مای ترفند - آموزش و ترفند به زبان ساده

آموزش نحوه بازیابی حساب کاربری فیس بوک و حل مشکل ورود به آن

فیس بوک

اگر اطلاعات لازم برای وارد شدن به حساب فیس بوکتان را فراموش کرده اید و نمی توانید وارد حساب کاربری تان شوید، یا حساب فیس بوک شما هک شده است و دیگر نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید، باید چه کاری انجام دهید؟ اگر چنین است، باید بدانید که خوشبختانه فیس بوک چندین راه خودکار برای بازگردانی حساب شما در نظر گرفته است. در صورتی که پسورد خود را فراموش کرده باشید یا حساب شما هک شده باشد، چندین راه حل پیش روی شما است. در ادامه ما به صورت مفصل و گام به گام نحوه بازگردانی حساب فیس بوک را شرح می دهیم. 

اگر اطلاعات لازم برای وارد شدن به حساب فیس بوک تان را فراموش کرده اید و نمی توانید وارد حساب کاربری تان شوید، یا حساب فیس بوک شما هک شده است و دیگر نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید، باید چه کاری انجام دهید؟

اگر چنین است، باید بدانید که خوشبختانه فیس بوک چندین راه خودکار برای بازگردانی حساب شما در نظر گرفته است. در صورتی که پسورد خود را فراموش کرده باشید یا حساب شما هک شده باشد، چندین راه حل پیش روی شما است. در ادامه ما به صورت مفصل و گام به گام نحوه بازگردانی حساب فیس بوک را شرح می دهیم.

۱. آیا هم چنان با دستگاه های مختلفی وارد حساب کاربری فیس بوکتان می شوید؟

پیش از اینکه برای بازگردانی حساب فیس بوکتان تلاش کنید،  بررسی کنید که آیا از دستگاه های مختلفی وارد حساب کاربری فیس بوکتان می شوید؟ ممکن است از دستگاه های دیگری مانند فیس بوک اندروید، iOS یا مرورگر موبایل وارد حساب خود شوید. اگر از جاهای مختلف می توانید به حساب کاربری تان دسترسی داشته باشید، ممکن است بتوانید بدون نیاز به تائید کد ریست حساب خود را بازگردانی کنید؛ اگرچه کاری که در واقعیت انجام می دهید، ساختن یک پسورد جدید است.

۲. آیا راه حل های پیش فرض برای بازگردانی حساب را امتحان کرده اید؟

اگر دستگاهی که با آن به حساب کاربری فیس بوکتان وارد شده اید را نمی توانید پیدا کنید، مراحل بازگردانی را در پیش بگیرید. در صورت امکان از یک شبکه یا کامپیوتری که قبلا از آن برای ورود به حساب کاربری فیس بوکتان استفاده کرده اید، استفاده کنید.

در ابتدا باید حساب خود را شناسایی کنید. به صفحه  Facebook recover page بروید و از یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن که پیش از این به حساب فیس بوک خود داده اید، استفاده کنید. حتی اگر از این گزینه هم استفاده نکردید، می توانید از نام کاربری فیس بوکتان استفاده کنید.

فیس بوک

هنگامی که توانستید حساب خود را با موفقیت شناسایی کنید، خلاصه ای از پروفایل خود را می بینید. پیش از اینکه پیش تر بروید، با دقت بررسی کنید که آیا این حساب واقعا حساب کاربری شما هست و آیا به آدرس ایمیل هایی که لیست شده است هم چنان دسترسی دارید یا خیر؟

اگر در حال حاضر به این موارد دسترسی ندارید ۳ گام که در ادامه بیان کردیم را دنبال کنید.

اگر همه چیز درباره جزئیات مخاطبین شما که فیس بوک در اختیار دارد، درست بود روی Continue کلیک کنید. فیس بوک یک کد امنیتی برای شما می فرستد. آن کد را از ایمیل خود دریافت کنید و آن را وارد کنید و با این کار حساب کاربری خود را بازیابی کنید. در این مرحله، می توانید یک پسورد جدید تنظیم کنید که توصیهمی کنیم بسیار قدرتمند یاشد.

فیس بوک

 اگر کد را دریافت نکردید، روی ?Didn’t get a code کلیک کنید که شما را به مرحله قبلی می برد. حال شما می توانید مجددا تلاش کنید یا متوجه می شوید که هرگز به این حساب دسترسی نداشته اید.

به حساب کاربری فیس بوک خود بازگردید

اگر برای دسترسی به حساب فیس بوک خود تلاش کردید و متوجه شدید که احتمالا حساب شما هک شده است، به سرعت پسورد خود را تغییر دهید و اطلاعات تماس خود را به روز رسانی کنید. این مراحل در امن نگه داشتن حساب فیس بوک بسیار مهم و حیاتی هستند. مطمئن شوید که هر ایمیل یا شماره تلفنی که مربوط به شما نیست یا دیگر به ان دسترسی ندارید را حذف کنید.

۳.آیا اطلاعات تماس شما تغییر کرده است؟

اغلب اوقات، بازگرداندن حساب کاربری فیس بوک با راه حل های بالا امکان پذیر نیست. ممکن است دیگر به آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که قبلا به پروفایل خود اضافه کرده بودید، دسترسی نداشته باشید یا ممکن است یک هکر این اطلاعات را تغییر داده باشد. در این حالت، فیس بوک به شما اجازه می دهدکه یک آدرس ایمیل جدید یا یک شماره تلفن جدید تنظیم کنید که با استفاده از آن با شما در ارتباط باشد.

فیس بوک

برای آغاز این فرایند، روی لینک ?No longer have access to these در قسمت سمت چپ پایین صفحه ریست پسورد کلیک کنید تا فرایند بازگردانی حساب کاربری فیس بوک آغاز شود. فیس بوک از شما درباره یک آدرس ایمیل جدید یا شماره تلفن جدید سوال می پرسد بنابراین می تواند با شما در تماس باشد تا در بازگردانی حساب کاربریتان به شما کمک کند. روی Continue  کلیک کنید تا فرایند ادامه پیدا کند.

فیس بوک

اگر اطلاعات تماس مخاطبان قابل اعتمادی را به فیس بوک داده باشید، می توانید از آن ها برای بازگردانی حساب فیس بوک خود در مراحل بعد استفاده کنید. باید به خاطر داشته باشید که حداقل نام کامل سه تا پنج مورد از مخاطبان مورد اطمینان برای بازگدانی حساب کاربری فیس بوک را به یاد داشته باشید. برای بازگردانی حساب فیس بوک تنهها به سه کد احتیاج دارید.

فیس بوک

اگر مخاطبین مورد اطمینان را برای فیس بوک تنظیم نکرده باشید، این امکان به شما داده می شود که یکی از سوالات امنیتی را پاسخ دهید و پسورد خود را ریست کنید. به عنوان یک انتخاب اضافه، این مورد با دوره انتظار ۲۴ ساعته قبل از دسترسی به حساب شما همراه است. در غیر اینصورت، ممکن است شما مجبور شوید تا زمانی که فیس بوک برای تائید اعتبار شما در دسترس باشد، صبر کنید.

۴. آیا حساب شما هک شده و هرزنامه ارسال می کند؟

در این رخداد که حساب شما هک شده باشد و هرزنامه ارسال کند و شما نتوانید به آن دسترسی داشته باشید، باید حساب کاربری خود را گزارش دهید.

فیس بوکهنگامی که شما از یکسری اطلاعات برای اهراز هویت حساب خود استفاده می کنید، در مراحل بعدی، قادر خواهید بود که از پسورد فعلی یا قدیمی فیس بوک برای بازگردانی حساب خود استفاده کنید. در مواردی که یک هکر پسورد شما را تغییر داده باشد، بسیار کاربردی و مفید است اما در مواردی که پسورد جدید خود را فراموش کرده اید، بسیار در دسترس است.

فیس بوک

هم چنان نمی توانید وارد حساب کاربری فیس بوک خود شوید؟

اگر همه روش های بازگردانی حساب بالا را امتحان کردید و موفق نشدید، شانس آخر شما پشتیبانی فیس بوک است. شما می توانید به security@facebookmail.com ایمیل بزنید و موقعیت خود را توضیح بدهید. آن ها ممکن است به شما یک شانس برای اثبات هویت خود با استفاده از پاسپورت یا گواهینامه رانندگی بدهند. شما می توانید تلاش کنید که یک اسکن از ID خود در ایمیل اولتان ضمیمه کنید اما در نظر داشته باشید که ایمیل لزوما امن نیست. و این که  شنیدن پاسخ از فیس بوک ممکن است چندین هفته طول بکشد.

توجه داشته باشید اگر از نام واقعی خود در فیس بوک استفاده نکنید، احتمال بازیابی حساب فیس بوک شما تقریبا به صفر می رسد.

