مای ترفند

آموزش پاک کردن پیام طرف مقابل در چت خصوصی تلگرام

پاک کردن دو طرفه پیام در تلگرام

تلگرام پیام‌رسانی محبوب ایرانی‌ها در آخرین آپدیت خود ویژگی‌های جذاب جدیدی به پیام‌رسان خود اضافه کرد، یکی از این ویژگی‌ها پاک کردن پیام طرف مقابل در پی‌وی است. در واقع اگر بخواهیم ساده‌تر توضیح دهیم، اگر دوست شما پیام خصوصی‌ای به شما ارسال کند، شما می‌توانید پیام آن را پاک کنید.

در ادامه با مای ترفند همراه باشید تا بگوییم چگونه می‌توانید پیام شخص دیگری را در پی‌وی تلگرام پاک کنید.

ابتدا وارد محیط چت خود با یکی از دوستان خود شوید، روی پیام دوستتان ضربه بزنید و گزینه حذف یا Delete را انتخاب کنید، در این بخش خواهید دید که گزینه‌ی جدیدی به لیست حذف پیام اضافه شده است که می‌توانید با انتخاب آن، پیام دوستتان را حتی برای خودش نیز پاک کنید. با اینکار پیام هم از صفحه‌ی چت شما پاک خواهد شد و هم از صفحه چت دوستتان!

در تصویر بالا به صورت کامل این ویژگی را برای شما شرح دادیم، البته تصویر فوق برای تلگرام گوشی‌های آیفون است ولی شما با بروزرسانی به آخرین نسخه تلگرام، در تمامی دستگاه‌ها می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید و تفاوتی نخواهد کرد که شما تلگرام ویژه ویندوز را دارید یا تلگرام اندروید.

چگونه سرعت رم کامپیوتر را اندازه گیری کنیم؟
خواندن

همچنین تلگرام در این آپدیت محدودیت پاک کردن پیام پیش از ۴۸ ساعت را نیز حذف کرده است و شما می‌توانید پیام‌های ماه‌ها پیش یا حتی سال‌ها پیش خود را نیز پاک کنید. ما در تست‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که با Clear History کردن، به صورت یک‌جا کل پیام‌های خودتان و دوستتان را پاک کنید و تمامی پیام‌های شما و دوستتان هم از صفحه چت شما و هم از صفحه چت دوستتان پاک خواهد شد.

این ویژگی ممکن است در ابتدا جالب به نظر برسد ولی ممکن است در آینده با کلاه‌برداری‌های زیادی مواجه شویم که بدون هیچ رد و مدرکی کاربران دیگر را متضرر خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ آیا شما با این ویژگی تلگرام موافقید؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات این پست با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

3
دیدگاه بگذارید

2 Comment threads
1 Thread replies
0 دنبال کننده‌گان
 
دیدگاه‌ها با بیشترین واکنش
داغ‌ترین نظرات
3 نویسندگان دیدگاه
  مشترک شوید  
جدیدترین قدیمی‌ترین مفیدترین نظرات
مرا مطلع کن وقتی:
Kiana

اگه کسی پیامارو بره هر دوطرف پاک کنه کلا ،بعدا اون طرف مقابل میتونه بره بیاره چت هارو ؟ با این اپلیکیشن های ریکاوری و اینا؟

Saaa

باید هر کس فقط پیامای خودش رو بتونه پاک کنه و پاک کردن پی ام های طرف مقابل کار اشتباهیه

هرمز

موافقم. یه جورایی توهین آمیز هم هست. من همکارم کلی موسیقی و فیلم قبلا برام فرستاده بود حالا می بینم به کل زده پیامها رو پاک کرده این کارش نامردی تمام عیار بود نمی دونم منظورش چی بود از این کار