آموزش چگونگی رفع مشکل عدم نمایش نوتیفیکشن اندروید

گاهی اوقات برخی مسائل منجر به رفتارهای عجیب و تأخیر می شود ، که می تواند باعث شود Android شما اعلان دریافت نکند و مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن اندروید به وجود آید.

خوشبختانه کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بازگرداندن عدم نمایش نوتیفیکیشن ها به حالت عادی انجام دهید. اگر اعلان های Android شما کار نمی کند ، در اینجا چند راه حل برای امتحان وجود دارد.

1. گوشی خود را ری استارت کنید

اولین قدم برای عیب یابی اینکه چرا هیچ اعلانی به شما نمایش داده نمی شود این است که اطمینان حاصل کنید این عدم نمایش نوتیفیکیشن موقت نیست. برای انجام این کار ، باید گوشی خود را دوباره ری استارت کنید. با این کار تمام فرایندها یا سرویس های پس زمینه که ممکن است مانع توانایی برنامه در نمایش دادندادن اعلان ها شود ، پایان می یابد.

همچنین در صورت خرابی هر یک از کارها ، اجزای اصلی گوشی شما را تازه می کند.

برای راه اندازی مجدد تلفن ، دکمه روشن / خاموش را نگه دارید و سپس restart را انتخاب کنید.

2. Notification Settings را بررسی کنید

اگر ری استارت کردن مفید نبود ، یکی از رایج ترین دلایل عدم نمایش اعلان ها در Android دلیل وجود چیزی در تنظیمات اعلان برنامه مورد نظر است. اکثر برنامه های جریان اصلی مجموعه تنظیمات اختصاصی خود را ارائه می دهند تا میزان تغییر هشدارها ، نوع اعلان های موردنظر و موارد دیگر را تغییر دهند.

به عنوان مثال Gmail به شما امکان می دهد همگام سازی را کاملاً خاموش کنید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هنگام مرور تنظیمات برنامه ، به طور تصادفی هیچ دکمه ای را برای خاموش کردن آن ویژگی نزده اید.

اگر تنظیمات مربوطه را در برنامه پیدا نکردید ، مطمئن شوید که تنظیمات اعلان Android را برای برنامه در بخش Settings > Apps & Notifications > [App name] > Notifications بررسی کنید.

3. بهینه سازی باتری نرم افزار را غیرفعال کنید

برای حفظ عمر باتری و جلوگیری از فعال ماندن برنامه هایی که مرتباً در پس زمینه استفاده نمی کنید، اندروید از بهینه سازی های نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کند. اما الگوریتم های تأمین کننده این موارد کامل نیستند و هنگامی که پیش بینی های آن ها به سمت کاهش پیش می رود می توانند ویرانگر باشند.

یکی از رایج ترین قربانیان این امر ، سیستم اطلاع رسانی است. اگر مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن اندروید دارید، باتری تطبیقی ​​می تواند مقصر باشد. برای اینکه بدانید Adaptive Battery ​​دلیل عدم نمایش اعلان های شما است ، بهتر است این تنظیمات را برای چند روز خاموش کنید.

در stock Android موجود ، می توانید Adaptive Battery را در بخش Settings> Battery غیرفعال کنید تا آن را برای همه برنامه ها خاموش کنید. اما این احتمالاً بیش از حد آن را استفاده می کند. در عوض ، می توانید با مراجعه به Settings > Apps & Notifications > [App name] > Advanced > Battery > Battery optimization ، بهینه سازی باتری را به صورت برنامه ای غیرفعال کنید.

4. صرفه جویی در مصرف انرژی اختصاصی را بررسی کنید

برخی از تولیدکنندگان با اضافه کردن حتی ابزارهای بیشتر برای صرفه جویی در مصرف انرژی که مسدود کردن خودکار برنامه هایی که فکر نمی کنند مهم نیستند ، مسافت بیشتری را طی می کنند. بنابراین ، علاوه بر بسته های Google ، باید بررسی کنید که آیا تلفن شما با سایر بهینه سازی های داخلی همراه است.

به عنوان مثال ، در تلفن های شیائومی ، یک برنامه از قبل بارگیری شده به نام Security وجود دارد که چندین مورد از این عملکردها را در خود جای داده است.

5. برنامه را دوباره نصب کنید یا منتظر به روزرسانی ها باشید

اگر دستگاه Android شما به طور خاص از یک برنامه اعلان دریافت نمی کند ، ممکن است توسعه دهندگان به طور تصادفی یک به روزرسانی اشکال را ارائه داده باشند. برای این سناریوها ، شما سه گزینه دارید.

می توانید برنامه را حذف نصب و نصب مجدد کنید ، منتظر به روزرسانی باشید تا مشکل را برطرف کند یا دوباره به نسخه قدیمی برگردید. اگر می خواهید نسخه قدیمی تری دریافت کنید ، سایتهایی وجود دارد که می توانید فایلهای Android APK را بارگیری کنید. یکی را که می خواهید دوباره نصب کنید پیدا کنید و می توانید برنامه را فعلاً کنار بار قرار دهید.