اگر همه این راه ها شکست خوردند، یک پروفایل جدید فیس بوک بسازید

بیش از چند سال قبل، ما نظرات و پیام های بسیاری را از افرادی که قاد ربه بازیابی حساب فیس بوک خود نبودند، دریافت کردیم. معمولا اطلاعات تماس آن ها تغییر پیدا کرده بود، کدهای بازیابی فیس بوک کار نمی کردند یا فیس بوک هیچ گاه به تائید اعتبار حساب آن ها نمی رسید.

در چنین وضعیتی یک حساب کاربری جدید بسازید، مطمئن شوید که چندین مخاطب مورد تائید را به حساب فیس بوک خود اضافه کرده اید، حساب خود را امن سازید و پروفایل خود را مجددا بسازید.

مشترک شوید
مرا مطلع کن وقتی:
54 Comments
جدیدترین
قدیمی‌ترین مفیدترین نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
مینااخلاقی
5 روز قبل

سلام من فیس بوک ام حک شد و بعد از اون نمیتوانم وارد فیسبوک ام شوم لطفا کمکم کنید

ابر
14 روز قبل

وقتی کودو میزنم این میادYour account has been temporarily locked

ابر
14 روز قبل

من وقتی رمز رامیدم میگه نمیتوانید از ام استفاده کنید

Rose
26 روز قبل

سلام
قبلا دو تا پروفایل فیسبوک داشتم ، دومی که جدید هم بود ازروی دستگاه و بطور ناخواسته حذف کردم ،
نمیدانم چطور آن را برگردانم
ممنون از پاسخ

یوسف خدادادی
26 روز قبل

سلام وقت بخیر همه عزیزان زحمت کش دوستان مدتی قبل من در فیسبوک میخواستم تاریخ تولدم را به میلادی تبدیل کنم ولی نمی‌دونم چطور این اشتباه بزرگ را مرتکب شدم که تاریخ تولد من به اشتباه سنم به 2یا 3سال تغییر کرد و متاسفانه هم فیسبوک وهم اینستا گرامم هردو بسته شد لطفاً کمکم کنید که به چه نحوه فیسبوک را برگردانم چندین سال سابقه فیس بوک واینستا گرامم از بین رفته بخاطر همین خیلی ناراحتم ممنون میشم که بنده رو راهنمایی کنید

یوسف خدادادی
28 روز قبل

سلام. من چند سالی است که فیس بوک دارم ولی متاسفانه چند ماه پیش میخواستم تاریخ تولدم را به میلادی تبدیل کنم ولی به اشتباه سنم به دو یا سه سال ثبت شد وبخاطر همین فیس بوک واینستا گرامم بسته شد لطفاً بنده رو راهنمایی کنید که چطور میتوانم فیس بوک واینستا گرامم را مثل قبل داشته باشم ممنون

zahra
1 ماه قبل

سلام بازی من از مرحله ۶۸ رفته رو یک پیج فیس بوکم باز نمیشه کمک میکنید لطفا

zahra
1 ماه قبل

salam bazy man az marhaleh 68 rafteh roo 1 facebook baz nemishe page am ghofl shode komak mikonid lotfan

zahra
1 ماه قبل

سلام مرحله بازی من ۶۸ ولی هرکاری میکنم فیس بوک باز نمیشه لطفا کمک میکنید

Fazlahmadnazari
1 ماه قبل

فیس بوک من قفل شده

zahra shojaee
1 ماه قبل

سلام اکانت فیس من قفل شده ودر گوشی پیدا نمیشه چه کاری باید انجام بدم

سمیه
2 ماه قبل

سلام من فیس بوکم حذف شده الان هرکاری میکنم نمیتونم واردفیس بوک بشم لطفاکمکم کنید

پاچه بلند بغلانی
2 ماه قبل

لطفن کمک کنید فیس بوک من ازتلفونم پریده ولی در صفه است ایمیل پسپورت که داشتم قبول نمیکنه ممنون میشم اگر کمک کنید

Hanita
2 ماه قبل

سلام فیس من توسط گروه خراب شده بود ازم کارت شناسایی خواست وارد کردم الان پنج روز میشع ولی جورنشده میشه کمک کنید لطفا میخوام کارت رو عوض کنم
لطفا لطفا لطفا کمک کنید

Hanita
2 ماه قبل

سلام فیس من توسط گروه خراب شده بود ازم کارت شناسایی خواست وارد کردم الان پنج روز میشع ولی جورنشده میشه کمک کنید لطفا میخوام کارت رو عوض کنم

Hanita
2 ماه قبل

فیس من توسط گروه خراب شده بود ازم کارت شناسایی خواست کارت را وارد کردم الان پنج روز شده ولی جورنشده میخوام کارت رو عوض کنم لطفا کمک کنید چجوری عوض کنم

shahnaz .fouladianpour
2 ماه قبل

باسلام من دوتا مشکل دارم درفیسبوک یکی اینکه یکبار پسوردم راعوض کردم حالاهر پسوردی را میدهم قبول نمیکند ودوم هیچ برنامه جدیدی برایم نمیاورد تنها کامنت های دوستانم را نمایش میدهدلطفا کمکم کنید این مشکل حل شود ومیخواهم کووید 19 را هم بردارم نمیشود چه کنم با تشکر…..

Sadiq
3 ماه قبل

سلام کسی هست رهنمای کنه فیسبوکم رو شماره تلفنم بود به ان شماره دسترسی ندارم شماره ام کوم شده دیکه نتواسنتم بیکرم الان میزنم کد میخاد چه کار کنم باید
 

Israilwalezada
2 ماه قبل
Reply to  Sadiq

سلام

محمد
4 ماه قبل

بسیار تشکر مشکلم حل شد ممنون دست شما درد نکنه

Soogol
4 ماه قبل

من چطوری به فیس بوک وصل بشوم اولین بارم هست یکی هست توضیح بده

میثم
4 ماه قبل

چرا فیسبوک باز نمیشه قبلاً باز شده الان باز نمیشه با هر شمارهای

حسینی
5 ماه قبل

چه جوری فیسبوک قبلیم بازکنم

حسن
5 ماه قبل

تورو خدا یکی کمکم کنه

حسن
5 ماه قبل

سلام کسی میتونه کمکم کنه من میخوام فیسبوک نصب کنم ولی اصلا نمیشه همش میاد ک حساب شمادر حال بررسیه.باچندین شماره امتحان کردم همش میزنه حساب شمادر حال بررسیه.تورو خدا کسی کمکم کنه مشکلش چیه.ممنون

رویا سادات قهاری
5 ماه قبل

با سلام
مدت دو هفته س که برای حساب کاربری فیس بوکم مشکل پیش آمده
رمز عبورم رو درست وارد میکنم اما پیام میاد که اشتباهه
متاسفانه پس ورد ایمیلم رو هم فراموش کردم ولی پیام میده که حساب کاربری من موجد هست ولی من نمیتونم وارد بشم…
واقعا درمونده شدم و نمیدونم باید چکار کنم
لطفا راهنمایی کنید

سعید
6 ماه قبل

من رمز فراموش شدم‌رو ریست کردم به ایملم کد فرستاد زدم و تایید شد موقع ورود دوباره login code میخواد این از کجا پیدا کنم می‌نویسه فرستادم ولی کجا نمیدونم راهنمای کنین. البته چند ساله با این مشکل درگیرم نتونستم حل کنم پیج دیگه باز کردم ولی می‌خوام اینو‌برگردونم‌

zase
7 ماه قبل

سلام من وارد نمیتونم بشم

zase
7 ماه قبل

من نمیتونم وارد بشم نکنه نیاز به vpnداره لفطا جواب بدید

zase
7 ماه قبل

من اصلا نمی تونم وارد بشم نکنه فلتیر است ونیاز به وی پی ان لطفا کسی جواب بده

ارا
7 ماه قبل

سلام من پسوردم رو فراموش کردو بعد ایمیلی که باهاش فیسبوکم رو گذاشتم غیره فعال شده باید چیکار کنم کمکم کنید

محمد
9 ماه قبل

سلام من همه ی این راهها رو رفتم ولی بازم میگه اکانت شما غیرفعال است

محمد عمار
10 ماه قبل

سلام دوستان معزیز
امید وارم که جور وصحت مند باشید
من به یک مشکل سر خوردم که هم نمبر تلفن که فیسبوک را ایحاد میکنیم وهم پسورد فیسبوک خوده ره فراموش نمودم وحالا هیچ دست یابی ندارم به حساب فیسبوک خود از شما عزیزان تقضا همکاری دارم

Ella
11 ماه قبل

سلام شماره ای که داخل فیسم کانفرم است الان ندارمش و فیسم بسته شد و برای باز کردنش کد امنیتی از شماره میخواد چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید !
ایمیل هم کانفر هست و ایمیل دارم ولی بدون شماره نمیفهمم چجوری بازش کنم و یا شماره حذف کنم قبل از باز کردن فیس…..

