Google Photos در آپدیت جدید خود پیشنهاد ادغام گروه‌های تصویری مشابه را ارائه می‌دهد

Google Photos – سرویس مدیریت تصاویر و گالری گوگل – اخیرا آپدیتی دریافت کرده که به آن قابلیت تشخیص چهره می دهد. این قابلیت تازه افزوده شده برنامه را قادر می سازد تا به صورت خودکار به کاربر پیشنهاد بدهد دو گروه از تصاویر که مربوط به یک شخص می باشند را تبدیل به یک گروه کند.

قابلیت ادغام چهره به صورت دستی پیش از این نیز در Google Photos موجود بود. منتهی با این تفاوت که کاربر می بایست خودش به بخش People برود و با دادن یک نام به گروه های مشابه، آن ها را با یکدیگر ادغام کند. با انتشار این آپدیت، سرویس Google Photos، به چند فاکتور در حساب ها تکیه می‌کند. فاکتورهایی چون سن، نور پایین و…. این فاکتورها قبلا باعث ساخت گروه های مشابه (duplicate) شده بودند.

برای تصاویری که در حال حاضر نیز به گروه های مشابه تقسیم شده اند، این سرویس پیشنهاد ادغام آن ها در یک گروه را به کاربر می دهد. کاربران قادر خواهند بود این پیشنهادات را در سربرگ People نسخه تحت وب Google Photos پیدا کنند.

این قابلیت چند هفته پیش برای تعداد کمی از کاربران عرضه شد اما به نظر می رسد که اخیرا عرضه این قابلیت سرعت بیشتری به خود گرفته است. اوایل امسال، قابلیت هایی چون تشخیص اسناد، color pop، رنگی کردن تصاویر سیاه و سفید و پیشنهادات هوشمند درباره تصاویر مشابه، که همه شان بر پایه هوش مصنوعی بنا شده بودند به سرویس گوگل اضافه شدند. در حال حاضر، برنامه های اندروید و iOS هنوز آپدیت این قابلیت را دریافت نکرده اند، اما احتمالاً به زودی با گسترش بیشتر این آپدیت، تمام پلتفرم ها و گوشی ها از این قابلیت بهره مند خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید