اجرای macOS روی ماشین مجازی در ویندوز ۱۰

ویندوز 10 یک سیستم عامل عالی است. اما چگونه می توانیم macOS روی ماشین مجازی را در این ویندوز نصب کنیم؟ اما آیا مطمئن نیستید که با Mac کنار می آیید؟ در این مطلب با نحوه اجرای macOS روی ماشین مجازی در ویندوز 10  آشنا شوید.

چه راهی بهتر از این که از سیستم ایمن سیستم عامل موجود خود با یک ماشین مجازی استفاده کنید؟ به این ترتیب، می توانید macOS را روی ویندوز ۱۰ اجرا کنید، وقتی که می خواهید از برنامه های مختص Mac در ویندوز استفاده کنید، بسیار عالی است.

بنابراین، در این مطلب نحوه نصب macOS روی ماشین مجازی در ویندوز، ساخت یک Hackintosh مجازی که به شما امکان می دهد برنامه های اپل را از دستگاه ویندوز خود اجرا کنید، آمده است.

برای ایجاد یک ماشین مجازی macOS روی ماشین مجازی در ویندوز 10 به چه فایل هایی نیاز دارید؟

قبل از بررسی چگونگی انجام ، باید ابزارهای ضروری را دانلود و نصب کنید.

شما به یک نسخه از macOS نیز نیاز دارید. کاتالینا آخرین نسخه macOS است.

این آموزش بر روی نصب macOS Catalina در یک ماشین مجازی که روی سخت افزار Intel کار می کند ، با استفاده از VirtualBox یا VMware Player متمرکز است.

قطعه کدی وجود دارد که هر کسی که از سیستم AMD استفاده می کند برای راه اندازی macOS Catalina با استفاده از VMware روی سخت افزار AMD نیاز دارد.

روند راه اندازی ماشین مجازی macOS Catalina همان نسخه Intel است اما از قطعه کد کمی متفاوت استفاده می کند. می توانید آموزش و قطعه کد را در بخش زیر بیابید.

دانلود تصویر مجازی macOS Catalina

برای دانلود macOS Catalina برای VirtualBox و VMware از لینک های دانلود زیر استفاده کنید.

اگر هنگام دانلود فایل تصویری macOS Catalina Virtual Machine ، Google Drive به حداکثر میزان دانلود خود رسید ، روی فایل کلیک راست کرده و گزینه Copy را انتخاب کنید تا یک نسخه در Google Drive خود ایجاد کنید. سپس می توانید تصویر مجازی macOS Catalina را از آنجا دانلود کنید.

اگر مشکل Google Drive همچنان ادامه داشت ، می توانید از لینک جایگزین Mediafire استفاده کنید.

پس از پایان دانلود تصویر مجازی، کلیک راست کرده و فایل را با استفاده از ابزار بایگانی مورد علاقه خود استخراج کنید. برای مثال ، کلیک راست کنید ، سپس 7-Zip> Extract را برای “macOS Catalina” انتخاب کنید.

لطفا توجه داشته باشید که این لینک ها ممکن است هر از گاهی متوقف شوند.

دانلود: macOS Catalina Virtual Machine Image

(لینک جایگزین: Mediafire mirror)

دانلود: VMware Player Patch Tool

نحوه ایجاد یک ماشین مجازی macOS Catalina با VirtualBox

قبل از ایجاد ماشین مجازی macOS، باید VirtualBox Extension Pack را نصب کنید. این شامل اصلاحاتی برای پشتیبانی USB 3.0 ، پشتیبانی از ماوس و صفحه کلید و سایر وصله های مفید VirtualBox است.

دانلود: بسته افزونه VirtualBox برای  Windows (رایگان)

به پایین بروید ، All supported platforms را برای دانلود انتخاب کنید ، سپس برای نصب دوبار کلیک کنید.

ساخت macOS Catalina Virtual Machine

ماشین مجازی را باز کنید. New را انتخاب کنید. macOS را تایپ کنید.

VirtualBox سیستم عامل را هنگام تایپ شما شناسایی کرده و به صورت پیش فرض در Mac OS X قرار می گیرد. می توانید این سیستم را همانطور که هست بگذارید.