فریدون کاوه
5 ماه قبل
Reply to  Ella

سلام منم کدامنیتی میفرسته رو شماره تلفن ندارمش.ایمیلم کار میکنه پست وردم بلدم نمیدونم چطوری وارد بشم

محمد
1 سال قبل

کد ورود به سیستم برایم ارسال نمیشود

Ali
1 سال قبل

سلام من اکانت فیسبوکم یهو ازم خواست که یه عکس بفرستم که تشخیص هویت بده منم پزو فایلم خودم نبودم در نتیجه عکس نداشتم با این حال یه عکس فرستادم
الان چند هفتس در حال تشخیص هویتن
و وقتی می رم داخل فیس بوک می نویسه شما نمیتوانید الان از فیس بوک استفاده کنید
الان چیکار کنم کل زندگیم توی اون بود

Hediyeh
6 ماه قبل
Reply to  Ali

سلام منم همین مشکل برام پیش اومد شما اگ مشکلتون برطرف شد به منم بگید

داریوش
6 ماه قبل
Reply to  Ali

من هم چنین مشکلی دارم

Pani
6 ماه قبل
Reply to  Ali

شمامشکلت درست شد؟من هم همین مشکلودارم

Aki
6 ماه قبل
Reply to  Ali

برا منم همینطور شده باید چیکار کنیم

تيسا
4 ماه قبل
Reply to  Ali

ببخشيد شما مشكلتون درست شد؟؟

محمد
1 سال قبل

تو رو خدا جواب بدید

محمد
1 سال قبل

تا یادم نرفته اینم بگم که گوشی قبلیم که کلا باهاش اکانت رو ساختم سوخته .. یه بازی دارم که با یه گوشی که برا سیو کردنش باید با فیسبوک لینک کنیم رو لینک کردم حالا با همون گوشی خواستم وارد بشم که این ماجرا ها پیش اومد

Fk1
11 ماه قبل
Reply to  محمد

Dqiqan mnm pubgm hminjori shode nmidonm chika konm

محمد
1 سال قبل

سلام منم مشکل همین دوستانو دارم چند روزه میخوام وارد اکانت فیسبوک بشم شماره رو از روز اول که زدم با رمز بعدش یه کد تائید هویت خواست هرچی صبر کردم کد دریافت نشد چند بار درخواست کد مجدد دادم همین اروری که دوستان دارن رو داد ۲ روز صبر کردم بعد دوباره خواستم لاگین کنم با یه گوشی دیگه ایندفه کد اومد ولی وقتی واردش کردم هیچی نشد صحفه همونجوری ثابت موند دوباره کد رو وارد کردم گفت کد رو اشتباه وارد کردین دوباره تا امروز باز درخواست دادم ایندفه با لپ تاپ خواستم لاگین کنم باز کد اومد… بیشتر بخوانید »

Alireza
1 سال قبل

لطفا کمکم کنید

محمد
1 سال قبل

سلام و درود خدمت سرور گرامی .
بنده نام کاربری و رمز عبور را میزنم ولی پیامی میاد حاوی اینکه اول باید هویت خود را مشخص کنم و ازم میخواد از ۵ نفر کمک بگیرم . خواستم اگر امکانش هست کمک بفرمائید بدون تایید هویت بتونم اکانتمو برگردانم. ممنونم.

برهم
1 سال قبل
Reply to  محمد

منم رو ایت تایید هویت گیر کردم

sepide
5 ماه قبل
Reply to  برهم

من هم رو همین گیر کردم چیکار کنیم

Alireza
1 سال قبل

سلام ، من برای ورود به اکانت فیس بوکم با این اخطار مواجه میشمWarning

‎It looks like you’re using this feature in a way it wasn’t meant to be used. Please slow down, or you could be blocked from using it
و کدی که قرار ارسال بشه برای شماره ام ارسال نمیشه ، حتی برای اولین بار هم که اقدام کردم کد ارسال نشد،من از طریق بازی free fire این اقدام رو انجام داد و الان ی دو روزه که بازی من پرید ، خواهش میکنم کمکم کنید

Alireza
1 سال قبل
Reply to  Alireza

لطفا کمکم کنید

صابر
1 سال قبل

It looks like you’re using this feature in a way it wasn’t meant to be used. Please slow down, or you could be blocked from using it.
این پیام به چه معناست که فیسبوک برای من کد 6 رقمی را برای تایید هویت نمیفرسته و این پیام رو نمایش میده…خیلی ممنون میشم اگه پاسخ بدین

مدیر
1 سال قبل
Reply to  صابر

سلام
تند تند درخواست ارسال کد نکنید، چند ساعتی صبر کنید و مجدد تست کنید اگر کد نیومد ۱ ۲ روز دیگه صبر کنید ممکنه درست بشه.