آموزش ۴ روش باز کردن فایل DOCX روی مک

فقط برای باز کردن اسناد Word لازم نیست هزینه برنامه Office 365 را پرداخت کنید. در این مطلب چند گزینه رایگان برای ویرایش پرونده های DOCX در macOS آورده شده است.

استفاده گسترده از سند های DOCX ما را تا حد زیادی به اکوسیستم مایکروسافت وابسته می کند. اما خوشبختانه برای باز کردن چنین پرونده هایی لزوماً نیازی به نصب مجموعه Microsoft Office ندارید.

در اینجا چند روش ساده و رایگان وجود دارد که می توانید اسناد Word را در Mac خود مشاهده و ویرایش کنید.

فایل های Word را بدون دردسر باز کنید

هنگام باز کردن پرونده های DOCX در Mac خود با استفاده از هر ابزار پردازش کلمه به جز Microsoft Word ، ممکن است در نمایش صحیح عناصر گرافیکی پیچیده یا قالب بندی اشکالی وجود داشته باشد. با این حال ، ابزارهای ذکر شده در اینجا معمولاً چنین پرونده هایی را بدون هیچ مشکلی نمایش می دهند.

1. Pages

یکی از ساده ترین راه ها برای باز کردن و ویرایش پرونده های DOCX در Mac شما استفاده از برنامه داخلی – Pages است. این کار در نمایش قالب بندی ویژه بسیار عالی عمل می کند تا سند تا حد ممکن به نسخه اصلی Word نزدیک شود.

برای باز کردن چنین سندی در Pages ، فایلی را که نیاز دارید محلی کنید و روی آن راست کلیک کنید. سپس نشانگر ماوس را به Open With ببرید و Pages را از لیست برنامه های موجود انتخاب کنید.

فایل Docx

اگر می خواهید نه تنها سند را مشاهده کنید بلکه برخی تغییرات را ایجاد کرده و سپس آن را با دیگران به اشتراک بگذارید ، باید آن را به درستی صادر کنید تا کاربران ویندوز در باز کردن آن مشکلی نداشته باشند.

به File> Export to> Word بروید. در صفحات پنجره جدیدی باز می شود که می توانید انتخاب کنید آیا می خواهید سند را در قالب DOCX ذخیره کنید یا DOC (سازگار با Word 1997-2004).

pages

قالب DOCX به طور پیش فرض انتخاب شده است ، بنابراین اگر می خواهید فایل را به عنوان DOC ذخیره کنید ، گزینه Advanced را کلیک کنید ، قالب دیگر را انتخاب کنید و Next را کلیک کنید.

docx  در مک

می توان Pages را به عنوان برنامه پیش فرض برای باز کردن پرونده های DOCX تنظیم کرد تا باز کردن چنین پرونده هایی حتی برای شما سریعتر باشد. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

  • بر روی هر فایل DOCX در Mac خود راست کلیک کنید.
  • Get Info از لیست را انتخاب کنید.
  • در پنجره بازشو به دنبال Open with بگردید و روی آن کلیک کنید.
  • از میان برنامه های موجود ، Pages را انتخاب کنید. سپس روی Change All کلیک کنید.
  • پنجره جدیدی ظاهر می شود که از شما می خواهد تغییرات را تأیید کنید ، روی Continue کلیک کنید.

اکنون ، هر زمان که سند Word را باز کنید ، به طور خودکار در Pages باز می شود.

2. LibreOffice

LibreOffice ابزاری رایگان است که می تواند انواع مختلف پرونده های مایکروسافت ، از جمله DOCX را باز کند. این برنامه می تواند از همه فرمت های فایل استفاده کند و یک گزینه عالی برای هر دو برنامه Microsoft Office و Apple است.

از آنجا که این یک برنامه شخص ثالث است ، ابتدا باید آن را بارگیری و نصب کنید. برای این کار ، به وب سایت رسمی LibreOffice مراجعه کنید ، macOS را به عنوان سیستم عامل خود انتخاب کرده و روی بارگیری کلیک کنید. سپس مراحل نصب آن را دنبال کنید.