6. حالت Do Not Disturb را بررسی کنید

 

اکثر تلفن های اندرویدی با حالت مفید «Do Not Disturb» ارسال می شوند. این کار برای سرکوب همه اعلان ها به جز تعداد انگشت شماری که انتخاب می کنید انجام می شود ، طراحی شده است. طراحان نرم افزار تمایل دارند سوئیچ خود را در مکان هایی با دسترسی سریع مانند تنظیمات سریع قرار دهند. بنابراین ، اگر با آن آشنا نیستید ، احتمال مناسبی وجود دارد که بتوانید به اشتباه آن را روشن کنید.

وارد Settings شوید و در بخش Sound یا Notifications  (بسته به دستگاه خاص Android شما) حالت «Do Not Disturb» را مرور کنید. اگر نمی توانید آن را در هر یک از این مکان ها پیدا کنید ، از نوار موجود در بالای تنظیمات ، «Do Not Disturb» را جستجو کنید.

7. آیا Background Data فعال است؟

در Android Oreo و نسخه های بعدی ، می توانید دسترسی برنامه ها به داده های تلفن همراه را در پس زمینه قطع کنید. اگرچه شما به طور تصادفی این تنظیم را تغییر ندهید ، اما هنوز ارزش دارد که هنگام بروز مشکل در اعلان بررسی کنید. از این گذشته ، هیچ دسترسی به اینترنت باعث از بین رفتن بسیاری از برنامه ها نمی شود.

این گزینه را می توانید در بخش Settings > Apps & Notifications > [App name] > Data Usage > Background Data مشاهده کنید.

8. آیا Data Saver روشن است؟

ویژگی Data Saver به شما امکان می دهد تعداد برنامه های داده ای را که در Wi-Fi نیستید محدود کنید. این می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه قبض تلفن همراه کمک کند اما همچنین باعث می شود اعلان ها را از دست دهید.

برای تأیید حالت صرفه جویی در داده در اینجا خطایی ندارد ، برای مدتی از تلفن خود بدون آن استفاده کنید (اگر فعلاً آن را فعال کرده اید). به Settings > Connections > Data Usage > Data Saver مراجعه کنید.

9. آیا برنامه در پس زمینه مجاز به اجرا است؟

در Android Oreo و بالاتر ، وقتی برنامه ها فعال نیستید ، می توانید اجرای آن ها را کاملاً خاموش کنید. این برنامه برای غیرفعال کردن برنامه هایی است که بیش از حد از باتری تلفن شما مصرف می کنند. مطمئناً این یک افزودنی عالی است که از باتری تلفن شما در برابر برنامه های ضعیف ساخته شده محافظت می کند.

با این وجود ، در صورت روشن بودن برنامه هایی که برای شما مهم هستند ، می تواند به مشکلاتی نیز منجر شود. متأسفانه ، اگر اندروید ضروری بداند ، می تواند به تنهایی تغییراتی در این مورد ایجاد کند. بنابراین باید تنظیمات مربوط به برنامه های دارای مشکل اعلان را مرور کنید.

در بخش Settings > Apps & Notifications > [App name] > Battery > Background Restriction قرار دارد. بعضی اوقات گزینه خاموش کردن استفاده از پس زمینه به صورت ضامن ظاهر می شود.

10. تنظیم دستی تنظیمات فاصله همگام سازی

Google عملکرد داخلی را حذف کرده است که از طریق آن می توانید فواصل همگام سازی را در Android تغییر دهید. خوشبختانه ، همیشه می توانید به توسعه دهندگان شخص ثالث اعتماد کرده و قدم های خود را بردارید و خلا fill خود را پر کنید. برنامه Heartbeat Fixer به شما امکان می دهد زمان همگام سازی را با حداقل درد و سر تنظیم کنید.

هم برای داده های تلفن همراه و هم برای اتصالات Wi-Fi می توانید همگام سازی را به صورت جداگانه تغییر دهید. می توانید آن را تا 15 دقیقه بالا ببرید (که پیش فرض Android است) و آن را به کمتر از یک دقیقه برسانید. توجه داشته باشید که تنظیم این تنظیمات به عمر باتری تلفن شما آسیب می رساند.

بر اعلان های گوشی Android خود مسلط شوید

اگر بعد از تمام این مراحل ، هنوز نتوانید اعلان های خود را به ترتیب مشاهده کنید و مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن اندروید را حل کنید ، این ممکن است یک مسئله خاص دستگاه باشد. در این صورت ، بهتر است به روزرسانی های نرم افزار را بررسی کنید یا با سازنده تلفن خود تماس بگیرید.

وقتی مقصر را یافتید، باید یاد بگیرید که چگونه اعلان ها را در Android دقیق کنترل کنید. با انجام این کار به شما امکان می دهد آن ها را فیلتر کنید. برای انجام این کار ، به نکات و ترفندهایی برای تسلط بر اعلان های Android نیاز دارید.