مای ترفند - آموزش و ترفند به زبان ساده

آموزش نحوه بازیابی حساب کاربری فیس بوک و حل مشکل ورود به آن

فیس بوک

اگر اطلاعات لازم برای وارد شدن به حساب فیس بوکتان را فراموش کرده اید و نمی توانید وارد حساب کاربری تان شوید، یا حساب فیس بوک شما هک شده است و دیگر نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید، باید چه کاری انجام دهید؟ اگر چنین است، باید بدانید که خوشبختانه فیس بوک چندین راه خودکار برای بازگردانی حساب شما در نظر گرفته است. در صورتی که پسورد خود را فراموش کرده باشید یا حساب شما هک شده باشد، چندین راه حل پیش روی شما است. در ادامه ما به صورت مفصل و گام به گام نحوه بازگردانی حساب فیس بوک را شرح می دهیم. 

اگر اطلاعات لازم برای وارد شدن به حساب فیس بوک تان را فراموش کرده اید و نمی توانید وارد حساب کاربری تان شوید، یا حساب فیس بوک شما هک شده است و دیگر نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید، باید چه کاری انجام دهید؟

اگر چنین است، باید بدانید که خوشبختانه فیس بوک چندین راه خودکار برای بازگردانی حساب شما در نظر گرفته است. در صورتی که پسورد خود را فراموش کرده باشید یا حساب شما هک شده باشد، چندین راه حل پیش روی شما است. در ادامه ما به صورت مفصل و گام به گام نحوه بازگردانی حساب فیس بوک را شرح می دهیم.

۱. آیا هم چنان با دستگاه های مختلفی وارد حساب کاربری فیس بوکتان می شوید؟

پیش از اینکه برای بازگردانی حساب فیس بوکتان تلاش کنید،  بررسی کنید که آیا از دستگاه های مختلفی وارد حساب کاربری فیس بوکتان می شوید؟ ممکن است از دستگاه های دیگری مانند فیس بوک اندروید، iOS یا مرورگر موبایل وارد حساب خود شوید. اگر از جاهای مختلف می توانید به حساب کاربری تان دسترسی داشته باشید، ممکن است بتوانید بدون نیاز به تائید کد ریست حساب خود را بازگردانی کنید؛ اگرچه کاری که در واقعیت انجام می دهید، ساختن یک پسورد جدید است.

۲. آیا راه حل های پیش فرض برای بازگردانی حساب را امتحان کرده اید؟

اگر دستگاهی که با آن به حساب کاربری فیس بوکتان وارد شده اید را نمی توانید پیدا کنید، مراحل بازگردانی را در پیش بگیرید. در صورت امکان از یک شبکه یا کامپیوتری که قبلا از آن برای ورود به حساب کاربری فیس بوکتان استفاده کرده اید، استفاده کنید.

در ابتدا باید حساب خود را شناسایی کنید. به صفحه  Facebook recover page بروید و از یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن که پیش از این به حساب فیس بوک خود داده اید، استفاده کنید. حتی اگر از این گزینه هم استفاده نکردید، می توانید از نام کاربری فیس بوکتان استفاده کنید.

فیس بوک

هنگامی که توانستید حساب خود را با موفقیت شناسایی کنید، خلاصه ای از پروفایل خود را می بینید. پیش از اینکه پیش تر بروید، با دقت بررسی کنید که آیا این حساب واقعا حساب کاربری شما هست و آیا به آدرس ایمیل هایی که لیست شده است هم چنان دسترسی دارید یا خیر؟

اگر در حال حاضر به این موارد دسترسی ندارید ۳ گام که در ادامه بیان کردیم را دنبال کنید.

اگر همه چیز درباره جزئیات مخاطبین شما که فیس بوک در اختیار دارد، درست بود روی Continue کلیک کنید. فیس بوک یک کد امنیتی برای شما می فرستد. آن کد را از ایمیل خود دریافت کنید و آن را وارد کنید و با این کار حساب کاربری خود را بازیابی کنید. در این مرحله، می توانید یک پسورد جدید تنظیم کنید که توصیهمی کنیم بسیار قدرتمند یاشد.

فیس بوک

 اگر کد را دریافت نکردید، روی ?Didn’t get a code کلیک کنید که شما را به مرحله قبلی می برد. حال شما می توانید مجددا تلاش کنید یا متوجه می شوید که هرگز به این حساب دسترسی نداشته اید.

به حساب کاربری فیس بوک خود بازگردید

اگر برای دسترسی به حساب فیس بوک خود تلاش کردید و متوجه شدید که احتمالا حساب شما هک شده است، به سرعت پسورد خود را تغییر دهید و اطلاعات تماس خود را به روز رسانی کنید. این مراحل در امن نگه داشتن حساب فیس بوک بسیار مهم و حیاتی هستند. مطمئن شوید که هر ایمیل یا شماره تلفنی که مربوط به شما نیست یا دیگر به ان دسترسی ندارید را حذف کنید.