وقتی همه موارد تنظیم شد ، می توانید از این برنامه برای مشاهده پرونده ها با هر قالبی استفاده کنید. برای این کار ، فایل مورد نیاز را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید. Open With را انتخاب کنید و از لیست ، روی LibreOffice کلیک کنید.

3. Google Docs

اگر طرفدار Pages نیستید و نمی خواهید چیز جدیدی در Mac خود نصب کنید ، می توانید پردازشگر کلمه آنلاین – Google Docs را امتحان کنید. استفاده از این ابزار کاملاً رایگان است و کار فوق العاده ای در مدیریت انواع پرونده ها دارد.

برای باز کردن سند Word با استفاده از Google Docs ، به دو مورد نیاز دارید: اتصال به اینترنت و حساب Google. اگرچه ممکن است اتصال به Wi-Fi مسئله ای نباشد ، اما نداشتن آدرس Gmail ممکن است کار را کمی پیچیده تر کند. بنابراین قبل از اینکه بتوانید از این سرویس استفاده کنید ، باید در Gmail ثبت نام کنید. سپس می توانید از همان مشخصات ورود به سیستم برای دسترسی به Google Docs استفاده کنید.

در اینجا نحوه مشاهده یک فایل DOCX در Google Docs آورده شده است:

  • وب سایت Google Docs را باز کرده و وارد حساب خود شوید.
  • برای شروع سند جدید ، روی نماد plus کلیک کنید.
  • به File> Open> Upload بروید.
  • یک فایل را مستقیماً به داخل پنجره بکشید و یا رها کنید یا روی انتخاب یک پرونده از دستگاه خود کلیک کنید تا پرونده Mac شما باز شود و روی پرونده موردنظر دوبار کلیک کنید.

اگر می خواهید نسخه آنلاین سند را به اشتراک بگذارید ، بر روی اشتراک در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و آدرس Gmail شخص مورد نیاز را در قسمت خالی اضافه کنید. با کلیک بر روی تغییر به هر کسی که پیوند را دارد ، می توانید پیوند قابل اشتراک گذاری نیز دریافت کنید. سپس پیوند را کپی کرده و گزینه Done را کلیک کنید.

4. Word Online

Word Online یک نسخه رایگان تحت وب از Microsoft Word و رقیب مستقیم سرویس Google Docs است. این یک روش عالی برای مشاهده و ویرایش ساده پرونده های DOCX است. یکی از مزایای آن این است که می توانید اسناد خود را در OneDrive ذخیره کنید ، آنها را با هر کسی به اشتراک بگذارید و حتی همزمان روی یک سند بصورت آنلاین کار کنید.

با این حال ، درست مثل هر ابزار آنلاین پردازش کلمه ، برای استفاده از آن باید به اینترنت متصل باشید. اگر قبلاً حساب کاربری ندارید ، باید یک حساب Microsoft نیز ایجاد کنید.

برای مشاهده و ویرایش یک پرونده DOCX با استفاده از نسخه آنلاین Word ، به onedrive.live.com بروید و از حساب Microsoft خود برای ورود به سیستم استفاده کنید. بر روی بارگذاری> پرونده ها کلیک کنید و سند مورد نیاز را در Mac خود انتخاب کنید. سپس روی پرونده بارگذاری شده کلیک کنید تا در نسخه Word تحت وب باز شود.

از ابزار مناسب برای فایل های Word استفاده کنید

چه ترجیح دهید فایل های DOCX را با استفاده از یک برنامه داخلی ، برنامه شخص ثالث یا یک ابزار پردازش کلمه آنلاین در Mac خود مشاهده کنید ، می توانید مطمئن باشید که از مجموعه Microsoft Office کمتر نیست. شما می توانید از آنها نه تنها برای باز کردن چنین پرونده هایی بلکه برای ویرایش و اشتراک گذاری با دیگران استفاده کنید.