در مورد نام ماشین مجازی ، آن را چیزی به یادماندنی و در عین حال تایپ آن آسان کنید. شما باید این نام را در یک سری دستورات وارد کنید و نوشتن نام پیچیده برای چندین بار ناامیدکننده است!

 

سپس، مقدار RAM را که ماشین مجازی macOS می تواند استفاده کند تنظیم کنید.  حداقل 4 گیگابایت پیشنهاد می شود، اما هرچه بیشتر بتوانید از سیستم میزبان استفاده کنید، تجربه شما بهتر خواهد بود.

بخاطر بسپارید ، شما نمی توانید RAM بیشتری نسبت به سیستم موجود خود اختصاص دهید و باید مقداری حافظه برای سیستم عامل میزبان در دسترس بگذارید.

اکنون ، شما باید یک دیسک سخت اختصاص دهید ، این همان تصویر مجازی است که قبلاً بارگیری شده است. استفاده از یک فایل دیسک سخت مجازی موجود را انتخاب کنید ، سپس نماد پوشه را انتخاب کنید. به پرونده VMDK بروید ، سپس ایجاد را انتخاب کنید.

تنظیمات MacOS Catalina Virtual Machine را ویرایش کنید

هنوز ماشین مجازی macOS Catalina خود را امتحان نکنید. قبل از اینکه ماشین مجازی را اجرا کنید ، باید چند تغییر در تنظیمات انجام دهید. روی ماشین مجازی macOS خود راست کلیک کرده و تنظیمات را انتخاب کنید.

در بخش System ، Floppy را از دستور boot حذف کنید. اطمینان حاصل کنید که Chipset روی ICH9 تنظیم شده است.

برگه پردازنده را انتخاب کنید. دو پردازنده اختصاص دهید. اگر CPU با قدرت اضافی دارید (مانند Intel Core i7 یا i9 با چندین هسته اضافی) ، اختصاص بیشتر را در نظر بگیرید. با این حال ، این حیاتی نیست.

مطمئن شوید کادر Enable PAE / NX علامت گذاری شده است.

زیر بخشDisplay, اندازه Video Memory را روی مقدار 128MB تنظیم کنید.

اکنون ، در بخش Storage، کادر کنار Use Host I / O Cache را علامت بزنید.

در آخر ، به زبانه USB بروید و USB 3.0 را انتخاب کنید ، سپس OK را فشار دهید.

از Command Prompt برای افزودن کد سفارشی به VirtualBox استفاده کنید
هنوز زمان آن نرسیده که ماشین مجازی macOS Catalina خود را اجرا کنید. در پیکربندی کنونی ، VirtualBox با macOS VMDK شما کار نمی کند.

برای راه اندازی و اجرای آن ، باید اساساً VirtualBox را وصله کنید تا ماشین مجازی macOS کار کند. برای انجام این کار، باید برخی از کدها را با استفاده از Command Prompt وارد کنید. تمام جزئیات در زیر است.

کار را با بستن VirtualBox شروع کنید. اگر VirtualBox یا هر فرآیند مرتبط با آن در حال اجرا باشد ، دستورات به درستی اجرا نمی شوند.

پس از بسته شدن ، Windows Key + X را فشار دهید ، سپس Command Prompt (Admin) را از فهرست انتخاب کنید.

اگر منوی شما فقط گزینه PowerShell را نشان می دهد ، دستور را در نوار جستجوی منوی start تایپ کنید. سپس روی بهترین تطبیق راست کلیک کرده و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.

کد زیر برای VirtualBox 5.x و 6.x کار می کند.

برای یافتن فهرست Oracle VirtualBox از دستور زیر استفاده کنید:

cd "C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\"

اکنون ، دستورات زیر را یکی یکی وارد کنید. دستور را متناسب با نام ماشین مجازی خود تنظیم کنید. به عنوان مثال ، نام ماشین مجازی من “:

macoscat

است. ” دستورات به صورت زیر است:

VBoxManage.exe modifyvm “macoscat” –cpuidset 00000001 000106e5 00100800 0098e3fd bfebfbff
VBoxManage setextradata “macoscat” “VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemProduct” “iMac11,3”
VBoxManage setextradata “macoscat” “VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemVersion” “1.0”
VBoxManage setextradata “macoscat” “VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiBoardProduct” “Iloveapple”
VBoxManage setextradata “macoscat” “VBoxInternal/Devices/smc/0/Config/DeviceKey” “ourhardworkbythesewordsguardedpleasedontsteal(c)AppleComputerInc”
VBoxManage setextradata “macoscat” “VBoxInternal/Devices/smc/0/Config/GetKeyFromRealSMC” 1

پس از اتمام دستورات و با فرض اینکه خطایی مواجه نشدید ، Command Prompt را ببندید.

macOS Mojave ماشین مجازی خود را راه اندازی کنید

دوباره VirtualBox را باز کنید. برای راه اندازی ماشین مجازی macOS خود دوبار کلیک کنید. یک جریان طولانی از متن و به دنبال آن یک صفحه خاکستری مشاهده خواهید کرد.

پاک شدن صفحه خاکستری ممکن است یک یا دو لحظه طول بکشد ، امانگران نباشید. پس از پاک شدن صفحه ، نصب macOS Catalina شروع می شود. وقتی این مشکل برطرف شد ، به صفحه “Welcome” macOS خواهید رسید.

از اینجا ، می توانید ماشین مجازی macOS Mojave خود را به دلخواه تنظیم کنید.

نکته حرفه ای: پس از عبور از صفحه خاکستری ، یک عکس فوری از ماشین مجازی خود بگیرید. اگر مشکلی در خط رخ داد ، می توانید به تنظیمات صفحه Welcome برگردید و روند را دوباره شروع کنید.

پس از تکمیل تنظیمات macOS ، یکی دیگر را انتخاب کنید تا بتوانید مستقیماً وارد نصب macOS شوید. به Machine > Take Snapshot بروید، به Snapshot خود یک نام دهید و منتظر پردازش آن شوید.

نحوه ایجاد یک ماشین مجازی macOS Catalina با استفاده از VMware Workstation Player

VMware را بر VirtualBox ترجیح می دهید؟ با استفاده از VMware می توانید یک ماشین مجازی macOS Catalina ایجاد کنید که دقیقاً مشابه VirtualBox کار می کند. و درست مثل VirtualBox ، قبل از اینکه ماشین مجازی macOS Catalina کار کند ، VMware نیز نیاز به وصله دارد.

این قسمت از آموزش برای سیستم های Intel و AMD کار می کند. کاربران AMD هنگام ویرایش فایل ماشین مجازی VMX باید از قطعه کد دوم استفاده کنند. آموزش را بخوانید تا ببینید این دقیقاً به چه معناست.

Patch VMware Workstation Player

در بخش “macOS Catalina Virtual Image” ابزار Patch VMware Player وجود دارد. قبل از شروع هرچه بیشتر ، ابزار Patch را دانلود کنید.

سپس ، به مکانی که ابزار پچ را در آن دانلود کرده اید ، مراجعه کنید. محتویات بایگانی را استخراج کنید. این فرآیند هنگامی که پوشه ها در یک درایو قرار دارند بهترین عملکرد را دارد (به عنوان مثال پوشه ریشه VMware و بایگانی استخراج شده هر دو در درایو C: \ وجود دارند).

مطمئن شوید که VMware کاملاً بسته است. اکنون ، در پوشه patcher ، بر روی اسکریپت دستور win-install راست کلیک کرده و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید. اسکریپت یک پنجره Command Prompt باز می کند ، و اسکریپت پچ اجرا می شود.

توجه کنید اسکریپت توسط whizzes می شود ، و شما باید مراقب پیام های “File not Found” باشید.

رایج ترین دلیل پیام “File not Found” یا “system cannot find the file specified” نصب VMware Workstation Player در مکانی متفاوت از پوشه پیش فرض و اجرای پچ از پوشه دیگری است.

پس از patch کامل ، می توانید VMware را باز کنید.

با VMware ماشین مجازی macOS Catalina را ایجاد کنید

ایجاد یک ماشین مجازی جدید را انتخاب کنید. انتخاب کنید بعداً سیستم عامل را نصب خواهم کرد.

اکنون ، Apple Mac OS X را انتخاب کرده و نسخه را به macOS 10.14 تغییر دهید. اگر گزینه های macOS را نمی بینید ، به این دلیل است که پچ به درستی نصب نشده است.