۳.آیا اطلاعات تماس شما تغییر کرده است؟

اغلب اوقات، بازگرداندن حساب کاربری فیس بوک با راه حل های بالا امکان پذیر نیست. ممکن است دیگر به آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که قبلا به پروفایل خود اضافه کرده بودید، دسترسی نداشته باشید یا ممکن است یک هکر این اطلاعات را تغییر داده باشد. در این حالت، فیس بوک به شما اجازه می دهدکه یک آدرس ایمیل جدید یا یک شماره تلفن جدید تنظیم کنید که با استفاده از آن با شما در ارتباط باشد.

فیس بوک

برای آغاز این فرایند، روی لینک ?No longer have access to these در قسمت سمت چپ پایین صفحه ریست پسورد کلیک کنید تا فرایند بازگردانی حساب کاربری فیس بوک آغاز شود. فیس بوک از شما درباره یک آدرس ایمیل جدید یا شماره تلفن جدید سوال می پرسد بنابراین می تواند با شما در تماس باشد تا در بازگردانی حساب کاربریتان به شما کمک کند. روی Continue  کلیک کنید تا فرایند ادامه پیدا کند.

فیس بوک

اگر اطلاعات تماس مخاطبان قابل اعتمادی را به فیس بوک داده باشید، می توانید از آن ها برای بازگردانی حساب فیس بوک خود در مراحل بعد استفاده کنید. باید به خاطر داشته باشید که حداقل نام کامل سه تا پنج مورد از مخاطبان مورد اطمینان برای بازگدانی حساب کاربری فیس بوک را به یاد داشته باشید. برای بازگردانی حساب فیس بوک تنهها به سه کد احتیاج دارید.

فیس بوک

اگر مخاطبین مورد اطمینان را برای فیس بوک تنظیم نکرده باشید، این امکان به شما داده می شود که یکی از سوالات امنیتی را پاسخ دهید و پسورد خود را ریست کنید. به عنوان یک انتخاب اضافه، این مورد با دوره انتظار ۲۴ ساعته قبل از دسترسی به حساب شما همراه است. در غیر اینصورت، ممکن است شما مجبور شوید تا زمانی که فیس بوک برای تائید اعتبار شما در دسترس باشد، صبر کنید.

۴. آیا حساب شما هک شده و هرزنامه ارسال می کند؟

در این رخداد که حساب شما هک شده باشد و هرزنامه ارسال کند و شما نتوانید به آن دسترسی داشته باشید، باید حساب کاربری خود را گزارش دهید.

فیس بوکهنگامی که شما از یکسری اطلاعات برای اهراز هویت حساب خود استفاده می کنید، در مراحل بعدی، قادر خواهید بود که از پسورد فعلی یا قدیمی فیس بوک برای بازگردانی حساب خود استفاده کنید. در مواردی که یک هکر پسورد شما را تغییر داده باشد، بسیار کاربردی و مفید است اما در مواردی که پسورد جدید خود را فراموش کرده اید، بسیار در دسترس است.

فیس بوک

هم چنان نمی توانید وارد حساب کاربری فیس بوک خود شوید؟

اگر همه روش های بازگردانی حساب بالا را امتحان کردید و موفق نشدید، شانس آخر شما پشتیبانی فیس بوک است. شما می توانید به security@facebookmail.com ایمیل بزنید و موقعیت خود را توضیح بدهید. آن ها ممکن است به شما یک شانس برای اثبات هویت خود با استفاده از پاسپورت یا گواهینامه رانندگی بدهند. شما می توانید تلاش کنید که یک اسکن از ID خود در ایمیل اولتان ضمیمه کنید اما در نظر داشته باشید که ایمیل لزوما امن نیست. و این که  شنیدن پاسخ از فیس بوک ممکن است چندین هفته طول بکشد.

توجه داشته باشید اگر از نام واقعی خود در فیس بوک استفاده نکنید، احتمال بازیابی حساب فیس بوک شما تقریبا به صفر می رسد.

اگر همه این راه ها شکست خوردند، یک پروفایل جدید فیس بوک بسازید

بیش از چند سال قبل، ما نظرات و پیام های بسیاری را از افرادی که قاد ربه بازیابی حساب فیس بوک خود نبودند، دریافت کردیم. معمولا اطلاعات تماس آن ها تغییر پیدا کرده بود، کدهای بازیابی فیس بوک کار نمی کردند یا فیس بوک هیچ گاه به تائید اعتبار حساب آن ها نمی رسید.

در چنین وضعیتی یک حساب کاربری جدید بسازید، مطمئن شوید که چندین مخاطب مورد تائید را به حساب فیس بوک خود اضافه کرده اید، حساب خود را امن سازید و پروفایل خود را مجددا بسازید.

65 comments