آموزش افزودن کنترل پنل و دیگر برنامه ها به منوی راست کلیک

با اضافه کردن برنامه ها به منوی راست کلیک در ویندوز می توانید خیلی سریع به آنها دسترسی داشته باشید. در ادامه با روش افزودن کنترل پنل و دیگر برنامه ها بیشتر آشنا می شوید.

منوی راست کلیک همیشه یکی از محبوب ترین منوهای ویندوز محسوب می شود که به کاربر این امکان را می دهد خیلی سریع به برنامه های دیگر دسترسی داشته باشد.

 کنترل پنل در ویندوز جز یکی از پرکابردترین ابزارها در دسکتاپ محسوب می شود. برای اینکه راحتر به این ابزار دسترسی داشته باشید می توانید آن را به منوی راست کلیک خود اضافه کنید تا در هر قسمت از سیستم با یک کلیک از آن استفاده کنید.

گفتنی است، هر برنامه می تواند به منوی راست کلید با یک روش ساده اضافه شود در این مطلب می خواهیم شیوه افزودن کنترل پنل به منوی راست کلیک را آموزش دهیم.

در مرحله اول باید منوی Start را باز کنید و عبارت «Regedit» را برای راه اندازی ویرایش رجیستری وارد کنید. برای تایید مجوز ویرایش سیستم روی گزینه Yes کلیک کنید.

در مرحله دوم به قسمت «HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell» بروید و بعد روی «shell” and choose New > Key» کلیک راست کنید و آن را کنترل پنل یا هر برنامه دیگری که قصد اضافه کردن آن را به منوی کلیک راست دارید بنامید.

در مرحله سوم روی پوشه جدید Control Panel کلیک راست کنید و New > Key را انتخاب کنید و این بار نام را Command قرار دهید.

سپس روی Command که در سمت چپ پنل قرار دارد و بعد دوبار بر روی Default که در سمت راست پنل است کلیک کنید. در پنجره باز شده در قسمت Value عبارت زیر را وارد کنید و سپس OK را بزنید.

«rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL»

اکنون شما یک لینک برای کنترل پنل در منوی کلیک راست خود دارید زمانی که در دسکتاپ یا گوگل کروم کلیک راست می کنید برایتان ظاهر می شود که با کلیک روی آن خیلی سریع به کنترل پنل منتقل می شوید. همچنین اگر تمایل دارید که دیگر میانبر ها به این منو اضافه کنید می توانید خیلی ساده نام را در مرحله سومی که در بالا ذکر شد تغییر دهید و همانند کنترل پنل آنها را به منو اضافه کنید.

گفتنی است شیوه که گفته شد برای افزودن هر میانبری بکار می رود و تفاوتی ندارد.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش افزودن کنترل پنل و دیگر برنامه ها به منوی راست کلیک;

دیدگاهتان را بنویسید