در مرحله بعدی ، باید نامی برای ماشین مجازی macOS Catalina خود انتخاب کنید. چیزی را که به خاطر سپرده می شود آسان انتخاب کنید ، سپس مسیر پرونده را در جایی مفید کپی کنید — برای ایجاد ویرایش در یک لحظه به آن نیاز خواهید داشت.

در صفحه بعدی ، حداکثر اندازه پیشنهادی دیسک سخت را بچسبانید ، سپس ذخیره دیسک مجازی را به عنوان یک پرونده واحد انتخاب کنید. جادوگر ایجاد دیسک مجازی را کامل کنید ، اما هنوز ماشین مجازی را شروع نکنید.

تنظیمات ماشین مجازی macOS Mojave را ویرایش کنید

قبل از اینکه بتوانید ماشین مجازی را بوت کنید ، باید مشخصات سخت افزار را ویرایش کنید. به علاوه ، باید به VMware بگویید که macOS VMDK را از کجا پیدا کنید.

از صفحه اصلی VMware ، ماشین مجازی macOS Catalina خود را انتخاب کنید ، سپس کلیک راست کرده و تنظیمات را انتخاب کنید.

مانند VirtualBox ، حافظه ماشین مجازی را حداقل تا 4 گیگابایت افزایش دهید. اگر حافظه RAM دارید بیشتر می توانید اختصاص دهید.

در بخش پردازنده ها ، تعداد هسته های موجود را به 2 ویرایش کنید.

اکنون ، در بخش Hard Disk (SATA) ، باید دیسک سخت ایجاد شده در ابتدا را حذف کنید. حذف را انتخاب کنید و VMware دیسک را به طور خودکار حذف می کند.

اکنون Add > Hard Disk > SATA (Recommended) > Use an existing disk را انتخاب کنید. به محل macOS VMDK بروید و آن را انتخاب کنید.

پرونده macOS Catalina VMX را برای سخت افزار Intel ویرایش کنید

این بخش مخصوص کاربران اینتل است و شامل آخرین ویرایش هایی است که شما باید قبل از روشن کردن ماشین مجازی VMware macOS Catalina خود انجام دهید!

VMware را ببندید. به مکانی که ماشین مجازی macOS را ذخیره کرده اید بروید. مکان پیش فرض:

C:\Users\YOURNAME\Documents\Virtual Machines\YOUR MAC OS X FOLDER
به macOS.vmx بروید ، کلیک راست کنید و Open with Open را انتخاب کنید ، Notepad (یا ویرایشگر متن مورد نظر خود) را انتخاب کنید. به پایین فایل پیکربندی بروید و خط زیر را اضافه کنید:

smc.version = "0"

ذخیره کنید ، سپس خارج شوید.

اکنون می توانید VMware را باز کرده ، ماشین مجازی macOS Mojave خود را انتخاب کرده و آن را خاموش کنید!

پرونده MacOS Catalina VMX را برای سخت افزار AMD ویرایش کنید

این بخش مخصوص کاربران AMD است. مانند بخش فوق ، کاربران AMD نیز باید قبل از اقدام به ویرایش فایل VMX بپردازند. ویرایش AMD شامل چند خط بیشتر از نسخه Intel است ، اما شما می توانید داده ها را در پرونده کپی و جایگذاری کنید.

VMware را ببندید. به مکانی که ماشین مجازی macOS را ذخیره کرده اید بروید. مکان پیش فرض:

C:\Users\YOURNAME\Documents\Virtual Machines\YOUR MAC OS X FOLDER

به macOS.vmx بروید ، کلیک راست کنید و Open with Open را انتخاب کنید ، Notepad (یا ویرایشگر متن مورد نظر خود) را انتخاب کنید. به پایین فایل پیکربندی بروید و خطوط زیر را اضافه کنید:

ذخیره کنید ، سپس خارج شوید.

اکنون می توانید VMware را باز کرده ، ماشین مجازی macOS Mojave خود را انتخاب کرده و آن را خاموش کنید!

ابزارهای VMware را در ماشین مجازی macOS Catalina خود نصب کنید

اکنون باید ابزارهای VMware را نصب کنید ، که مجموعه ای از برنامه های کاربردی و الحاقی است که باعث بهبود عملکرد ماوس ، عملکرد فیلم و سایر موارد مفید می شود.

