مای ترفند

چگونه تولید محتوای خوب و با کیفیت انجام دهیم؟

امروزه تولید محتوای خوب یک راه خوب برای جذب مخاطب و مشتری است. اگر شما هم می خواهید یکی از فعالان و افراد و برندهای موفق در حوزه اینترنت و وب باشید، باید راه و روش تولید محتوای خوب و با کیفیت را بدانید. تولید محتوا به معنای ایجاد و خلق یکی از انواع محتوا می باشد. در ادامه با استانداردها و ترفندهای تولید محتوا آشنا خواهید شد.

آموزش تولید محتوا

ویژگی ها و روش های تولید محتوای خوب

در ابتدای کار لازم است بگوییم که هرگز کپی نکنید! بسیاری از افراد برای آن که نمی خواهند وقت و هزینه چندان زیادی صرف این کار کنند و یا حتی می خواهند به صورت مجانی محتوا را به دست آورند اقدام به کپی کردن از وبسایت ها و افراد دیگر می کنند. این کار علاوه بر خراب کردن تصویر حرفه ای شما در ذهن کاربر، از نظر استانداردها و اصول تولید محتوا کاملا کار اشتباهی است و منجر به از دست دادن جایگاه در شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو خواهد شد.

به عنوان اولین نکته برای تولید محتوای خوب باید بدانید که شما می بایست نیاز و علاقه مندی های کاربران و مخاطبانتان را بدانید. محتوا و مطالبی که شما تولید می کنید باید برای کاربران جذاب و مفید باشد، در غیر این صورت دلیلی ندارد تا آن ها بخواهند وارد صفحه و یا سایت شما شوند. پس  از آن که نیاز کاربر را شناختید باید به دنبال آن بگردید که چه نوع محتوایی برای کاربران شما بهتر و تاثیرگذاتر است! البته که این موضوع به بستر فعالیت شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما می خواهید در یوتیوب و یا حتی اینستاگرام فعالیت کنید، به ویژه زمانی که می خواهید یک مفهوم را آموزش دهید، بهترین انتخاب برای شما ساخت و تولید ویدئو است. البته که ویدئوها برای تاثیرگذاری بیشتر هم به کار می روند. اگر می خواهید در وبسایت فعالیت کنید، مرسوم ترین و بهترین نوع محتوا، محتوای متنی است. شما می توانید برای تولید محتوای خوب اقدام به خلق محتواهای آموزشی، خبری، طنز و … کنید. از طرفی دیگر پادکست ها هم گزینه خوبی برای تولید محتوا می باشند و همچنین می توانید آن ها در وبسایت، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها منتشر کنید.

همچنین بخوانید:  5 روش ساده برای رمزگذاری فلش

در گام بعدی شما باید بازدهی محتوای خود را بسنجید و میزان رضایت کاربران و نتیجه دهی محتوا را بررسی کنید. برای این منظور می توانید به نرخ فروش از طریق سایت و یا شبکه های اجتماعی توجه کنید و یا به میزان بازدید روزانه و ماهیانه از وبسایت و شبکه های اجتماعی خود نگاهی بیاندازید. اگر از نتیجه راضی هستید، باید برای بهبود بخشیدن و هر چه بهتر کردن محتواها اقدام کنید. اگر هم نتیجه دلخواهتان را از تولید محتوا به دست نیاورده اید، باید به دنبال نقطه ضعف های خود بگردید و آن ها را برطرف کنید. از جمله پیشنهادهای ما برای بهتر کردن کیفیت و بازدهی محتوای شما می توان به استفاده از تصاویر جذاب و مناسب، ایجاد تنوع در نوع محتوا، نظرسنجی از کاربران، اصلاح محتواهای قدیمی و … اشاره کرد.

اگر شما هم پیشنهادی برای تولید محتوا دارید ممنون می‌شویم در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.