آموزش نحوه ردیابی ایرپاد (AirPods) گم شده

اگر جز کاربران اپل هستید و از ایرپاد استفاده می کنید در این مطلب قصد داریم به آموزش ردیابی ایرپاد (AirPods) بپردازیم با ما همراه باشید.

اپل دارای ابزار «Find My AirPods» است که به شما این امکان را می دهد موقعیت ایرپاد را در نقشه مشاهده کنید. چنانچه Find My iPhone را از قبل بر روی یکی از دستگاه های iPhone، iPad یا iPod touch خود تنظیم کرده باشید؛ به صورت خودکار این قابلیت برای AirPods شما نیز فعال می شود. اگر ایرپادتان گم شده، بیرون از قاب خود است و یا در جای نزدیکی است اما نمی دانید دقیقا کجا، می توانید با استفاده از Find My iPhone دوباره ایرپاد خود را پیدا کنید. اگر  ایرپاد خارج از محدوده تمام دستگاه هایتان است، نیاز به شارژ شدن دارند یا در قاب خود قرار دارند؛ قابلیت Find My iPhone با نشان دادن آخرین  زمان و مکان متصل بودن آن ها، به شما کمک کند. به طور کلی کاربران اپل می توانند از طریق دو روش به این قابلیت دسترسی داشته باشند. روش اول همان استفاده از برنامه « Find My iPhone» در آیفون یا آیپد است و روش دوم وارد شدن به وب سایت «iCloud.com/find» از طریق کامپیوتر یا مک است به ردیابی ایرپاد (AirPods) بپردازند.

بنابراین باید برنامه را راه اندازی کنید و یا با اپل آیدی خود وارد وب سایت شوید. اگر ایرپاد شما به آیفون یا آیپد متصل شده باشد به اپل آیدی وصل می شود و در لیستی که پایین «My Divices» قرار دارد ظاهر می شوند.

اگر ایرپاد روشن باشد، به صورت آنلاین«Online» ظاهر می شود. آنلاین ظاهر شدن ایرپاد فقط زمانی که آنها در محدوده آیفون یا آیپد قرار دارند، خارج از قاب باشند یا اگر باتری داشته باشند امکان پذیر است. اگر خارج از محدوده دستگاهتان باشند، در قاب باشند و یا باتری نداشته باشند در این صورت به صورت آفلاین «Offline» دیده می شوند.

اگر ایرپاد به هر دلیلی آفلاین باشد، می توانید بر روی ایرپاد که روی صفحه مشاهده می کنید ضربه بزنید در این صورت شاید قادر باشید آخرین موقعیت را مشاهده کنید و ردیابی ایرپاد (AirPods) آسان باشد. در حقیقت این کار به شما ایده هایی از آخرین مکان هایی که از ایرپاد استفاده کرده اید را می دهد که می توانید جستجو را از این مکان ها که احتمال دارد ایرپاد آنجا باشد شروع کنید. اما در برخی مواقع به هیچ وجه نمی توانید آخرین موقعیت ایرپاد را مشاهده کنید و تنها یک تصویر از ایرپاد بر روی نقشه جهان خاکستری رنگ می بینید.

به یاد داشته باشید که آخرین موقعیت شناخته شده به معنای درست ترین موقعیت نمی تواند باشد. به عنوان مثال، اگر شما آخرین بار ایرپاد را در دفترکار خود استفاده کرده اید و قبل از رفتن به خانه آن را در کیف خود قرار می دهید اما در راه خود ایرپاد شما در خیابان می افتد و متوجه آن نمی شوید. در این صورت آخرین موقعیت شناخته شده ایرپاد همان دفتر کارتان است زیرا آنجا آخرین مکانی است که ایرپاد آنلاین و به گوشی تان متصل بوده است.

اگر ایرپاد (AirPods) آنلاین باشد می توانید بر روی تصویر آن که در صفحه مشاهده می کنید ضربه بزنید و موقعیت آن را در نقشه ببینید که نزدیک آیفون یا آیپد شما قرار دارد. با ضربه زدن بر روی دکمه «Play Sound» می توانید صدای بوق ایرپاد را بشنوید. این کار به شما کمک می کند خیلی زود اگر ایرپاد را در همان نزدیکی گم کرده باشید پیدا کنید.

معمولا صدای بوق ایرپاد بلند است و هرگز تصور نمی کنید ایرپادی به این کوچکی چنین صدای بلندی داشته باشد.

این نکته هم در نظر داشته باشید قبل از زدن این دکمه ابتدا مطمئن شوید که ایرپاد روش گوشتان هست یا خیر. همانطور که می دانید در اکثر مواقع کاربران هنوز ایرپاد روی گوششان است اما تصور می کنند آن را گم کرده اند پس قبل از اینکه دکمه بوق را بزنید گوشتان را چک کنید زیرا ممکن است صدای آن به شنوایی شما آسیب برساند.

معمولا ردیابی ایرپاد (AirPods) گم شده خیلی سخت تر از آیفون گم شده است زیرا آیفون ها همیشه آنلاین هستند مگر اینکه خاموش باشند که خیلی کم پیش می آید. اما ایرپاد ها بستگی به آیفون یا آیپد دارند و زمانی که در قابشان قرار دارند ارتباط برقرار نمی کنند.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش نحوه ردیابی ایرپاد (AirPods) گم شده;

دیدگاهتان را بنویسید