با اجرای ماشین مجازی macOS ، به Player> Manage> Install VMware Tools بروید.

digavsc نصب روی دسک تاپ macOS ظاهر می شود. وقتی گزینه ظاهر شد ، Install VMware Tools را انتخاب کنید ، سپس به آن اجازه دهید به حجم قابل جدا شدن دسترسی داشته باشد. نصب کننده راهنما را دنبال کنید ، که پس از اتمام آن نیاز به راه اندازی مجدد دارید.

عیب یابی

چند مورد وجود دارد که می تواند هنگام نصب ماشین مجازی macOS در VMware Player Workstation اشتباه رخ دهد.

  • اگر نمی توانید “Apple Mac OS X” را در حین ساخت wizard ماشین مجازی مشاهده کنید ، باید مراحل پردازش وصله را دوباره مرور کنید. اطمینان حاصل کنید که هر فرآیند مرتبط با VMware Player خاموش است.
  • اگر هنگام راه اندازی ماشین مجازی پیام “Mac OS X is not supported with binary translation” دریافت کردید ، احتمال زیادی وجود دارد که مجازی سازی را در پیکربندی BIOS / UEFI خود فعال کنید.
  • اگر هنگام راه اندازی ماشین مجازی پیغام “VMware Player unoveroveable error: (vcpu-0)” دریافت کردید ، باید به فایل پیکربندی macOS.vmx برگردید تا اطمینان حاصل کنید که خط اضافی را اضافه کرده و ویرایش را ذخیره کرده اید.
  • اگر از سخت افزار AMD استفاده می کنید و به آرم اپل گیر می کنید ، ابتدا ماشین مجازی را خاموش کنید. اکنون ، به Settings > Options > General بروید. سیستم عامل Guest را به Microsoft Windows و نسخه را به Windows 10 x64 تغییر دهید. OK را فشار دهید ، سپس دوباره سعی کنید دستگاه مجازی را روشن کنید. پس از عبور لوگوی اپل ، ماشین مجازی را خاموش کنید ، سپس با انتخاب نسخه صحیح ، گزینه Guest operating system را دوباره روی Apple Mac OS X تنظیم کنید.

macOS ماشین مجازی برای سخت افزار AMD

اپل از سخت افزار اینتل برای تأمین انرژی میز کار و لپ تاپ استفاده می کند. پیکربندی ماشین مجازی macOS با استفاده از سخت افزار Intel آسان تر است زیرا مشخصات سخت افزار بسیار شبیه به هم هستند.

با AMD ، برعکس است. از آنجا که اپل macOS را روی سخت افزار AMD توسعه نمی دهد ، ایجاد یک ماشین مجازی macOS در سیستم AMD پیچیده تر است.

علاوه بر این ، من سیستم AMD ندارم که ماشین های مجازی macOS را روشن کند ، بنابراین نمی توانم یک آموزش دقیق به شما بدهم. با این حال ، می توانم شما را در جهت چندین آموزش macOS AMD ماشین مجازی که م workثر هستند ، راهنمایی کنم ، به شرطی که صبور باشید و هر مرحله را طبق آن دنبال کنید.

  • راهنمای Mojave AMD Vanilla از ویندوز از طریق AMD OS X
  • High Sierra 10.13.1 VM برای VMware Player برای Ryzen / FX / APU از طریق AMD OS X
  • Mojave AMD VirtualBox از طریق AMD OS X

فروم AMD OS X منبع بسیار خوبی برای ماشین های مجازی macOS است. همچنین می توانید موضوعات بیشتری راجع به ماشین های مجازی AMD macOS در مورد انجمن پیدا کنید.

macOS Catalina نصب و راه اندازی ماشین مجازی کامل شده است

شما دو گزینه برای ماشین مجازی macOS Catalina خود دارید. اگر می خواهید قبل از ایجاد تغییر ویندوز به macOS امتحان کنید و از بهترین برنامه های ارائه شده اپل لذت ببرید ، هر دو گزینه عالی است.

برای آزمایش سایر سیستم عامل ها نیز می توانید از یک ماشین مجازی استفاده کنید.