مای ترفند - آموزش و ترفند به زبان ساده

چگونه در word 2016 سایز صفحه را به A4 تغییر دهیم

نرم افزار word که یکی از محصولات شرکت مایکروسافت، از بهترین برنامه ها برای ایجاد اسناد متنی و تایپ متون است. نیازهای هر کاربر با توجه به نیازش می تواند متفاوت باشد بنابراین مایکروسافت نرم افزار ورد را بسیار انعطاف پذیر ساخت و می تواند برای همه کاربران مفید باشد.

یک ویژگی خاص که بسیاری از کاربران به آن نیاز دارند تغییر ابعاد و اندازه صفحه است. موقعیت جغرافیایی در انتخاب ابعاد سند مؤثر است، به عنوان مثال برگه A4 در تمامی نقاط جهان استفاده می شود اما ممکن است در برخی از جاها ابعاد مورد استفاده شخصی سازه شده باشد.

آموزش تغییر اندازه صفحه در Word 2016

در اینجا به صورت کامل تغییر اندازه اسناد در ورد 2016 را به شما توضیح خواهیم داد اما ممکن است در نسخه های بعدی یا قبلی نیز کار کند. لطفا توجه داشته باشید که این تنظیم فقط برای سند فعلی اعمال خواهد شد همچنین پس از انجام کار در صورتی که می خواهید از سند پرینت بگیرید، پرینتر را نیز روی A4 تنظیم کنید.

قدم اول: نرم افزار Word را اجرا کنید و یک سند جدید بسازید.

قدم دوم: از بالای صفحه گزینه Layout را انتخاب کنید.

تغییر سایز سند در ورد 2016

قدم سوم: روی دکمه Size در بخش Page Setup کلیک کنید.

تغییر سایز صفحه در ورد 2016 word

قدم چهارم: پس از انتخاب گزینه Size از منوی لیستی باز شده A4 را انتخاب کنید.

انتخاب سایز a4 برای اسناد ورد 2016

به همین راحتی می توانید سایز A4 را برای اسناد خود انتخاب کنید و در صورتی که می خواهید سایزهای دیگر را برای سند جاری ورد خود اعمال کنید تمامی مراحل بالا را انجام دهید، سپس با توجه به نیاز خود سایز مورد نظر را انتخاب کنید.

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید و مشکل شما حل شده باشد، در صورتی که در هر یک از بخش ها به مشکل خوردید می توانید در زیر همین پست قسمت نظرات با ما در میان بگذارید، در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ شما را می دهیم.

11 comments