری را نیز خارج کنید و برای جلوگیری از آسیب رساندن مواد به تلفن، پورت های تلفن تان را با نوار مهر و موم کنید.

1- پاک کردن خش ها با خمیر دندان (برای صفحه های پلاستیکی)

 

خش

تعجب نکنید! خمیر دندان می تواند خراش های پلاستیکی را به همان روشی که دندان هایتان را با مواد پاک کننده تمیز می کند، رفع کند. فقط کمی از خمیر دندان معمولی را روی پارچه نخی بگذارید و آن را روی قسمت خراشیده قرار دهید. حتما به آرامی روی موضع بمالید و خودتان رفع شدن خش را متوجه خواهید شد. بعد از آن، فقط از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن باقی مانده های خمیر دندان از روی صفحه تلفن استفاده کنید.

2- پاک کردن خش ها با جوش شیرین یا پودر بچه

به مقدار 2 به 1 از جوش شیرین یا پودر بچه در آب بریزید تا خمیری سفت و یکدست شکل بگیرد. بخشی از پارچه را به خمیر به دست آمده آغشته کنید و به آرامی فقط روی سطح صفحه نمایش بمالید. باقی مانده ها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و از تلفن خود لذت ببرید.

خش

3- پاک کردن با محصولات رفع خش ماشین

خش

بسیاری از محصولات رفع خش ماشین در بازار، مانند 3M Scratch  یا Turtle Wax  تنها راه موثر برای خلاص شدن از خراش های روی صفحه تلفن هستند. فقط مقدار کمی از موم را روی پارچه نرمی قرار دهید و بعد آن را سراسر ناحیه مورد نظر بمالید.

4- پاک کردن با استفاده از روغن گیاهی

خش

برای خراش های کوچک تر که به نظر نمی آیند، می توان گفت روغن گیاهی راه حلی موقتی است، یک قطره روغن که به طور مستقیم روی خراش ها ریخته می شود، می تواند روشی سریع و موثر باشد.

5- پاک کردن با لوسیون بدن

خش

یک محصول مراقبت پوست، معمولا پوست شما را مرطوب می کند، لوسیون می تواند روشی عالی برای خلاصی از خراش ها باشد. از لوسیون بدن روی یک دستمال خشک بریزید، سپس آن را به دقت روی خراش ها بمالید تا ناپدید شوند.

 

6- پاک کردن با واکس (برای صفحه های شیشه ای)

خش

اگر تلفنتان صفحه شیشه ای دارد، پس واکس سرم اکسید را پیشنهاد می کنیم. نمی توانید این روش را از دست بدهید! 100 گرم از پودر سرم اکسید را با آب قاطی کنید تا ماده آبکی حاصل شود، و مطمئن شوید که به اندازه کافی رقیق شده است تا اپلیکاتور در آن خیس بخورد. یک پارچه نرم (پارچه ای از جنس میکروفیبر را توصیه می کنیم) را به ترکیب سرم اکسید آغشته کنید، و به آرامی در ناحیه خراشیده بمالید، به یاد داشته باشید که خراش ها را هر 30 ثانیه یا بیشتر بررسی کنید. این فرایند را تا زمانی که خش ها بر طرف شوند تکرار کنید.

نتیجه:

مهم نیست که کدام یک از روش های بالا را برای حذف خراش های تلفن استفاده می کنید، همیشه مراقبت از صفحه تلفن با محافظ صفحه، امن تر و مقرون به صرفه تر است. سرانجام، مطمئن شوید که هرگز تلفنتان را در کنار اشیاء سخت همچون کلید، چاقو، سکه یا اشیاء فلزی تیز نگه نمی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید